Pytania po spadkach za oceanem. S&P500 -4.04%

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 19-05-2022 11:59 am

8

Wczorajszy wieczór to istna lawina maili od Czytelników, gdzie czuć było przerażenie spadkami o ponad 4%, nierzadko z pytaniami czy to już koniec z naszą giełdą, bo skoro Wall Street na takim minusie to ile nasza runie na otwarciu. I różne typowania, nawet dwucyfrowe. Kto ma taki mętlik niech zerknie na karty powieści „Wiele do stracenia„, gdzie główny bohater musiał reagować na spadające kursy.

Ja, tak jak też pisałem w poprzednich wpisach, robię odpoczynek od giełdy, który potrwa jeszcze co najmniej miesiąc i w tym czasie nie zamierzam sobie zaprzątać głowy wykresami.

Jutro mam premierę najnowszej bajki, także wszelkie siły są tam skierowane. Jak będzie wyglądała premiera? Zobaczymy. Ubiegłoroczne świętowanie bajki o zamkach wyglądało następująco.

Był ogień:

Były tańce:

Był Minionek:

A jutro premierę ma książka, którą można przedpremierowo zakupić tu: link.

Propagowanie zdrowego trybu życia, ciekawostki związane z danymi szczytami i miejsce na gromadzenie postępów. 🙂

Także pozostaję poza giełdą minimum jeszcze jakiś miesiąc, a kto poszukuje prezentu na Dzień Dziecka, to książki zawsze są ciekawą opcją. 🙂 Moje książki można znaleźć m.in. tu: Motyle Książkowe.

Miłego dnia!

Komentarze 8 komentarzy

Na koniach mam s-ki. Ludzie panikują, będą tłuste wakacje.
Bajki chętnie zakupię na prezenty. Udanego odpoczynku od giełdy.

Nie samą giełdą człowiek żyje, trzeba znaleźć w sobie pasje, tak jak gospodarz żeby nie zwariować od ptrzenia w ,,słupki” no bo każdy kiedyś w końcu zada Sobie to pytanie ile można? Życie jest zbyt krótkie aby ślęczeć przed monitorem w celu zdobywania kolejnych zer na koncie. Moze warto pochodzić z pociechami po górach?, a może z damą swego serca iść i trochę poruszać bioderkiem?. Spędzanie czasu z najbliższymi jest bezcenne. A giełda jeszcze nie raz da zarobić.

Fantastyczna odpowiedz na lawine zapytan. Czepiam sie, ale dlaczego “Czytelnikow” z wielkiej litery? Pogody ducha, fuksa/farta i duzo zdrowia.

W liceum jako jedyny z klasy miałem jedynkę z dyktanda, także jeszcze długa droga przede mną. 😉

Wyrażenie 'z wielkiej litery’ jest również niepoprawne, mówimy 'wielką literą’. Uświadomiła mnie nastolenia córka skądinąd.

Powodzenia – łączy nas pasja (pasje)!

odpoczynek od giełdy: czytaj spadki jeszcze trochę potrwają 🙂 ?

To widać niemal gołym okiem że jak wig20 zbliży sie do 1500 trzeba będzie zacząć wybierać spółki. Za to teraz ropa pojeździ trochę do góry.