S&P500 – wszystko z Techniki Ichimoku pozostaje bez zmian

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 24-07-2021 9:25 am

6

W czerwcowym wpisie dotyczącym wykresu indeksu S&P500, pozostawiłem takie zdanie:

Wszystkie elementy Techniki Ichimoku (na moment pisania niniejszego wpisu) pozostają prowzrostowe, a główny sentyment od ubiegłego roku sugerował wzrosty, także Ichimoku perfekcyjnie rozgrywa tutaj karty.

Minęły niecałe dwa miesiące i cóż mogę rzecz, wszystko widać na wykresie. Mamy kolejny rekord cenowy. 🙂

Technika Ichimoku (na moment pisania niniejszego wpisu) wszystkimi swoimi elementami dalej jest za obozem byków. Kurs znajduje się zarówno powyżej 9-sesyjnej linii Tenkan-sen jak i powyżej 26-sesyjnej linii Kijun-sen. Ichimoku – jak widać na wykresie – niezmiennie perfekcyjnie rozdaje tutaj karty.

Kto ma zajętą pozycję, może podsuwać cały czas zlecenie stop loss na nieprzypadkowe miejsca i wyciskać z rynku ile się da. Kto nie ma pozycji, musi czekać na dobre miejsce do jej zajęcia, bo nie wolno bezmyślnie gonić uciekającego pociągu. 🙂

Komentarze 6 komentarzy

W takim razie czy warto teraz zająć pozycję krótką?

Krótkie pozycję zajmuję tylko wtedy, gdy mam czytelne sygnały sprzedaży, sugerujące wysokie prawdopodobieństwo danego ruchu. Przy komplecie elementów prowzrostowych, to byłaby metoda dwóch ud. Uda się, albo się nie uda. Ja za taką metodę podziękuję. 🙂

Nie, trend is your friend.

cześć Marek, czy mógłbyś zrobić przegląd wykresu ck.f – kontrakty CO2, które to maja duży wpływ na cenę energii elektrycznje w Europie i przede wszystkim Polsce. Czy są jakieś sygnały na spadki cen a tym samym mniejszą skalę podwyżki cen prądu dla przeciętnego Polaka?

Jak nie zapomnę po powrocie z wakacji i znajdę chwilkę czasu. 🙂

A nie jest tak że ten instrument nie ma do końca ceny rynkowej ? Podaż jest sztucznie ograniczana, więc cena nie do końca wynika z warunków giełdowych.