LPP – siła plotki i „efekt jojo”

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 19-03-2024 9:19 am

16

W piątek -35,78%, w poniedziałek +20,52%. I to wszystko robi spółka z indeksu WIG20. To dobitnie pokazuje jak łatwo sterowalny jest „nasz teren”. Wystarczy, że ktoś wystarczająco „medialny” najpierw weźmie shorty, a potem wypuści w świat mniej lub bardziej zapakowane w złoty papier swoje „hipotezy” czy „plotki”, by kurs zanurkował.

Potem zarząd LPP dementuje owe „plotki” i kurs rusza do góry, czyli mamy typową reakcję jak podczas zabawy jojo. Sznurek się rozwija, docieramy do dołu i następuje „podskok”. 😉

Kto ma rację w tym sporze? Jeśli odpowiednie organy podejmą tutaj rzetelne dochodzenie, to zapewne kiedyś się dowiemy.

Pamiętacie analityka co zrobił wycenę Lotosu na 0zł z 2008 roku, co zachwiało kursem? https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/97087,zaskakujaca-wycena-lotosu-akcja-warta-0-zlotych.html

Spółka zwróciła się wówczas do premiera Donalda Tuska, jako przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego Państwa, z apelem o podjęcie odpowiednich działań.

W 2011 na pracodawcę owego analityka KNF założył karę wynoszącą 500 tys. złotych.

Czy przy LPP będzie podobnie? Niech śledczy przeanalizują rzetelnie materiały obu stron i ocenią. 🙂

Ja żadnych pozycji na LPP nie zajmowałem. Takie zabawy na łapanie „spadającego nożna” to nie dla mnie. Wolę metodologiczne podejście, i zajmowanie pozycji w potencjalnych punktach zwrotnych. W portfelu cały czas mam shorty na WIG20 z planem mocnego przesuwania SL, by jak największa część zysku się zachowała.

Z kolei pozycja na palladzie jest już po częściowym proficie. 🙂 Nowych pozycji raczej nie będę już w marcu otwierać, by na spokojnie, w skupieniu przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy. 🙂

Komentarze 16 komentarzy

500 tys kary? Po 2 latach? Przecież na tym można było zarobić setki milionów, k…a

Dlatego takie numery będą się powtarzać..
A jak AI się zorientuje że to taki łatwy pieniądz może być częściej

Kluczem tutaj jest edukacja. Analizowanie faktów i nie danie się manipulować.

Szczególnie przydatne jest to w trakcie wyborów, które w słabo wyedukowanych społeczeństwach (nie mylić z liczbą posiadanych dyplomów uczelni wyższych, bo jak wiadomo mgr czy MBA można sobie kupić) są spektaklem polegającym na przeciąganiu, nie owijając w bawełnę, nawet tych wykształconych, ale głupich, na swoją stronę.

Marku, czy planujesz jakieś szkolenie? Straciłem dużo na forex i crypto. Moje ruchy są strasznie chaotyczne bez większej logiki. Bardziej na zasadzie szukania farta. Najwyższy czas się ogarnąć.

Nie mam pojęcia jak to będzie. Chciałbym zawitać na wybrzeże przed lub po sezonie, czyli Gdańsk w czerwcu/wrześniu jest możliwy, ale dużo mam planów i nie jestem do końca pewien czy to się uda.

By nic nie przegapić warto się zapisać na newsletter: https://www.technikaichimoku.pl/newsletter-2/

Został niedawno odmrożony po długiej przerwie.

W USA NASDAQ chodzi jak NVIDIA

Witam.Dziś jest 19.03. Miś w dniu dzisiejszym zrealizował plan minimum .Od juta na bananie możliwy korekcyjny ruch w górę.Patrzeć obserwować ,banan decyduje.Pozdrawiam.

Mi dziś dla shortów na wig20 TP1 złapało dla części pozycji, także jakiś grosz już zasilił portfel. 🙂 Co rynek jeszcze da to premia. 🙂

A daj Boże jak najwięcej Marku.Ale poziom jest poziom to i wpis pro bono poszedł 😉

Wspominałeś Marku ostatnio o Nvidii, a czy na kakao zerkasz? Pomału można się przymierzać do bull trap na moje oko

Hej Tomku,
ja już nie patrzę na nic nowego, tylko rozpoczynam procedurę przygotowywania się do Świąt, zaczynając o oczyszczenia z trosk głowy, czyli co było do sprofitowania, sprofitowałem, gdzie SL można zasisnąć, tam zacisnąłem i ruchy giełdowe do kwietnia nie będą mi już zaprzątać głowy. 🙂

Za te shorty na wigusiu czapki z głów. Ja z nich przed chwilą wyskoczyłem. Za duże ciśnienie dla mnie.

Zwykłe zagranie z „Esencji spekulacji”. 😉

Marku, a może w końcu dotrzesz na wschód ze swoją wiedzą:-) Zapraszam do Lublina, dwóch chętnych na szkolenie jest:-)

Zobaczę co się da zrobić, ale teraz chyba może być ciężko ze względu na blokady dróg. Choć ja ze wszech miar jestem przeciwny sprowadzania żywności, która nie spełnia norm unijnych.

Ciekawa akcja, osobiście się skusiłem na szybką spekulację kupno pod koniec piątku, po prawie 40% i profit w poniedziałek. Zagrało idealnie 🙂 Na waciki.
Hindenburg nie próżnuje, bo wyszedł nowy raport odnośnie amerykańskiej spółki Eqinix, warto przeczytać rolkę na ich Twiterze na przykład, ponieważ można się dowiedzieć ciekawych rzeczy nt ich modelu biznesowego oraz ryzyk związanych z nadsprzedażą mocy (power supply w ich data centers), na czym mogą się przejechać gdyż AI zużywa bardzo dużo mocy.
W dodatku obnażone sztuczki księgowe. Dobrze zainwestowane 5 minut.

Verified by MonsterInsights