ATT – zahaczenie o pierwszą strefę zakupową

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 14-06-2023 11:48 am

18

Po odpoczynku, w przerwie pisania kolejnych książek i planowania najbliższych podróży, nadszedł czas na przejrzenie ze spokojną głową wykresów, a także powrót do nieco archiwalnych metod, które w przeszłości stosowałem do wyznaczania stref zakupowych.

Od razu wziąłem na tapet ATT, na które poluję ze względu na długi natłok negatywnych informacji na temat tej spółki, które wtłaczane są przez media do głów inwestorów. Im większy pesymizm, tym lepiej bo jest taniej. Druga rzecz, to fakt, że w roku wyborczym upadek dużej spółki marketingowo nie wygląda dobrze, także mogą pojawiać się zaskakujące rzeczy na wykresie.

No i wyszło mi, że zahaczyliśmy o rejon zakupowy (prostokąt na wykresie).

Także zakupiłem ten walor, jest on w moim portfelu i najwyżej stracę i tyle. Na tym to polega, można zarobić albo stracić i trzeba o tym pamiętać.

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że Ichimoku nie dało jeszcze sygnału kupna, także bazuję tylko na używanej w przeszłości metodzie, która nie wiadomo czy po tylu latach jeszcze zadziała. Nie wiem. Choć wtedy rejony wyglądały ładnie – tu choćby screen z 2012:

Kto ma ode mnie wędę z Ichimoku, wie co należy zrobić, gdy będzie przecięcie niebieskiej linii zwanej Kijun-sen.

Reasumując, dokonałem zakupu akcji ATT na podstawie używanej w przeszłości metody stref zakupowych. Czy to będzie miało sens? Nie wiem. Nikogo nie namawiam, ani nie odradzam, daję znać tylko o mojej osobistej decyzji. Bliskość dołka pozwala na niewielki SL (stop losss – zlecenie chroniące). Rynek oceni. 🙂 On ma zawsze rację. My możemy jedynie błądzić. Mam świadomość straty, ale zysk to premia za ryzyko. Ja je podejmuję.

Komentarze 18 komentarzy

JSW też dobrze zaczyna wyglądać 😉

Stwierdziłem, że z dwóch zakupów ujawnię tylko jeden. 😉

Widzę, że nie odpuszczasz bankrutowi Azotom? 😉 Zapowiada się kolejna wtopa z rzędu 🙂

A co Pan kupił, że szykuje się u Pana kolejna wtopa z rzędu? U mnie dobrze 🙂 Zapewne Pan przeoczył ustrzelenie punktu zwrotnego na WIG20 🙂
https://www.technikaichimoku.pl/2023/04/przeglad-sytuacji-na-rynku-i-rozlicznie-ostatnich-podpowiedzi/
Idealny dołek. 🙂

I tak, nie zawsze wychodzi. Jak np. przy Tauronie, gdzie zabrakło 5gr i zostało to rozliczone:
https://www.technikaichimoku.pl/2023/03/tauron-rozliczenie-zasiegu/

Ale mniejszy o 5gr wzrost niż z prognozy, to i tak wzrost, więc koło straty to nawet nie stało 😀

Otto, jesteś przykładem typowego nieudacznika. Trzeba być wielkim zerem, by wchodzić komuś na blog tylko po to, by życzyć mu straty.
Musisz mieć naprawdę smutne życie skoro czerpiesz radochę z dogryzania innym.

@Otto
Zachęcam do przeczytania ze zrozumieniem tego wpisu:
https://www.technikaichimoku.pl/2021/02/fluktuujace-gieldy-wylapywanie-najlepszych-spolek-i-ryby/

Szczególnie fragment:
„wpisy z cynkiem/rybą to te, gdzie jest jednoznacznie napisane, że sam coś danego dnia kupiłem/wrzuciłem do portfela/dokonałem wymiany”

Uniknie się nieporozumień 🙂

Witam Panie Marku,

jak Pan myśi z tym ATT czy juz poleci w dół?

Skoro kupiłem, to jaki kierunek mogę prognozować? 🙂

„Stwierdziłem, że z dwóch zakupów ujawnię tylko jeden”
trochę słabo

Ho ho ho, cieszmy się z tego co jest. Każdy by chciał wszystko za darmo, nie ma mowy. Co innego dać mały przeciek, co innego odwalać za kogoś całą robotę. 😉

Witamy pokolenie 500+ ? 🙂

Witam z pociągu pędzącego na północ. W naszej podróży z Zakopanego do Gdańska(rozpoczętej we wrześniu 2022 roku) po długim pobycie w okolicach Warszawy obecnie dojechaliśmy do miasta Toruń. Zobaczymy co konduktor zdecyduje czy zrobi tu jakiś dłuższy postój.
Pozdrawiam cierpliwych i niech zyski rosną .

Hej Adam, masz wędkę, wiesz jak ustawiać stopy, wyciskaj ile się da.

Jedynie polemizowałbym z tymi stacjami, bo do Gdańska z Zakopanego przez W-wę pociągi są puszczane linią Ciechanów-Mława-Iława. 😉 No chyba, że zakładamy, rychłe ukończenie szprych kolei dużych prędkości powstającej w ramach CPK. 😉

@Kanibal
Trasa bardziej wygląda jak Wrocław-Toruń-Warszawa-Suwałki.
Ciężko będzie dojechać do Gdańska.

Cześć Marku.Konduktor jak zwykle stara się oszukać wszystkich ,nic w tym nowego nie ma 😉 Bilety mam kupione do Gdańska więc siedzę spokojnie z wysoko wyciągniętymi stopami.
Wędka od Ciebie działa bardzo dobrze już kilkanaście lat.Dziękuję i Pozdrawiam.

Zatem do zobaczenia w Gdańsku 🙂

Hej! Dzięki za cynk! 🙂 Tez wszedłem w ATT, ale sygnał miałem wczesniej i kupowałem już od 30 PLN, średnia obecnie 27 z groszami. Cieszę się że wychwyciłem to sam, a Twój wpis potwierdził kierunek. Jeszcze muszę popracować nad cierpliwością i lepiej wyłapywać dołki. Pozdrawiam!