S&P500 (-3,29%) – ciekawa sesja

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 11-10-2018 12:33 pm

14

Wczorajsza sesja zakończyła się wielką czarną świecą i zapewne wiele osób zastanawia się co może się dalej wydarzyć. Zanim do tego przejdziemy cofnijmy się nieco w czasie, kiedy to 7 lutego opublikowałem wpis dający jednoznacznie do zrozumienia, że o wielkim krachu nie ma mowy i to po prostu dobra korekta dająca okazję na longi.

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 – interwał dzienny

Jak widać na wykresie, wszystko perfekcyjnie się zrealizowało, a nowy impuls miał taką siłę, że ustanowił nowy szczyt na flagowym amerykańskim indeksie.

By nie było niedomówień co do longów, które gra się na kontraktach terminowych czy CFD, dzień publikacji wpisu został oznaczony również na wykresie S&P 500 E-Mini – CME.

Nie trzeba chyba tego dalej komentować. Po prostu dobre miejsca przynoszą zawsze sowite plony 🙂

Co zatem dalej będzie się działo? Głębszy komentarz wysłałem już rano na Listę Absolwentów (naszą grupę dyskusyjną dla osób posiadających wędki), ale na blogu sporo zostało już ujawnione we wpisie z lutego. Konkretnie chodzi o ten fragment:

Dlaczego uważam, że to jeszcze nie jest czas na olbrzymi krach i wieloletnią bessę? Ponieważ brakuje mi w elementach układanki swoistego „zapalnika”, który mógłby być „rozrusznikiem” dla globalnego obozu niedźwiedzi. Takim był niegdyś upadek banku Lehman Brothers. Powodów do kryzysu było wtedy wiele, ale mimo to rynek rósł latami. Teraz powodów również znajdzie się wiele, gdyż masowe dodruki pieniądza muszą odbić się kiedyś czkawką, lecz brakuje tutaj czegoś co mogłoby rozpętać lawinę. (7 luty 2018)

W lutym zapalnika nie było, więc nie było mowy o bessie. Obecnie zachęcam każdego do prześledzenia sytuacji na rynkach finansowych i samodzielnego wywnioskowania, czy pojawił się już ów czynnik zapalny 🙂

Komentarze 14 komentarzy

Pamiętam tamten wpis. Nic tylko pogratulować trafności. Szkoda, że teraz nie ma gotowej ryby jak wtedy, choć rozumiem i szanuję. Cynki są jak socjalizm. Jak będzie za dużo, to ludziom we łbach się poprzewraca 🙂

Cynków było już w tym roku od groma 🙂 Teraz czas na rozruszanie szarych komórek 🙂

Jak to dobrze mieć wędkę, ram pam pam, ram pam pam 😀

🙂

Czy jak znajdę mogę podrzucić do weryfikacji?

Oczywiście 🙂 Dyskusja jak najbardziej jest wskazana 🙂

A co z ogromnym wolumenem 21 września?
Ktoś już wiedział.

trzy wiedźmy wiedziały 😀

Popsuję typowanie bo chyba właśnie trafiło w target. Był setup z ES z tych nie lubiących się nudzić. Szybki i łatwy zysk.

prosta sprawa wędka przebiła chmury dołem

Za wrzesień nadwyżka China była rekordowa:
https://kresy.pl/wydarzenia/rekordowa-nadwyzka-chin-w-handlu-z-usa/

Czy kolejne miesiące będą inne? Tego nie wiem. Może tak, choć znając Chińczyków, ominą cła metodą „na słupa”, czyli kraj X importuje i wysyła dalej. Do UE już od dawna sprowadzają „na lewo” np. swój szkodliwy czosnek: https://www.polskieradio.pl/5/115/Artykul/287207,Chinski-czosnek-na-wage-zlota czy toksyczne zabawki dla dzieci:
https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-toksyczne-zabawki-w-polsce-normy-przekroczone-wielokrotnie,nId,2522235
https://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/dziecko/news-niebezpieczne-dla-zdrowia-lalki-z-chin-trafily-do-polski,nId,2452106

My dziadkom od razu mówimy, że żadnych zabawek z Chin mają nie kupować wnukom.

Hej,

upadek Lehman Brothers nie był zapalniekiem, to się stało w kulminacji. Zapalnikiem był odpis z tytułu strat na CDSach przez Credit Agricole w lipcu 2007.

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)