Szkolenia giełdowe

> > Nie przegap kolejnych szkoleń. Zapisz się na newsletter. < <

———————————————

Szkolenie „Esencja Spekulacji”

Jest to szkolenie bazowe, gdzie pokazuję niezbędne w fachu giełdowym rzeczy począwszy od selekcji walorów, momentu zakupu, ustawianiu SL poprzez prowadzenie zajętej pozycji.

Stawiam na samą esencję, także szkolenie nie jest przeglądem setek książkowych technik z opasłych tomów, tylko od razu pokazuję, które elementy książkowe wybrałem i jakich dokonałem w nich modyfikacji, by teorię dostosować do praktyki giełdowej. Omówię także swoją autorską metodą precyzyjnego odsiewu walorów.

Wszystko stosuję na co dzień, a próbki wiedzy czasem pozostawiam na blogu, by każdy mógł z danej ryby skorzystać, tak jak to było na Tauronie, złocie, MLS, krezusieUSD/CAD, WIG, AUD/USD, EUR/PLN, miedzi itd. Blog ma także za zadanie udowodnić, że grając na giełdzie da się regularnie i nieprzypadkowo zarabiać. Jednak wszystko wymaga odpowiedniej dyscypliny i cierpliwości.

Przedstawione na „Esencji spekulacji” metody można wykorzystywać do łowienia perełek zarówno na akcjach jak i walutach czy surowcach. Zaznaczam jednak, że pod żadnym pozorem nie można liczyć na otrzymanie Graala giełdowego, który będzie pozwalał na grę o każdej porze dnia i nocy na dowolnie wybranym walorze, gdyż używana przeze mnie metodologia związana jest z grą pozycyjną bazującą na wyczekiwaniu na punkty zwrotne o podwyższonym prawdopodobieństwie sukcesu. Jest nierealne, by rynek każdego dnia dawał niesamowite okazje inwestycyjne, także cierpliwe stosowanie się do wytycznych to podstawa.

Chodzi o to, by pozycje zajmować rzadziej, ale za to, by jakościowo były jak najlepsze, dzięki czemu można długo konsumować dany ruch. Zamiast licznych transakcji po kilka procent, wolę zagrać tylko parę razy, ale na dużo większą skalę.

To jest główne założenie mojej metodologi i zarazem takiego stylu gry uczę właśnie na swoich szkoleniach (to podejście zostało wykorzystane przez wielu moich Uczniów na JSW). Chodzi o to, by móc maksymalnie oszczędzać czas, gdyż kiedy dobrze zajmie się pozycję, to ona potrafi przez długie miesiące zarabiać i nie musimy skakać z „kwiatka na kwiatek” szukając non stop czegoś do gry.

Szkolenie prowadzone jest od podstaw poprzez rzeczy średnio-zaawansowane, tak by nawet osoby początkujące mogły szybko „wskoczyć na wysoki bieg” 🙂 Omówione zostaną układy do spekulacji oraz kompletna metodologia do wyszukiwania odpowiednich miejsc do podłączania się do silnych ruchów w trakcie ich trwania.

Po tym szkoleniu każdy uczestnik ma możliwość przystąpić do Listy ES (forum dyskusyjnego dla osób po szkoleniu „Esencja spekulacji”), gdzie będzie mógł zaprezentować swój podzbiór obserwowanych walorów, by w razie potrzeby w porę można było odsiać te mało perspektywiczne, jak również będzie mógł z wyprzedzeniem umieścić swoje propozycje zagrań, by można było w razie potrzeby dokonać zawczasu ich korekty.

WYMAGANIA:
– umiejętność fizycznego składania zleceń kupna/sprzedaży (trzeba znać obsługę swojego rachunku maklerskiego),
– podstawy obsługi dowolnej aplikacji do analizy technicznej (trzeba wiedzieć co to jest wykres i jak po nim rysować)

———————————————

Szkolenie „Technika Ichimoku w praktyce”

Jest to szkolenie specjalistyczne z japońskiej strategii Ichimoku. Uczymy się na nim kompleksowej esencji Ichimoku w ujęciu praktycznym tak by można było maksymalizować zyski.

Omawiam także błędy merytoryczne dotyczące Ichimoku, jakie zawarte są w ogólnodostępnych źródłach. Ostrzegam przed nimi i pokazuję jak wydajniej można zarabiać stosując technikę Ichimoku (niuanse, lecz to one decydują o wynikach).

Uczymy się też dodatkowej metody prowadzenia pozycji (przesuwania zleceń stop loss), tak by mieć odpowiedni wariant przesuwania SL na określone sytuacje na rynkach finansowych.

Po tym szkoleniu każdy uczestnik ma możliwość przystąpić do głównej Listy Absolwentów.

Schemat rozwoju umiejętności

DrzewkoGiełdowegoRozwoju_NEW