LPP – ocena zakładanego scenariusza kilka tygodni po tąpnięciu

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 24-04-2024 9:21 am

4

W marcowym wpisie przyglądaliśmy się LPP: https://www.technikaichimoku.pl/2024/03/lpp-sila-plotki-i-efekt-jojo/ , gdzie podałem odważną tezę, że rodzimi inwestorzy dają się łatwo manipulować, bo wystarczą plotki, by zachwiać kursem.

Napisałem też, że przypomina mi to mechanizm jak przy wycenie Lotosu na 0zł z 2008 roku: https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/97087,zaskakujaca-wycena-lotosu-akcja-warta-0-zlotych.html

Jak wygląda sytuacja obecnie? Od dołka LPP jest obecnie 44% wyżej.

Kto z udziałowców dał się zmanipulować newsom medialnym i odsprzedał w panice na dołku, ten na pewno ma nietęgą minę. Niestety w dobie cyfrowych mass mediów (w tym tych tzw. mediów socjalnychogłupiających ze zdumiewającą skutecznością), o manipulowanie ludźmi jest zadziwiająco łatwo. Podobne mechanizmy spotykają bohaterów II tomu giełdowych przygód Andrew Fresheta, gdzie realia biznesowe, w tym „krwiożerczy kapitalizm” Jaspera Howesa, ściera się z Joe Turnerem, którego marzeniem jest by zostać nowojorskim Mao Zedongiem. 😉 Kto jeszcze nie czytał, to książka jest np. na Bonito (tu link), czy Allegro (tu link).

Komentarze 4 komentarze

Dzisiaj odebrałem książkę. Mam nadzieję, że wciągnie mnie jak pierwszy tom 🙂

Dzięki! Udanej lektury! 🙂

@Hubert: Ja już po czytaniu. Bertha Green, krwista bohaterka sztos nad sztosy. Giełdowe przemyślenia zacne.
Powieść zaliczyła już obieg wtórny. Wciągnęła moją żonę a ona byle czego nie czyta. Spokojnie można kupić kobiecie na prezent i potem samemu przeczytać. Dwie pieczenie na jednym ogniu a i kobieta doceni, że dajemy coś bez okazji.
Książka kompletna. Jest tam wszystko, wartka akcja, giełda, miłość, intrygi. Moim zdaniem lepsza niż I tom, który był dobry, momentami bardzo dobry, ale nie wybitny. Daję 10/10

🙂

Verified by MonsterInsights