Silne wzrosty na JSW – przegląd wykresu producenta czarnego złota

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 19-04-2016 10:19 am

7

Na JSW miały miejsce ostatnio bardzo dynamiczne ruchy, a wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem o 8,5%, co pokazuje impet byków.

JSW - interwał dziennyOsobiście tutaj nie grałem, gdyż postawiłem na ropę, ale część moich Uczniów postanowiła tutaj zagrać wykorzystując z powodzeniem wiedzę z „Esencji spekulacji”, która pozwalała podpiąć się do ruchu w przedziale 9-9,5zł (Setup znajduje się w materiałach na stronie nr 13).

W lipcu 2014 roku postanowiłem dokonać aproksymacji rejonu docelowego i swoje obliczenia wrzuciłem na naszą grupę dyskusyjną dla Absolwentów, gdzie oprócz korekty planowanych zagrań Adeptów (o ile jest taka potrzeba), umieszczam także swoje prognozy i szacunki dotyczące bieżącego umiejscowienia w giełdowym cyklu, tak by było w pełni jasne, że w danym okresie jest sezon łowczy na akcje, a w innym następuje moment przesilenia i jest czas na ewakuację.

Na Listę wrzuciłem swoje szacunki dotyczące wytypowanego przedziału cenowego, wraz z informacją, że gwarantuje on stopę zwrotu liczoną w setkach procent.

przedziałJSW

Jak widać na powyższym screenie, typowanie miejsca na zakupy z ponad półtorarocznym wyprzedzeniem nie zawsze się udaje. Dnia 05.08.2014 (dzień wysłania wpisu grupę) na otwarciu kurs wynosił ponad 40zł. W styczniu 2016 roku, czyli miesiącu w którym został ogłoszony start sezonu zakupowego, kurs JSW osiągnął dołek wynoszący 8,66zł. Zatem nie udało mi się precyzyjnie określić z ponad 1,5 rocznym wyprzedzeniem rejonu docelowego. Zabrakło 66 groszy.

Jak widać omyłki prognoz długoterminowych w fachu giełdowym się zdarzają, dlatego kiedy powstaje sygnał kupna, trzeba grać to co się widzi, a nie to co by się chciało zobaczyć. Narzędzia z mojego warsztatu dały sygnał kupna w strefie 9-9,5zł i życzę moim Uczniom, by i te poziomy dały trzycyfrowy wynik 🙂

Ja tymczasem mogę odetchnąć spokojnie (przynajmniej tymczasowo) ze swoimi longami na ropie, gdyż omawiana wczoraj luka, została domknięta, zatem mam zamiar wyciskać z tej pozycji ile tylko się da, jak cytrynę do ostatniej kropelki. Wszakże zakupy w dobrych miejscach przynoszą zawsze sowite plony, ale niech zawsze SL pilnuje wypracowanego zysku, by nigdy nie zamienił się on w stratę. Ile rynek da, tyle się weźmie 🙂

Komentarze 7 komentarzy

Widziałem to i nad tym myślałem. Wybrałem jednak miedź.

Też postawiłem na Longi na miedzi, udało mi się wstrzelic 12. Kwietnia na otwarciu. Myślę ze dlugoterminowo będzie można ugrać ładne lody na longach ale teraz tak czy siak jest już ma czekoladkę 😉
Pozdrawiam

Ho ho panie tak przestrzelić prognozę … typować 8 zamiast 9 zł na JSW … obciach

Ja jako „szybki” gracz, którego pozycje zazwyczaj siedzą w portfelu dzień lub kilka pozamykałem dziś ok 19.30 swoje longi na ropie, jeśli się skoreci to chętnie odbiorę bo wyższe poziomy sa jak najbardziej realne ale przydałaby się jakaś korekta. jesli będą teraz jechali dalej to już bezemnie. Za to o dziwo trzymam jeszcze, i chyba jeszcze przytrzymam jakiś czas piękne L na gbp/chf i gbp/jpy, o których pisałem bodajże 6 kwietnia, w okolicach intra minimów. Teraz już są ładnie zabezpieczone profitującym SL a mają jeszcze sporą drogę do przebycia…:):):)
do tego dziś można dołożyć L na gbp/aud i gbp/cad. Nie wiem na jak długi okres czasu ale potencjał pokaźny…:):):)

PS. wyjaśnienie być może dla początkujących czytelników – dla szybkiego gracza „pokaźny” potencjał nie jest tym samym co dla naszego Szacownego Gospodarza, którego cenię sobie i staram się wdrożyć Jego metody do swojego warsztatu, który mam tego świadomość jest niedoskonały ale wypracowany latami daje na czekoladę…

jak dokonuje się aproksymacji rejonu spadku? 🙂

Jest na to pewien przepis, a składnikami są matematyka i odpowiednie dane do obliczeń 🙂

Verified by MonsterInsights