Kontrakty terminowe fw20u12 – miejsce na profit

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 12-09-2012 10:30 pm

15

fw20u12 - interwał dzienny

fw20u12 – interwał dzienny

Od ostatniego wpisu, gdzie sugerowałem by dobrze zabezpieczyć pozycję logicznym SL rynek ładnie ruszył w naszym kierunku. Jak to ujął Robert we wpisie na Liście Absolwentów (gdzie dokładnie omawiamy rynki od akcji poprzez kontrakty aż po forex): „Ponad 100 pkt ruch od dołka to pieniądze nie do pogardzenia”. Zgadzam się z nim w stu procentach 🙂 Dlatego trzeba poskromić chciwość i zrealizować zysk z części pozycji, tak by można było wydać go na przyjemności. To co zarobiliśmy już jest nasze 🙂 Dla reszty pozycji zalecam z kolei przesuwać SL w nieprzypadkowe miejsca, tak by chronił on wypracowanego wyniku i jednocześnie pozwalał zyskom rosnąć.

Ps. Najbliższa okazja do poznania tajników ustawiania logicznych SL w nieprzypadkowych miejscach oraz dobrego zajmowania pozycji będzie pod koniec września w Szczecinie 🙂

Komentarze 15 komentarzy

Jak oceniacie dolara? Jest juz poniżej dolnej bandy, będzie wybicie?

Ta setka to od dołka czy od wejścia? 😀
Otworzyłem pozycję po wybiciu z flagi. Potem, na próbie powrotu do formacji, troszkę dobrałem – utrzymując zaangażowanie na właściwym poziomie w stosunku do kapitału. Wczoraj na powrocie w górę (po gwałtownym spadku o 10:30) zamknąłem 1/2 pozycji. Nie opisuję tego by się chwalić, lecz by pokazać, jaki profit przynosi przekazana mi na szkoleniu praktyczna umiejętność.
Zysk z transakcji jest całkiem pokaźny. Resztę pozycji zostawiam na udowodnienie sobie, że warto być cierpliwym.
Jeszcze raz dziękuję Marku za jakże wymiernie cenną wiedzę.

Cała przyjemność po mojej stronie 🙂 Cieszę się, że mogłem przekazać w dobre ręce skuteczne techniki gry giełdowej 🙂

Ta setka to od wejścia na powrocie do flagi 🙂

no tak, benek drukuje dalej.. zatem idziemy jeszcze wyżej..

piękna drukowana hossa jutro kupuje PKC em

Pytanie brzmi, jak wysoko bez korekty mogą zajechać indeksy po informacjach, których większość się spodziewała (i na jakim paliwie po 2-3 dniach)?

Tak się zastanawiam, czy aby przypadkiem ten ostatni wzrost na giełdach usa już tej decyzji nie zdyskontował wcześniej.. oni tam chyba wyborami żyją.. czyli byle do 6listopada..

@Szach:
Taka decyzja nie jest podejmowana z dnia na dzień. Cały sztab ludzi widział o niej i kto dostał przeciek lub miał skuteczne techniki mógł w porę załadować się na dobre pozycje 😉

czyli mamy rozumieć, że rynek NIE spodziewał się dodruku FED tak? Bo jak inaczej tłumaczyć tak euforyczną reakcję rynku na to info. Przecież rynek dyskontuje wszystkie oczekiwania co do przyszłości inwestorów.

drobnica (która słucha TVN CNBC) wybiera te akcje, które teraz podają ci, co kupili na dnie 🙂

Ja jednka sądzę, że wygląda to tak, że nawet duzi gracze się wstrzymywali z kupnem bo nie spodziewali się tej decyzji FED, stąd rzucili się na rynek dopiero po decyzji i stąd taka hossa. Jeżeli obładowali się kontraktami i akcjami po ~1350-1400 pkt to niżej nie ma opcji żeby już jechało. Także w najbliższym czasie można spodziewać się dalszych wzrostów chyba.

Zgadzam się w 100%. My jesteśmy na końcu łańcucha pokarmowego 🙂 Co do skutecznych technik, to owszem, można je mieć i można umieć z nich korzystać, ale są jeszcze bariery psychologiczne, które czasem nie pozwalają na zawarcie transakcji.

Mi sie wydaje, że jest świetne miejsce do zamknięcia (L) i brania spekulacyjnych (S), bo:
1. Mamy lukę, znając AT większość z nich w krótkim terminie pokrywa się.
2. Jesteśmy przy górnej bandzie ,,boczniaka”, a takich oporów od tak sobie sie nie przebija.
3. Na tą chwilę obserwuję spadek LOP o 1000 pozycji do wczorajeszego zamknięcia, co może sugerować, że niedźwiadki odkupują stracone pozycje lub (L) realizuję zysk.

W mojej ocenie paliwo i wszystkie świetnie informacje już za nami. Rynek nie ma obecnie pod co grać. Takie jest moje zdanie. Ale jak każdy z nas może się mylić.
Pozdrawiam
Adam

Czas na krótkie i to takie na 3 miesiące.