Krezus – ładne wzrosty :-)

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 01-07-2018 12:26 pm

38

Krezus zgodnie z oczekiwaniami wystrzelił do góry, także myślę, że akurat na sezon wakacyjny budżet został należycie wzmocniony 🙂

Krezus - interwał dzienny

Krezus – interwał dzienny

Wcześniejsza ryba (CHF/PLN) była stricte dla Absolwentów posiadających wędki, także naturalną drogą rzeczy było pozostawienie przed wakacjami ryby dla Czytelników, w podzięce, za to, że są tutaj 🙂 Na tym to polega, by każdy mógł empirycznie doświadczyć na swoim portfelu, czy warto posiadać odpowiednią wiedzę giełdową, by wyłapywać tego typu ruchy samodzielnie.

Kto zagrał, niech pamięta o podsuwaniu SL do góry, tak by zysk był zabezpieczany, a dodatkowo polecam sprzedać jakiś częściowy pakiecik i wykorzystać go jako nagrodę na wakacje 🙂

Reasumując, niech część zysku pozwoli zaszaleć „tu i teraz”, a ile jeszcze rynek da, tyle się weźmie podciągając do góry profitującego SL. Udanych wakacji!

Komentarze 38 komentarzy

Żegnasz się z nami na wakacje? 🙁

Po prostu życzę, by były udane 🙂

Jestem w trakcie pracy domowej ze szkolenia ES.
Wyniki widac po wlozeonej ciezkiej pracy w zmiane zlych nawykow.
Dziekuje za info na blogu, z ktorego zkorzystalem.
1/3 zysku wyplacona na 2/3 zabezpiecone przeniesionym wyzej SL.
Pozdrawiam,
Piotr D.

Systematycznie odrabiaj pracę domową i do przodu! 🙂

Dziękujemy i wzajemnie udanych wakacji !!

🙂

udało mi się kupić po 1,38 niestety taki mały pakiecik, że nie ma sensu go dzielić na części.
SL ustawiony i czekam.
pierwszy raz trafiłem w idealny dołek, co zapewne nie powtórzy się w najbliższej 10-latce.
pirx

Kolejny raz parę groszy dzieliło mnie od zrealizowania transkacji.
Tym razem byłem ustawiony na 2.90, a kurs doszedł do 2.88 :/ Połowę pakietu sprzedałem na zamknięciu.
Z drugiej strony jest co świętować, +82% w dwa tygodnie to świetny wynik. Mogę tylko żałować, że nie zaangażowałem więcej kapitału 😉
Nie wiem co się wydarzy. Zakładam dwa scenariusze jako prawdopodobne:
1. korekta nie będzie duża i pójdzie dalej w górę.
2. korekta będzie dłuższa i sięgnie 2 zł i potem dalej w górę.

W każdym razie zyskowny SL pilnuje pozostałego pakietu 🙂

Dziś rozstałem się z KZS. Wynik pozostałego pakietu +80%.
Dziennik uzupełniony 😉

Ja sprzedałam dziś KZS. 100% zysku. Teraz czekam na terminy szkoleń, chcę wędkę 🙂

Drodzy wyjadacze mam mały problem. Przyda się pomoc wyjadaczy. Zapożyczyłem się nieco z żonką u jej rodziny na zakup mieszkania. Sęk w tym, że szukanie lokum się przeciągało i bez jej wiedzy wrzuciłem całość na WGPW. Nie potrzeba mi moralizowania. Pytam tylko o to kiedy możliwe jest odbicie bo jestem grubo w plecy.
Mam
CCC buy 270PLN
KRU buy 230PLN
PLY buy 29PLN
OPL buy 5,2PLN
PZU buy 40PLN

Najbardziej boli CCC i KRU. Jak myślicie dołek już blisko? Kasę dam radę jeszcze 2-3 miesiące potrzymać. Sytuacja jest poważna, proszę o konkrety bez moralizowania.

jestem w podobnej sytuacji jak ty też czekam na dołek, choć się nie zapożyczyłem.
nie wiem kiedy będzie ale pytałem się jednego gościa i on wie. powiedział, że dołek będzie niedługo i wtedy zaczną się wzrosty.

Znam ten ból. Kilka lat temu przewaliłem na foreksie kasę starych ze sprzedaży ziemi rolnej pod działki budowlane. Było tego 480 tyś. Do dziś łepią na mnie spode łba.

Jest taka prosta zasada, aby kupować gdy krew sie leje, a sprzedawać gdy rośnie i euforia.
Mnie sie wydaje, że teraz to raczej trzeba powoli myśleć o ewakuacji z giełdy. Nie prędko te spółki wrócą na swoje szczyty. Choć mogę się mylić. Jesli tak to popraw mnie Marku. 8 lat nieprzerwanej hossy na świecie… Bessa czai się za rogiem. Dobrze to już było.. Lepiej chyba sprzedać z nie tak wielką jeszcze stratą i poczekać na jakąś rybę od Marka. Szkoda, że nie trafiłeś tu prędzej 🙁 Ale dobrze, że w ogóle. Ja też zbieram na wędkę, tylko ciągle wiatr w oczy :/ Ale nie wiele już mi brakuje 🙂

Niestety, ale z takimi walorami wyjście na zero nie jest kwestią przeczekania dwóch czy trzech m-cy 🙁

A ja się nie rozstaje z Krezusem, 92,8% w 3 tygodnie i 2 dni
I jest pięknie 🙂 Dziękuję i pozdrawiam.

Trzymaj się zasad ze szkolenia i wyciskaj z rynku ile tylko się da 🙂

Panie Marku, jak daleko Krezus może dojść? W tej chwili jest już 3 zł, trzymać dalej czy bezpieczniej się pozbyć tego waloru?

Niebawem zrobię aktualizację.

Siedzę na giełdzie dobre 20 lat i do tej pory nurtuje mnie jak można trafiać takie ruchy. Gdybym nie widział, nie uwierzyłbym w taką precyzję.
Niestety nie zagrałem. Mój kapitał jest uwięziony na GetBack. Brałem na IPO po 18,5zł i uśredniałem po 16zł, 12zł i 8zł za całość pieniedzy. Strata na tym jest ogromna. Po kursie sprzed zawieszenia akcje były warte już tylko sto tysięcy. Chętnie wybrałbym się po wędkę, lecz nie mam za co.

Długo była cisza na tym wątku ,tak sobie myślałem ,że chyba niewielu skorzystało ,sam myślałem ,że nie tym razem, że Panie Marku z „spółdzielnią” nie da się zastosować wiedzy, ale wszedłem i teraz przesuwam SL i dziękuję. Jeszcze troszkę i nie mam wyboru , będę musiał się pojawić na szkoleniu bo jest Pan chyba jedynym , a nawet na pewno jedynym , który daje zarobić na swoje szkolenie jeszcze przed szkoleniem. 🙂

🙂

Śledzę ten blog już długi czas i naprawdę jestem pod wrażeniem. Przywracasz mi wiarę w ludzi.

Naprawdę nie ma problemu, by raz jakiś czas podrzucić coś na blogu 🙂 Każdy może też wtedy zweryfikować na żywo, czy moja wiedza giełdowa jest czegoś warta 🙂 W sieci żerują setki naciągaczy giełdowych kreujących się na guru, a nikt nigdy nie widział u nich ani jednego trafnego wskazania – tylko wszystko „po fakcie” i dyrdymały o „złotych górach”. Z tym procederem trzeba walczyć, dlatego też postanowiłem prowadzić szkolenia, by wbić kij w mrowisko i być przeciwwagą.

Szczęściarze co zagrali. Ja załadowałem OPL, PKO i KRU. Ciekawe ile lat przyjdzie mi czekać na wyjście na zero 🙁 Wpadłbym po wędkę, ale pracuję w Holandii jako chirurg i nie wiem co to urlop 🙁 Praca i praca, a i tak połowa ludzi twierdzi o moim Porsche, że to za łapówki od BIG PHARMY. W Polsce to inna sprawa (sam znam ludzi co postawiali sobie wille za wpisy na listy leków refundowanych), ale tu w Holandii nie ma pobłażania. Dobro pacjenta jest najważniejsze, nawet jeśli lepszym lekiem jest ten tańszy.

Chyba dobro Holendra. Reszta ludzi jest w tym kraju dyskryminowana. Miesiąc temu miałem wypadek i zjechałem po schodach. Skręciłem kostkę i bardzo kiepsko do dziś to wygląda. Pojechałem do szpitala i nawet prześwietlenia nie chcieli mi zrobić ani na Kartę EKUZ ani za gotówkę. Stwierdzili, że skoro stoję to nic mi nie jest. Poza tym nie mają miejsca by mnie przyjąć o 22:00 w Geldrop. Zjechałem do Polski i tu już zajeli się mną specjaliści.
Tydzień temu mojemu tacie ucieło kawałek palca w pracy tez w Holandii. Lekarze nie wiedzieli od czego zacząć i co zrobić. Założyli opatrunek i kazali zmieniać mu codzien i przemywać pod bieżącą wodą z kranu! Gdy to usłyszałem to załatwiłem mu transport i lekarza w Polsce. Oczywiście prywatnego. Bo na NFZ traktują ludzi gorzej niż zwierzęta.
Niech żaden lekarz mi nie mówi, że dobro pacjenta jest najważniejsze. Ani w Holandii ani w Polsce. Raczej co innego.

ciekawe ilu z tych co zarobili będzie rzucać w Ciebie mięsem przy pierwszej nadarząjącej się okazji ..

robienie czegoś dla innych jest karkołomne. Pierwsza połowa stanie się roszczeniowa i uzna, że tak ma być, chcąc tylko więcej i więcej! Druga bez wdzięczności za wcześniejsze dokonania, wbije nóż w plecy przy pierwszej nadarząjącej się okazji.

…miałem w pierwszej chwili napisać ,ze Kulfon przesadzasz ,ale cos w tym jest. Gospodarz jednak jest tu jeden i umie oddzielać ziarno od plew 🙂

Co ma być to będzie. Kij ma zawsze dwa końce, gdybym przejmował się atakami hejterów, nie miałbym okazji poznać tylu fenomenalnych ludzi o podobnych zainteresowaniach giełdowych. W swojej okolicy nie mam z kim o giełdzie podebatować, więc spotkania z ludźmi mającymi tę samą pasję są naprawdę bardzo fajne i za każdym razem nie mogę się doczekać kolejnego „obiadu czwartkowego”, gdzie spotykamy się w gronie Absolwentów i przeglądamy zagrania, rozmawiając przy okazji na rozmaite tematy 🙂

Również śledzę już od dłuższego czasu tego bloga i pełen szacunek za opanowanie rynku dla Marka.
Póki co osobiście hamuje mnie brak pewności w zagraniu – psychologia się kłania.
Marku polecasz aby przełamać głowę i spróbować np. małymi kwotami ?

Kiedyś był taki dowcip, choć niektórzy twierdzą, że to prawdziwa historia i może mają rację, gdzie Icek pyta Aarona co robić, gdyż nie może w nocy spać przez posiadane akcje. Aaron mu odpowiedział, że ma sprzedawać je tak długo, aż zostanie ich taka ilość, która pozwoli na dobry sen.

No i jak widać, ponownie sprzedałem zbyt wcześnie, hehe.
No cóż, życzę wytrwałości dla pozostałych.

Niejeden TFI nie miał takiego wyniku przez całe swoje funkcjonowanie, także nie ma co się przejmować, tylko śmiało wydaj część zysku na przyjemności, a resztę dołóż do kapitału i jak będzie czytelny sygnał, to zagra się na innym walorze 🙂

Racja. Z tym wydawaniem na przyjemności mam problem. Póki co po prostu mniej kasy wkladam na rachunek maklerski.
Teraz czas na wakacje . Z inwestycji długoterminowej moim oczkiem jest GNG, czasami pojawia się takie poczucie że to jest to. Płynność mała , spółka póki co również , ale każdy gigant zaczynał od małej spolki. Nie zachęcam , piszę aby potem nie było niedowiarków jak walor będzie chodził dużo wyżej 😉

Elo ludki, kasa z kryzysa się przyda jak nam sprowadzą migrantów, trzeba będzie pakować się i wiać. W UK dziadzio przegonił miłujących pokój by nie ubogacili mu córek. Zgarnęły go gliny za rasizm https://ndie.pl/anglia-sedzia-zostal-napadniety-we-wlasnym-domu-odpowie-karnie-za-rasizm/

Dziwne rzeczy się dzieją, najbardziej dziwią „samozapłony” samochodów we Francji. W Nantes prócz biblioteki, domu kultury i liceum, poszło z dymem już ok. 100 samochodów.

Ja tego nie pojmuję, może ktoś mądrzejszy ode mnie potrafi to wytłumaczyć 🙁

Marku, wielkie dzięki, za to, że dzielisz się swoją wiedzą.
Pozdrawiam

Witam, cena zakupu 1,58PLN, cena sprzedaży 3,74PLN godzina 12:57:11.
Jedyne co boli to zbyt mały volumen 🙂

Marek dziękuję.

Pozdrawiam
Maciej

Verified by MonsterInsights