O mnie

Jestem podróżnikiem, niepoprawnym marzycielem, pisarzem, a także pasjonatem rynków finansowych specjalizującym się w japońskiej technice Ichimoku Kinko Hyo.

me

Technika Ichimoku stanowi jeden z głównych filarów mojej szerokiej metodologii inwestycyjnej.

Moja przygoda z rynkami finansowymi trwa od 2004 roku, a prócz Techniki Ichimoku, wykorzystuję szereg własnych (autorskich) technik, które wzajemnie się uzupełniają. Dzięki temu mam pełen odpowiednich narzędzi warsztat inwestycyjny. Próbki wiedzy (wolę stawiać na czyny, a nie słowa) umieszczam na blogu.

Lubię wyzwania intelektualne i gry logiczne. W 2021 roku zdobyłem brąz podczas rozgrywanych pod Heraklionem Szachowych Mistrzostwach Świata Amatorów.

W 2011 roku ukazała się moja książka „Sukces na giełdzie”, będąca poradnikowym zbiorem wywiadów i wskazówek od 16 polskich ekspertów giełdowych.

W 2020 roku ukończyłem powieść sensacyjną  „Wiele do stracenia”, której akcja rozgrywa się w Nowym Jorku a tłem jest wielki krach na Wall Street.

Wyznaję zasadę, że na giełdzie nie ma pewników. Gra giełdowa uczy pokory i jest dobrą szkołą życia. O sukcesie decyduje dyscyplina i trzymanie się żelaznych zasad wypracowanych wraz ze wzrostem doświadczeniem. Każdą transakcje zaczynam od pytania ile mogę na tym stracić i czy na pewno jest to walor, na którym chce zaryzykować. Zysk jest tylko i wyłącznie premią za ryzyko.

Obecnie przeprowadzam roszady w portfelu (zyski giełdowe nie są już reinwestowane, tylko alokowane w obligacjach skarbowych indeksowanych inflacją), by przygotować się do pełnego przejścia na emeryturę giełdową. Cele, które postawiłem sobie zajmując się giełdowym rzemiosłem, zostały już osiągnięte. Zyski z giełdy zawsze były wyłącznie środkiem do celu, a nie celem samym w sobie, także za jakiś czas przyjdzie zawieszenie na kołku „giełdowych rękawic”. 🙂

Życzę wszystkim owocnych łowów na rynkach finansowych!

Kontakt: marek (małpa) technikaichimoku.pl

Verified by MonsterInsights