Tauron – epilog dla wskazówki o sprzedaży

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 16-12-2019 3:36 pm

9

Ponad miesiąc temu pozostawiłem na blogu notkę dla Absolwentów, dając też przy okazji swego rodzaju rybę dla wszystkich posiadaczy Tauronu, że kto z katowickiego szkolenia (gdzie w ostatni weekend przełomu sierpień/wrzesień ujawniłem w ramach bonusu dla Uczniów walor, który kupuję) jakimś cudem jeszcze nie sprzedał tych papierów, powinien jak najszybciej dokładnie przejrzeć materiały, bo zakupionych na początku września akcji nie powinno już być w portfelu.

Zerknijmy zatem na wykres i oceńmy zasadność ówczesnego wpisu, przypominającego o konieczności sprzedaży (co oczywiście nie zawsze jest proste wśród początkujących Adeptów, gdyż często stare nawyki – np. strategia „kup i trzymaj” – sabotują przejcie z przypadkowego miotania się na giełdzie na podejście metodologiczne).

Na giełdzie prócz tego kiedy kupić, tak samo ważna jest wiedza kiedy sprzedać np. po to, by odkupić ten sam walor o wiele taniej (o ile powstanie sygnał kupna).

Komentarze 9 komentarzy

Chyba złapaliśmy się myślami. Zastanawiałem się kiedy zakmnąć s-ki na FTPE i tu nagle wpis 🙂

Parę mocnych groszy wpadło. Szkoda, że w piątek nie dałeś tego wpisu. Byłoby więcej, ale i tak dzięki. Jeszcze trochę i uzbieram na szkolenie.

Król jest tylko jeden 🙂

Przy okazji polecam Marku lekturę: https://businessinsider.com.pl/firmy/zbigniew-jakubas-ocenia-rzady-pis-i-obietnice-wyborcze/y61qeeh może zainspiruje Cię do wpisu.

Marku,

Jak się domyślam to zagranie było z serii tych, które w skrypcie znajdują się za psychologią inwestowania? Czy jednak jestem w błędzie?

Pozdrawiam

Tak 🙂

Czy można gdzieś kupić Pana książkę, bo w księgarniach internetowych w których szukałem w towar niedostępny?

Nakład się już wyczerpał, nawet w Empiku i Maklerskiej wszystko się już wyprzedało.

Można próbować na Allegro, np. tutaj jest:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sukces-na-gieldzie-bialy-kruk

W połowie przyszłego roku postaram się wydać kolejną książkę – choć w nieco innej formie – która między wierszami będzie nasycona wiedzą giełdową 🙂

@Radek Ja ustawiłem sobie kiedyś filtr na allegro i jak wyskoczyła oferta to zamówiłem. Nie czekałem długo, a po za tym Marek nawet podrzucił linka.

Dzięki. Skorzystałem 🙂