O mnie

me

Jestem podróżnikiem, niepoprawnym marzycielem, pisarzem, a także pasjonatem rynków finansowych specjalizującym się w japońskiej technice Ichimoku Kinko Hyo.

W chwili obecnej Technika Ichimoku stanowi jeden z głównych filarów mojej szerokiej metodologii inwestycyjnej.

Aktywnie inwestuję na rynkach finansowych (z którymi przygoda trwa od 2004 roku), a prócz Techniki Ichimoku, wykorzystuję szereg własnych (autorskich) technik, które wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu mam pełen odpowiednich narzędzi warsztat inwestycyjny. Próbki wiedzy (wolę stawiać na czyny, a nie słowa) umieszczam na blogu, by każdy mógł z tej wiedzy skorzystać.

Gdy szukam wyzwań algorytmicznych, buduję własne systemy transakcyjne. Dwa oscylatory kontraktowe publicznie testowane w latach 2010-2011  (gdzie sygnał był podawany zawsze przed sesją, a nie w trakcie) nigdy nie przyniosły ujemnego wyniku (wszystkie sygnały były zarobione co jest absolutnym fenomenem w blogosferze). (wyniki ich pracy za 2011 rok). Miałem także okazję dwukrotnie zostać finalistą międzynarodowego 24h maratonu algorytmiczno-programistycznego.

Lubię wyzwania intelektualne i gry logiczne. W 2021 roku zdobyłem brąz podczas rozgrywanych pod Heraklionem Szachowych Mistrzostwach Świata Amatorów.

W 2011 roku ukazała się moja książka „Sukces na giełdzie”, będąca poradnikowym zbiorem wskazówek od 16 polskich ekspertów giełdowych.

W 2020 roku ukończyłem powieść sensacyjną  „Wiele do stracenia”, której akcja rozgrywa się w Nowym Jorku a tłem jest wielki krach na Wall Street.

Migawki z wypraw umieszczam na fanpage’u Fotografia Podróżnicza.

Życzę wszystkim owocnych łowów na rynkach finansowych!

Kontakt: marek (małpa) technikaichimoku.pl