Pochwała dla Bartka za wyłapanie HAWE, czyli co piszczy w trawie, tudzież na Liście Absolwentów

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 21-08-2013 9:08 am

12

Na HAWE mieliśmy niedawno dynamiczne wzrosty, które nie mogły ujść uwadze wnikliwym obserwatorom.

HAWE - interwał dzienny

HAWE – interwał dzienny

Jednak jak już rośnie nie goni się uciekającego pociągu. Kupuje się w dobrych miejscach i po dobrej cenie. Bardzo dobrze wiedzą o tym moi Uczniowie.

Korzystając z nieco deszczowej pogody przejrzałem mimo urlopu pracę Adeptów Listy Absolwentów, gdzie kilkadziesiąt maili miał wątek o HAWE. Cynk o przygotowaniach do zajęcia pozycji na tym walorze już w lipcu wrzucił Bartek. Dostaje za to teraz publiczną pochwałę, dobra robota Bartku!

Niestety ze względu na wypad na kajaki ostatecznie sam nie zagrał, ale mając do wyboru kajaki lub siedzenie w domu, wybrałbym identycznie jak Bartek.

Giełda to nie zając, nie ucieknie. Bartek ma dwie wędki więc wie jak skutecznie wyłapywać dobre wejścia, zatem bez problemu znajdzie kolejne zagrania. Adepci, którzy zagrali na walorze Bartka, zaopatrzyli się z wyprzedzeniem po dobrych cenach. Później można było się już tylko cieszyć jak w pewnym momencie kurs eksplodował na ponad dwudziestomilionowych obrotach 🙂

Roberto - Lista Absolwentów

Miło jest patrzeć jak Uczniowie zarabiają 🙂 Roberto, o którym wspominałem już wcześniej, przez wiele miesięcy po dołączeniu do Listy Absolwentów miał duże problemy z zaskoczeniem we właściwy tryb. Chaotyczne zagrania, przypadkowe wejścia, które niby miały być zgodne ze szkoleniem, ale były kompletnie naciągane. Brak stosowania się do wszystkich zasad powodował wiadome skutki dla portfela. Jednak dużo połamanych dębowych kijów na Liście przyniosło rezultaty. Robert przyjął krytykę i zaczął małymi krokami iść w kierunku dobrej ścieżki przez co teraz jestem z niego dumny. Choć ma jeszcze co nieco materiału ze szkoleń do doszlifowania, progres jest ogromny 🙂

Ja tymczasem wracam do planowania wypadu do Parku Narodowego „Gór Stołowych”, gdyż wcześniej pogoda pokrzyżowała mi szyki.

Jednak nawet podczas dżdżystej pogody zawsze znajdzie się jakaś forma odpoczynku. Tym razem nadrabiam zaległości jako meloman. Wczoraj delektowałem się muzyką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej. Na zdjęciu arię wykonuje Agnieszka Niewiadomska.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

PS
Dodatkową zaletą siedzenia na teatralnym balkonie jest niewątpliwie dobre miejsce do robienia zdjęć 🙂

PPS
Jak zapewne pamiętacie, jednym z moich celów noworocznych jest inicjatywa odwiedzeniu wszystkich Parków Narodowych. Na początek będą to oczywiście nasze krajowe skarby natury. Jak znajdę czas, to wrzucę zaległą relację z Białowieskiego Parku Narodowego. Jest tam też przewidziany konkurs. Tym razem jako bonus na fanów na Facebooku, na FB wrzucę wzmiankę o przybliżonej godzinie publikacji wpisu, który powinien pojawić się na dniach. Nagrody będą ciekawe 🙂

Komentarze 12 komentarzy

Marku,

Dziękuję za słowa pochwały – nie jest łatwo wykorzeniać złe nawyki, oj nie jest…
Ale cieszę się, że idę w dobrą stronę 🙂

Pozdrawiam
Roberto

Idzie w dobrą stronę bo pilnie pracujesz Roberto 🙂
Mógłbyś olewać to co piszę na Liście i uparcie trwać przy swoim, ale masz otwarty umysł i chęć rozwoju, przez co progres trwa.

Dostrzegasz już, że setup, setupowi jest nie równy i to jest ważne. Tak samo jak każdy zna ogień, ale jeden usmaży sobie kiełbaski, a drugi puści z dymem swój dom. Tak samo na giełdzie, wszystko zależy od niuansów i detali. Ktoś może znać z pozoru podobny setup, ale w praktyce jest to całkowicie coś innego.

Do tego początkujący Adepci przystępujący do Listy mają w Tobie oparcie. Widać jak dajesz cenne wskazówki by nie weszli w maliny. Potwierdza to tylko, że słowa które wypowiadałem na Liście Absolwentów nie poszły w wiatr tylko zostały w skupieniu przyjęte 😉

Gratulacje dla Bartka i Roberto. Za „dobrego nosa” i progres.

Witam Marku,

Hawe bardzo lubię i posiadam 🙂
Wszedłem w nieprzypadkowym miejscu zgodnie z metodologią poznaną w Gwatemali. Chętnie poznam inny sposób osiągania tego samego na Twoim kolejnym szkoleniu.

Pozdrawiam
Maciej

No to może w Acapulco coś zrobimy? Była Gwatemala to niech teraz będzie Meksyk 🙂
Pozdrawiam
Marek

Nalezy sie cieszyc dopiero jak sie zrealizuje zyski
bo na hawe pomimo dynamicznych wzrostów wystepują dynamiczne spadki 😀

Dlatego nigdy nie gonimy uciekającego rynku tylko wchodzimy w dobrych miejscach z wyprzedzeniem czyli zanim nastąpią dynamiczne wzrosty, tak by zarobić jak najwięcej 🙂

Natomiast przy logicznych metodach prowadzenia pozycji nieprzypadkowymi stop lossami, żaden dynamiczny zwrot na rynku nie jest straszny, gdyż profitujący stop zabezpiecza wypracowany zarobek 🙂

Marek,

Organizuj Acapulco a ja się stawiam:):)

Pozdrawiam
Maciej

Gdzie na Hawe były dwudziestomilionowe obroty?????? W dniu „eksplozji” na stooqu było 6 milionów obrotu…. ? Mamy inne notowania???

Już podpowiadam. Po wejściu na stooq pod walor HAWE: http://stooq.pl/q/?s=hwe należy skierować wzrok na dół strony ku przedostatniemu rzędowi w trzeciej kolumnie.
Widnieje tam napis „obrót”, który ułatwia identyfikację odpowiedniego pola. Na prawo od słowa obrót jest jego wartość. W dniu dzisiejszym jest to 8 631 980, czyli ponad osiem milionów.
Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie już jasne 🙂

Hm, a czym się różni wolumen od obrotu? Bo w danych historycznych da się ściągnąć tylko wolumen, nie obrót…

Volumen to liczba akcji które zmieniły właściciela na danej sesji. A Obrót to obrót , tak to chyba jest 😉

Verified by MonsterInsights