S&P500 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 11-06-2019 2:58 pm

20

Tydzień temu w komentarzach dałem znać, że wyrysowała się formacja harmoniczna i choć sam longów nie grałem (tego typu formacje nie należą do mojego warsztatu, którego używam na co dzień), to wielu znajomych widząc na kontraktach terminowych równość fal, zajęło od razu longi dając mi znać, że są „po drugiej stronie”.

Ostrzegałem wtedy przed szarżą byków i każdemu, kto zagrał wcześniej shorty, sugerowałem zabezpieczenie wyniku, by rajd byków nie skasował zysku. Jak widać ostrzeżenie przyszło w samą porę, by nie zostać stratowanym przez gnające byki 🙂

Kontrakty terminowe (Es-mini) na indeks S&P500

Kontrakty terminowe (Es-mini) na indeks S&P500

Natomiast obecnie wyrysowała się piękna formacja „V” (Wiki), także plan minimum byków można uznać za zaliczony, gdyż wierzchołek C został osiągnięty, czyli całe „V” jest już widoczne.

PS W komentarzach sprzed tygodnia dodałem też informację, że o kluczowej wskazówce dotyczącej wyrysowanej uprzednio formacji ABCD można doczytać w VI rozdziale książki „Sukces na giełdzie” (str 56). Kto doczytał, wiedział co będzie się działo 🙂

Także teraz zróbmy mały konkurs, gdzie do wygrania będzie powyższa pozycja, wraz z autografem 🙂 Zwycięzca będzie mógł doczytać jaka kluczowa puenta była na stronie 56.

Jako, że ostatnio coraz więcej czasu spędzam w ogrodzie, co też jest pokłosiem tego, że uparłem się na uprawy bez koncernowych chemikaliów, konkurs będzie związany z ogrodnictwem 😉

Na oba pytania trzeba odpowiedzieć poprawnie. Kto pierwszy, ten lepszy.

1) Co zżera moje bukszpany?

2) Co to za roślina i do czego ją wykorzystuję?

Powodzenia!

Komentarze 20 komentarzy

1) ćma bukszpanowa
2) Geranium do odstraszania komarów 🙂

To niestety nie pelargonia 😉

Cydalima perspectalis w postaci larwalnej. Wpierdala też mój żywopłot mimo mocnego oprysku karate i mospilanem.

Druga roślinka to … coś zakazanego przez UE 🙂

https://wnet.fm/kurier/wrotycz-pospolity-obecnie-zakazany-choc-przestal-byc-ani-skutecznym-ani-darmowym-lekiem-dolegliwosci/

Używam go do odrobaczania. Nie ma nic lepszego na pasożyty. Skuteczny jest też na odrę. Podobno babka nas tym leczyła w dzieciństwie.

Wynik prawie ex aequo (zaważyły ułamki sekund).
Drugie to wrotycz i choć również słyszałem, że jest idealny do zwalczania pasożytów jak i działa na wiele chorób, to chodziło mi o zastosowanie w ogrodnictwie 🙂

Niemniej jednak, proszę o kontakt na mail z adresem na jaki przesłać nagrodę: marek (małpa) technikaichimoku.pl 🙂

Bukszpany zjada – Cydalima perspectalis
gatunek motyla z rodziny wachlarzykowatych (Crambidae). Natomiast roślina to wrotycz z której można robić gnojówkę i opryskiwać bądź podlewać rośliny pozbywając się szkodników i niektórych chorób.

Decydowały sekundy, ale tutaj odpowiedź jest typowo ogrodnicza, więc mamy drugiego zwycięzcę 🙂 Proszę o kontakt w celu ustalenia adresu wysyłki.

Oprysk z wrotyczu jest m.in. na mszyce 🙂

CD=DE . Zamykam L-ki i gram S @2910 (2 loty).

@Cornishon
Witam, czy można się z Panem jakoś skontaktować na priv?

Wybacz, ale dawanie na siebie namiarów typkom z internetu nie jest moim życiowym celem …

„i choć sam longów nie grałem” – szacunek za to szczere wyznanie. Nikt by się nie połapał jakbyś to zataił – punkt zwrotny trafił się perfekcyjny.

Czyli teraz kierunek południowy nas czeka:)

Marku, a zrobisz wpis o szerzącej się heterofobii prowadzonej przez homoseksualistów?

Na zachodzie gej mający kasę szantażem wymusił od władz klubu wywalenie czołowego rugbistę z drużyny bo na prywatnym twiterze zacytował pismo święte ze wzmianką o sodomitach.
https://www.tvp.info/42987795/sportowiec-ukarany-przez-zwiazek-za-cytat-z-pisma-swietego

To się dzieje naprawdę. Homopropaganda terroru dociera też do Polski. Zakładają zjęcia cipy na kiju i szydzą z chrześcijan, wchodzą butami do niewinnych umysłów dzieci, mniejszość steruje większością. Braun zapowiedział biczowanie homoseksualistów. Sprawmy by wygrali wybory i niech swój program realizuje.

A przepraszam, co to ma wspólnego z giełdą? Do tej pory pojawiały się wpisy tradingowo-podróżniczo-historyczne i niech tak zostanie.
Nie róbmy tutaj kolejnych politycznych czy światopoglądowych przepychanek.

Apeluję by nie odchodzić od tematu wpisu. Można pod tym wątkiem dyskutować o ogrodzie czy S&P500.

Przykład, który przytoczyłeś jest oczywiście godny pożałowania, pokazuje dobitnie jaka hipokryzja panuje i jaką fikcją jest „wolność religijna”. Takie zachowania powinny być piętnowane, bez względu na to ile ktoś ma pieniędzy.

Tak samo jak potępiam działania odwrotne, jakie są np. w Rosji:
„Władze rosyjskiej republiki na Kaukazie urządzają łapanki na homoseksualistów i zamykają ich w więzieniach. Służby torturują podejrzanych wstrząsami elektrycznymi”
https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/homoseksualisci-w-czeczenii-obozy-koncentracyjne-dla-gejow/bzwdeqk

@Marek
Zastanów się jeszcze. Przydałby się taki bogaty w research wpis o zbrodniach gejów. Siekielski zrobił film co robią z klerykami geje w sutannach. Trzeba pokazać co robią geje bez sutann.
@Michał
Witamy pierwszego geja. Wiesz jaki jest z wami problem? Krzyczycie na prawo i lewo, a jak sprawa dotyczy geja, to zamiatacie sprawy pod dywan. Gej Jackson co robił chłopcom? Gej Kevin Spacey co robił stażyście? Gej biskup co robił klerykowi? Gej trener z „młodej gieksy”, co robił piłkarzom?

Proszę, naprawdę w sieci jest wiele miejsc do tego typu dyskusji. Można te pytania wysłać do GW czy sztabu „Wiosny”, na pewno będzie z kim dyskutować.

Moje zdanie jest takie, że karą za pedofilię (bez wyjątku) powinna być kastracja i na tym zakończmy 🙂

Rozbawiłeś mnie tym gejem. Rozumiem, że jak ktoś nie chce czytać na blogu tradingowym wywodów na temat gejów to z automatu sam nim jest

Panowie komplenta stagnacja, kiedy moze sie cos ruszyc?

Tak jak pisałem we wpisie, formacja V się już zrealizowała, czyli oczekiwany zakres wzrostu się wypełnił.

Teraz kolejne formacje czy elementy wchodzą do akcji.

W książce „Sukces na giełdzie” można doczytać co nieco. Gdzieniegdzie też „wiszące grona” z jednego z końcowych rozdziałów zaczynają się na wykresach zaczepiać (choć oczywiście nie ma ich na S&P500).

oRGR?

Verified by MonsterInsights