WIG20 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 28-02-2018 10:22 am

12

Zgodnie ze wskazówką z ostatniej analizy indeksu WIG20 przy wyrysowanym wsparciu pojawiła się kontra byków.

WIG20 - interwał dzienny

WIG20 – interwał dzienny

Niestety siła odbicia była związana z pewnym istotnym warunkiem, który został także uprzednio omówiony, mianowicie bez ocieplenia stosunków z Izraelem, nasz rynek finansowy pozostaje dla zagranicy „gorącym kartoflem”. Ocieplenia jeszcze nie ma, ale są nadzieje, że konflikt zostanie za jakiś czas załagodzony.

Póki co jednak oznak do wielkiego ruchu nie widać, a Technika Ichimoku (na dzień dzisiejszy) preferuje niedźwiedzie i odbicie każe traktować jako korektę od spadków.

Komentarze 12 komentarzy

No i puściło…

No to można FW20 short.

ale póki co jedynie jako krótkoterminową spekulację 🙂

A będzie jutro odbicie choć trochę?

Tak jak pisałem we wpisie, Ichimoku preferuje niedźwiedzie, więc najpierw będą spadki, a dopiero potem odbicie.

Konflikt z zagranicą, którego załagodzenie jest warunkiem odbicia, musi zostać załagodzony, bo każda ze stron jest skazana na siebie. USA potrzebują bardzo silnego (w ramach odgórnie wyznaczonego mu limes) dużego partnera w Europie Środkowej, który będzie balansował układ Niemcy-Rosja. Nic w tej układance nie jest proste, bo te same podmioty w jednych sprawach są partnerami, a w innych wrogami. Cała dyplomacja …

Niestety Kraj Rad jest mądry i wobec tragicznej demografii oraz bardzo słabej gospodarki zaprosił Żydów prześladowanych przez islamistów w Europie Zachodniej.

No i w piątek jest pełnia księżyca, więc może wówczas osiągniemy poziom 2290 pkt, wyznaczony swego czasu przez Zyszka55 (astronomia finansowa) i po osiągnięciu tego poziomy nastąpi zwrot? A może trzeba będzie poczekać do nowiu (połowa marca) …

Kontynuując:
Żydzi wywierali ogromny wpływ na gospodarkę każdego kraju, do którego przybywali. Na przykładzie Polski można o tym poczytać m.in. pod linkiem:
http://muzhp.pl/pl/e/1490/kazimierz-wielki-uregulowal-prawa-zydow-w-krolestwie-polskim

Stąd właśnie obecny pomysł Kraju Rad.
„500+” im nie pomoże, bo w genach nie mają smykałki do interesów. A każdy kraj wie, że tylko bogaty kraj (oczywiście demografia też ma znaczenie w świecie konsumenta, a już nie człowieka) ma szansę na suwerenność.
W przypadku obecnej Rosji jest jeszcze jeden realny problem. Brak wystarczającego dostępu do ciepłych mórz, by móc rozwijać całoroczny handel. Krym … hmm.

W tej naszej lokalnej układance najbardziej zagadkowa jest rola Ukrainy. Dlaczego USA ją odpuściło i pozwala na realizację interesów Rosji i Niemiec? Przede wszystkim tych drugich.

A moim zdaniem trójkąt jeszcze jest w grze i właśnie dotyka dolnej bandy.

Tak jak wyżej pisałem, że shorty na fw20 „póki co jedynie jako krótkoterminową spekulację”, także dolna banda wymaga na pewno obserwacji, choć ja osobiście nie zamierzam zajmować żadnych pozycji 🙂 Postoję i poobserwuję 🙂

Słuchajcie – to będzie bessa czy nie będzie? Bo jak niby ma wyglądać bessa w Polsce skoro multum spółek będzie pokazywać wyniki po rekordowych kwartałach czy rekordowym roku. Czyli co one na plus a indeksy na minus? Mam wrażenie że u nas to nawet porządnych wzrostów nie było a tu już na krach trzeba się szykować …

Tak jak pisałem we wpisie, przez negatywny szum wokół nowelizacji ustawy o IPN, nasz kraj jest lekko sceptycznie odbierany przez świat finansjery. Zakopanie „topora wojennego” jest tutaj kluczowe, gdyż gospodarka bije rekordy 🙂 Ja pozycji tutaj nie zamierzam zawierać i pozostanę w roli obserwatora, gdyż mój kapitał już pracuje gdzie indziej, a tutaj i tak mimo wszystko jest zbyt wiele niewiadomych, a ja takich walorów staram się unikać. Wolę czytelne sytuacje, dające z dużym prawdopodobieństwem szanse na spory zarobek.