WIG20 – cały czas ciąży polityka

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 21-02-2018 10:14 am

5

Zgodnie z wnioskami z ostatniej prezentowanej na blogu analizy indeksu WIG20, polityka rzeczywiście skomplikowała sprawę, co można zaobserwować na wykresie.

WIG20 - interwał dzienny

WIG20 – interwał dzienny

Oczywiście całość sytuacji rozgrzewają do czerwoności niektóre media, którym konflikt jest na rękę i nie patrzą na fakty, gdyż chodzi o ataki – liczy się negatywny przekaz, bo każdy kto choć odrobinę liznął historię II Wojny Światowej, wie jak bardzo sprawa jest zagmatwana i nie potrzeba Premiera, by o tym przypominał, gdyż takich osób jak Stella Goldschlag (Kübler) wcale nie było mało. Owa Żydówka zajmowała się tropieniem ukrywających się Żydów i za każdego wytropionego otrzymywała 300 Reichmarek. Szacuje się, że mogła wytropić do 3000 osób, zatem historia często płata figle.

Także słowa Premiera były odpowiednio dobrane i przedstawiały prawdę, ale trzeba przyznać, że dosyć kosztowną w obecnej chwili prawdę, gdyż rozsierdzono niemiłosiernie kraj, z którym się po prostu nie zadziera.

Niegdyś nawet funt szterling został bezproblemowo złamany, więc wobec każdego ataku spekulacyjnego jesteśmy na straconej pozycji i dla naszego dobra, należy jak najprędzej załagodzić spór z krajem, który jest najpotężniejszy, jeśli chodzi o wpływy w świecie finansjery. Inaczej nasz rynek będzie traktowany z dużą dozą ostrożności, co nie wróży nic dobrego.

Reasumując, wielka polityka rządzi się swoimi prawami i nie zawsze wygrywa ten, kto ma rację, dlatego wszelkie konflikty należy jak najszybciej łagodzić. Tak samo sprawa wygląda z Rosją. Należy cały czas dążyć o neutralizacji stosunków, gdyż prężenie „muskułów” na dłuższą metę jest bardzo ryzykownym pomysłem. Nasza gospodarka przechodzi swoisty renesans, także gdyby nie zmasowane ataki medialne na nasz kraj, nasz indeks byłby dużo wyżej. Pozostaje mieć nadzieję, że wszelkie spory zostaną jak najprędzej załagodzone i nie dojdzie do niepotrzebnej eskalacji, gdyż z „wojny finansowej” niestety nie wyjdziemy obronną ręką. Przynajmniej póki co. Może za kilka dekad będziemy o wiele bogatszym krajem z dużymi nadwyżkami? 🙂

PS Warto bacznie obserwować reakcję indeksu na wyrysowane wsparcie.

 

Komentarze 5 komentarzy

Więc porzucamy koncepcję trójkąta? :/

Pisałem o tym przecież w podlinkowanym wpisie z 2 lutego 🙂 Do tego dnia projekcja bazująca na trójkącie rozszerzającym się szła perfekcyjnie jak po sznurku, ale ze względu na perturbacje polityczne zakładaliśmy rozsynchronizowanie struktury, do czego w rzeczywistości doszło i możemy to z perspektywy czasu ocenić 🙂

Szkoda ze media glownego nurtu w Polsce, nie zauwazaja takich artukulow jak ten :

http://www.jpost.com/Diaspora/Setting-history-straight-Poland-resisted-Nazis-540092?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

No coz… jak sie sprawdzi do kogo naleza te media, to chyba nie powwinno to dziwic.

Tak jak pisałem we wpisie, to pewne media podsycają konflikt, gdyż w czyimś (zapewne wszyscy wiedzą czyim) interesie leży osamotniona i skłócona Polska. Temat podłapują też niektórzy politycy, by ugrać na tych atakach kapitał polityczny, co jest przecież krótkowzroczne, gdyż z dnia na dzień nie odkręci się wszystkiego i odbudowa reputacji kraju może zająć sporo czasu.
Nie od dziś wiadomo, że media to najsilniejsza władza, bo kontrolująca umysły tych, co będą głosować. Oczywiście tych najbardziej podatnych na otumanienie, którzy nie mają własnego zdania, ideałów, których mogliby bronić, a także silnych więzi ze swoim krajem, o którego dobro należy walczyć ponad wszelkimi podziałami partyjnymi.

No i wsparcie zostało dziś wybronione 🙂

Verified by MonsterInsights