JSW – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 14-05-2015 10:22 am

24

Na JSW znów zaczyna robić się ciekawie, także warto zachować czujność. Poprzednim razem bazując na omawianym „sygnale strajkowym”, można było zarobić całkiem ładne „kieszonkowe”.

Tym razem natomiast mamy ciekawą sytuację w kontekście geometrii dwuwymiarowej, którą dawno temu opracował Euklides 🙂

JSW_maj15W świecie analizy technicznej owa sytuacja ma ona oczywiście swoją nazwę i została bardzo dokładnie przebadana przez Thomasa Bulkowskiego: http://thepatternsite.com/dbw.html

Zatem, przed podjęciem jakichkolwiek działań, zachęcam do zgłębienia wiedzy o powyższej formacji. Ciekawie wnioski powinna dać rubryka „Percentage meeting price target for up/down breakouts” 🙂

Komentarze 24 komentarze

Poprzednie zagranie na JSW sfinansowało mój wyjazd z rodziną na zwiedzanie Barcelony i przy okazji testowanie jachtu (Huzar 28 – piękna polska konstrukcja przebijająca się na morzach południowych). Zobaczymy czy będzie podobnie tym razem bo walor oczywiście jest w obserwowanych, nie wiem tylko czy będę w stanie pojąć wywody Tomka Bułkowskiego :). Jeśli nie uda się zrozumieć odrazu to powedruje do wieczornych analiz bo w tej chwili nie brakuje miejsc do zarzucenia wędki 🙂

Autor wskazuje jako sygnał kupna trzecie bicie w dolna linie formacji, więc chyba jest już po ptakach. Chyba że czegoś nie rozumiem

Nie musimy wszystkiego „małpować” jak robot 🙂 Wystarczy zobaczyć statystyki formacji, zobaczyć jak ma się cena zakupu do potencjalnego miejsca na profit i wywnioskować, czy warto ponieść ryzyko, a następnie podjąć suwerenną decyzję na podstawie zebranych informacji 🙂

Marku, Lepiej stosować skalę liniową czy logarytmiczną na wykresie? Linie tworzące kanał na wymienionych wcześniej skalach przebiegają trochę inaczej.

Jeśli przy swoich rozważaniach nie zapędzasz się zbyt daleko w historię na wykresach, to wystarczy spokojnie skala liniowa.

Marku dzięki, że dzielisz się wiedzą!

Pan Bulkowski zauważa, że formacja 'megafonu’ daje najlepsze wyniki jeżeli trend średnioterminowy sprzed powstania formacji jest wzrostowy. Zatem warto trochę ostudzić apetyty cynkarzy;)
Ale skoro piszesz o tej formacji to nie bez przyczyny 🙂

Mnie zaciekawiła inna formacja pana Bulkowskiego, która jest obecnie na CDR (min. 4 świecowa) i którą bym nazwał „stairway to haven” ;). Mam nadzieję, że nic nie przekombinowałem i wypatrzyłem dobrze:-)

Pozdrawiam,
Marek

Co ma być to będzie 🙂

Pozdrawiam
Marek

Dzięki Marku, za kolejny ujawnienie kolejnego narzędzia w twoim warsztacie.
Mimo tylu zarobionych pieniążków ciągle masz pasję poznawania…
Przy okazji podobny setup można zauważyć w poprzednim wpisie EURPLN?:)
Pozdrawiam
Łukasz

Hmm na EUR/PLN z nudów można zobaczyć sporo rzeczy 😛

Pozdrawiam
Marek

No to rajd na północ chyba dzisiaj oficjalnie rozpoczęty 😀

Bulkowski to klasyka, od niego kilka lat temu rozpoczynałem przygodę z giełdą. Nawet kiedyś stworzyłem sobie algorytmy w excelu do oceny konkretnych formacji i wcale nieźle to działało.
Co do CDProject to był klasyczny trójkąt z wejściem po 5,75PLN. Był potężny i bardzo długo się formował, ale jeżeli ktoś był cierpliwy i potrzymał do dzisiaj to ….:)
Marek a ja wciąż trzymam Kernela kupionego w tygodniu po Twoim szkoleniu w cenie 23,45 – ja tutaj ćwiczę swoją cierpliwość i jak pokazuje przykład naprawdę się opłaca.

Pozdrawiam
Maciej

W piątek jednak narysowała się spadająca gwiazdka, no ale jak Marek coś pisze to nie po to żeby to miało teraz spadać 🙂 Czy ja dobrze rozumuję, że teoretycznie może to sięgnąć okolic 22 pln?

Wg. Thomasa Bulkowskiego target jest w punkcie A (okolice 20 z groszami) ale gdzieś indziej widziałem, że targetem jest wysokość formacji A-B odmierzona od wybicia górnej linii (okolice 22). Ktoś wie jak jest poprawnie?

Podobna Formacja Megafonu Ukształtowała sie na FLD (NC), baza umocniona po solidnym spadku i realny zasieg 1,1 -1,2 sadze ze warto przeanalizowac i ocenic samemu.

Panie Marku jak poprawnie wyznaczyc realny zasieg?
Czy Tom cos sugeruje w tym temacie?

Marku, nie znalazłem tego ma stronie Toma, więc zapytam: gdzie najlepiej ustawić stopa? Da się tu wykorzystać analogię do tego, co przedstawiłeś na szkoleniu? 😉

Jak najbardziej 😉

Panie Marku,

A czy jest jakaś technika która pozwalałaby z zadowalającym prawdopodobieństwem zbudować scenariusz i rozwiać wątpliwości („znaki zapytania”) odnośnie terminu następnego szkolenia z zagadnienia „Esencja spekulacji”?
🙂

Zaspałem i żal patrzeć jak sunie beze mnie. Chociaż mam inne akcyjki. Każda jest na plus. Narzekać nie będę.

wygląda na to, że rekomendacja PKO na 14,5 utrudni realizację targetu wg. Bulkowskiego

Rekomendacja 14,50 zł to nadal około złotówkę wyżej od minimum, poza tym na giełdzie nie ma nic pewnego 😉

…ups sorry, przejrzałem materiały szkoleniowe Marka, na giełdzie pewna jest tylko to ile możemy stracić…
…człowiek uczy się całe życie 😉

Niedobrze się dzieje z JSW.

Dlaczego niedobrze? Działają po prostu prawa popytu i podaży 🙂

No niestety, podaż tu chyba rządzi 🙁 Stopki poharatane ale nic to, na giełdzie pewniaków nie ma. Prędzej czy później coś się złowi na wędkę z ES 🙂 Marek, czy ta cena „docelowa” na JSW nadal obowiązuje i się nie zmieniła?

Verified by MonsterInsights