Grupa Azoty – mityczne złoża w Senegalu i drogie zegarki dla polityków

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 07-02-2019 12:40 pm

31

Teoretycznie raporty publikowane przez spółki nie są dla mnie żadną przydatną rzeczą, gdyż w dobie zaawansowanej kreatywnej księgowości nie mam do nich zaufania i trzymam się swoich narzędzi, które pozwalają podpinać się do ruchu w dobrych miejscach.

Jak się zajmie w odpowiednim momencie pozycję, to potem jedynie przesuwa się SL. Tak też jest na Azotach i na naszej głównej grupie dyskusyjnej (Liście Absolwentów) w bieżącym wątku najnowsze posty wyglądają tak:

Czyli niczym się nie przejmujemy i spijamy śmietankę zgodnie z metodologią bez grzebania po raportach udostępnianych przez spółki, ale jeden ze znajomych bardzo nalegał bym tam zerknął i podesłał mi rarytas (link).

Po przeczytaniu całego raportu byłem rzeczywiście nieco zaskoczony, gdyż choć realia obsadzania spółek państwowych są jakie są i trafiają tam ludzie jacy trafiają, to liczyłem, że mimo wszystko jakieś zarysy kompetencji czy szczątki kręgosłupa moralnego powinni posiadać owi ludzie namaszczani przez władzę.

Zacznijmy od kompetencji. W 2013 roku dokonano zakupów w celu pozyskania złoża w Afryce, ale jak można odczytać z poniższej tabeli, nie przeprowadzono badań geologicznych ani w laboratorium nie zbadano próbek, co powinno być oczywiste.

Na jakiej podstawie oni to kupili? Ktoś im powiedział, że tam są złoża i oni bez mrugnięcia okiem wydali na to grube miliony dolarów? Późniejsze badania próbek wykazały, że złoże nie dość, że ubogie w fosforyty, to jeszcze jest zanieczyszczone.

Kolejny pokaz ich kompetencji jest kuriozalny i naprawdę wygląda na kiepski żart. Zapomnieli o dostępie do energii elektrycznej.

Dodatkowo zapomniano o takiej sprawie jak dostawa urobku do portu.

To tak jakby ktoś kupił sobie działkę na Księżycu i stwierdził, że będzie wydobywał regolit do produkcji broni.

Zahaczając o sprawy kręgosłupa moralnego, wydobycie kupionych „złóż” wiązało się z pozbawieniem wody pitnej okolicznych mieszkańców, którzy wielokrotnie apelowali o pomoc, gdyż mają tylko jedną 54 metrową studnię.

Nic jednak nie przebije tego:

Wielki popis niekompetencji. Nie zrobiono nawet podstawowego sprawdzenia czy przypadkiem ktoś przed nami tam już nie wydobywał. Jeśli wydobywał, to dlaczego zrezygnował? To jest podstawowe pytanie. Skoro to taki super biznes i wielka okazja, to dlaczego poprzednik „nawiał”?

Teraz przejdźmy do szerszej oceny owych nieudaczników „tęgich głów” z nadania partyjnego. Zobaczmy jak potrafili obsługiwać firmowe karty kredytowe.

Same liczby nic nie mówią, także porównajmy to z pędem do wydawania firmowych pieniędzy przez obecny zarząd.

Hmm więc jednak się da zachować powściągliwość.

Zerknijmy zatem na co pieniądze wydawali poprzednicy.

Aż włos się jeży na głowie. Nazwisko polityka od zegarka powinno zostać upublicznione. Natomiast ktoś chyba naoglądał się zbyt wielu zagranicznych filmów i za bardzo poświęcał się dla dobra spółki walcząc o „lepsze kontrakty”. Najsmutniejsze jest to, że te wydarzenia brzmią jak scenariusz na film klasy B 🙁

Mam nadzieję, że odpowiedzialni za to ludzie poniosą karę, a przynajmniej wyborcy przy urnach odetną na stałe ich mocodawców od koryta. Choć afera drogowa pokazała, że nawet jak jeden z uczestników przekrętu przyzna się do winy, to dobry obrońca sprawia, że reszta potrafi z tego wybrnąć 🙁

Ktoś powie, taki urok spółek, gdzie nadania są z klucza partyjnego. Ja się na takie coś nie godzę. Bez względu na to kto jest u koryta, powinna być ostra selekcja i premiowanie najlepszych. Natomiast w przypadku przyłapania na korupcji, powinna być konfiskata majątku. W Chinach za korupcję jest kara śmierci, ale to kraj z największą gospodarką i największymi rezerwami walutowymi na świecie, także oni idą swoją drogą 😉

Komentarze 31 komentarzy

O tak, azociki siedzą w portfelu i puchną. Reszty wpisu wolałbym nie czytać. Niepotrzebnie ciśnienie mi podskoczyło.

Także lepiej niech rosną tylko Azoty, a ciśnienie pozostanie w normie 🙂

O KURFA! Zatkało mnie. Też lubię kluby erotyczne. Zgłoszę się na prezesa.

😉

Nikt nie wieszczył przegranej w wyborach, więc hamulce puściły. Zestawienie wydatków z kart pokazuje czyja ekipa robiła lepszy skok na kasę.

ty lepiej podaj jakie odpisy są przez 500+ tam jest skok na kasę a Azoty zostaw, było minęło nie ma co roztrząsać. Pewnie sam chciałbyś zegarek dostać i zazdrościsz.

jakie było minęło? tych skurwy… trzeba rozliczyć za każdy grosz tak aby ludzie zapamiętali na kogo nie oddawać głosu przez najbliższe 20 lat.

Dostałem już zegarek w prezencie od żony, także nie potrzebuję więcej 🙂

Hahahaha dziękuję Ci Marian za ten wpis, po takiej porcji Patologii przedstawionej przez Marka, potrzebowałem czegoś, żeby się uśmiechnąć 🙂

Dali ciała. Czemu pierwszy raz o tym słyszę? Muszę poszerzyć swoje kanały informacyjne. Od lat głosowałem tylko na PO. Im więcej o nich wychodzi, tym większą czuję odrazę. Teraz Petru da alternatywę. Nigdy więcej PO.

O dziękuję również za przypomnienie o Petru – dla poprawy nastroju zawsze można sobie przecież puścić jakiś wywiad z nim 😉

„Petru da alternatywe” zart dnia, rozbawiles mnie do lez. Pozdrawiam

Płakać się chce. Prawdziwy przykład jak to wyglądało za PO. Temu tak kodziarstwo protestuje bo koryto im wyrwano.

heh pisałes z 20 dni temu ze nie goni sie pociagu

Trolling? 🙂
Pisałem wyraźnie, że był sygnał i moi Uczniowie mają już tam zajętą pozycję:
http://www.technikaichimoku.pl/2018/12/grupa-azoty-analiza-waloru-wybranego-przez-czytelnikow-4/

Fragment: „Także nie bardzo wiem co teraz napisać. Kto użył wędki z „Esencji spekulacji”, już ten walor ma i patrzy jak rośnie podnosząc SL, by zysk nie zamienił się w stratę.”

Teraz minęły dwa miesiące i dalej patrzymy jak walor rośnie. Na tym polega moja metodologia. Wyczekuje się na sygnał, a potem z danego ruchu korzysta.

Na giełdzie podstawą jest pokora. Jak pociąg odjedzie to się go nie goni, a nie żyje marzeniami.

Jestem|byłam za platformą, ale na takie rzeczy nie ma usprawiedliwienia. Żal

Co tu takie oburzenie. Same cnotki? Co drugi z was obce żony od tyłu dyma a do klubu nie można sobie wyskoczyć? Jak umowy ze stulejarzami podpisywał to klub dał wartości dodanej. Faceci myślą penisami, kobiety błyskotkami. Jak robisz dil z babeczką dajesz jej fajny naszyjnik. Jak z menem, bierzesz go na bunga bunga. Tak trudno to pojąć?

No właśnie, najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że bardzo wielu ludzi (w dodatku coraz więcej) rzeczywiście ma taki tok rozumowania. Choć wciąż wierzę, że wielu z nich w głębi duszy dumnymi z siebie nie jest…

No, przyznam, że mi trudno to pojąć. Kontrahenci nigdy mnie w takie miejsca nie zapraszali, a gdyby to zrobili, ta raczej by u mnie nie zapunktowali.

To co masz za firmę? Działam od 15 lat w branży rekreacyjnej dla firm. Na życzenie wynajmujemy prostytutki premium nawet na wyjazdy integracyjne. Głównie korzystają żonaci. Przyduszeni rutyną z mało kreatywnymi w łóżku paprotkami znajdują u nas to czego im brakuje. Gdyby to nie pomagało w podpisywaniu kontraktów, zbankrutowałbym lata temu.

W latach 2008 – 2016 moja praca polegała m.in. na kontrolach przedsiębiorstw w pewnych aspektach. Kontrole trwały od kilku godzin do dwóch tygodni, zależnie od zakresu i specyfiki jednostki. Na ponad 100 skontrolowanych jednostek, miałem rzeczywiście 2 (słownie: dwie) propozycje wynajęcia dla mnie w trakcie takiej kontroli pani na noc, ale traktowałem to wtedy bardziej jako żart o „udogodnieniach, żeby praca inspektora szła sprawniej”. Po przeczytaniu dzisiejszych komentarzy jestem szczerze przerażony i już nie jestem pewien, czy to rzeczywiście były tylko żarty i co by się stało, gdybym wtedy się zgodził, zamiast ze śmiechem i w żartobliwym tonie odmówić…

Dziwię się waszemu zdziwieniu. Zajrzyjcie sobie czasem do gazety Urbana, tam są opisywane patologie i absurdy jakie dzieją się niemal od 30 już lat. I to niezależnie kto aktualnie rządził: SLD, AWS, PO, PIS – gazeta wali każdemu po równo. Nie darmo Stiglitz wykazał że najgorzej wydawane pieniądze to te publiczne na publiczny cel (pewnie najprzyjemniej wydaje się publiczne pieniądze na cele prywatne).

Zarząd oczywiście musi odpowiedzieć prawni ale ja bym te same zarzuty postawił wobec firm tzw doradczych:

„Projekt chwalili wówczas eksperci renomowanych firm. Doradcą transakcyjnym był EY, zaś doradcą prawnym kancelaria Gide Loyrette Nouel. Przy ocenie zasadności posiadania własnych złóż fosforytów Police posiłkowały się opiniami PwC. Audytorem spółki w tym czasie był KPMG.
… Zapytaliśmy EY, na jakiej podstawie w 2013 r. wykonano wycenę zakupionych złóż. – Nie komentujemy spraw związanych z naszymi klientami i projektami – odpowiedziała nam Agnieszka Stanisławska z biura prasowego EY
… Zapytaliśmy KPMG, dlaczego wcześniej nie zwrócił uwagi na zawyżone wyceny aktywów w Senegalu, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. – KPMG nie udziela informacji na temat klientów i realizowanych projektów – poinformowało nas jedynie biuro prasowe audytora”

Tu całość:
https://www.parkiet.com/Chemia/307039871-Grupa-Azoty-Co-dzialo-sie-w-Senegalu.html

Enron też miał odpowiednie audyty od „renomowanych” firm doradczych 🙂

Sporo się śmieję z memów antypisowych i te o skoku na spółki były frustrujące. Ten wpis zainspirował mnie do szerszych poszukiwań i niestety niektóre fanpagi mają ludzi za idiotów. Jak czas pozwoli zlustruję kolejne spółki. Do tej pory zrobiłem paliwowe i banki. Kadrowo karuzela była ogromna. Wywalono z zarządów wszystkich ludzi z plecami PO. Natomiast porównując wydatki kartowe ludzi i ogólnie rozrzutność (samochody itp.) nowi ograniczyli skalę o 80-90%. Wbrew temu co serwują media inne niż TVPis prywatne drenowanie spółek zostało ukrócone właśnie za Pis. Trzymają ich ostro za mordę i patrzą na ręce. Potwierdzałby to fakt, że w tv serwują ogrzewanych misiewiczów bo nie mają nic innego. Jestem daleki od sympatii do Pis. Ich socjał promuje lenistwo, ale FB jest ewidentnie proPO. Dziennie widzę u znajomych kilkanaście memów, których jakbym nie sprawdził to bym uwierzył.

FB od zawsze cenzurował profile patriotyczne, nieprzychylne PO. Szefowa aktywnie skacze na marszach KODu
https://niezalezna.pl/87310-tajemnica-cenzury-facebooka-wyjasniona-z-polskiego-fb-na-marsze-kod

Co jakiś czas robią akcje zamykania fanpejdży katolickich i patriotycznych
https://www.pch24.pl/facebook-ponownie-zamyka-patriotyczne-profile–nie-przeszkadzaja-mu-tresci-antykatolickie,53443,i.html

Zamknęli też stronę mojego kolegi, który prowadził wrzutki podróżnicze. Miał ponad 10 tyś fanów. Wrzucił fotki z cmentarza żydowskiego we Francji sprofanowego przez tych przybyłych „inżynierów”. Od razu zamknęli całą stronę bez ostrzegawczego bana na kilka dni.

Na meczu mojej drużyny były koszulki Polski Walczącej upamiętniające Powstanie Warszawskie. Lewaki zgłaszali zdjęcie i FB usunął:
https://twitter.com/ka_suchecki/status/627514024415133696/photo/1

Większość portali atakujących PO została zbanowana przed wyborami do samorządu. Przypadek?

Nawet Marsz Niepodległości wiele razy usuwali:
https://www.scenapatrioty.pl/pilne-facebook-usunal-wydarzenie-marsz-niepodleglosci/

Kontrolują umysły. Selekcja treści by marionetki robiły co im pan i władca rozkaże.

Leszku, u nas tak jest rzeczywiście, ale to nie jest problem jednej czy drugiej strony – w USA Trump uzyskał spore poparcie przez ludzi publikujących „fake news” m.in. na FB, których nikt nie sprawdzał. A FB może robić co chce, bo to ich portal, nigdzie nie jest napisane, że muszą być obiektywni. A nie żeby komuś natepnąć na odcisk, ale jednak profile „patriotyczne” (albo raczej nacjonalistyczne) czy religijne są trochę bardziej skłonne do przekolorowywania treści…

Problem z kampanią Trumpa i aferą Cambridge Analytica wyniknął właśnie stąd, że to się stało niejako wbrew obowiązującej polityce FB. Wcześniej, kiedy automatyczne algorytmy sterowały wyświetlaniem konkretnym ludziom odpowiednich wpisów politycznych, tylko że w stronę drugiej opcji, to nikomu to przez całe lata nie przeszkadzało. A ludzie, którzy o tym wtedy alarmowali, byli nazywani oszołomami głoszącymi teorie spiskowe.

Mentalność PO to stan umysłu. Nawet byli sportowcy z tej bandy głosowali przeciw kolegom:
https://wpolityce.pl/sport/433748-to-ci-sportowcy-z-po-ko-glosowali-przeciwko-mistrzom-swiata
https://sport.tvp.pl/41276623/siatkarze-otrzymaja-premie-prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy

Jestem za partią Wolność Korwina, ale w kwestii premii dla siatkarzy staję murem za PiS.

Przypomnę kodziarstwu, że za PO siatkówka (MŚ) była kodowana bo jej nie wykupili. Tak wyglądała misja TVPO. Brak możliwości kibicowania swojej drużynie narodowej na Mistrzostwach Świata to było jedno wielkie kurestwo ze strony platfusów. Pokazali, że mają nas w dupie.

Zostawiajac polityke i wracajac do meritum:
dziekuje za doskonala wedke – 20zl od listopada to jakies 75% wzrostu.