Ropa naftowa – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 14-01-2015 5:27 pm

7

Potwierdzony w listopadowym wpisie silny trend spadkowy ma się całkiem dobrze i gdyby nie słowa księcia z rodu Saudów, który oznajmił, że ropa już nigdy nie przekroczy 100$ za baryłkę, nie spodziewałbym się przetasowań w szeregu byków, gdyż wykres mówi sam za siebie 😉

Ropa - interwał dzienny

Natomiast taka wypowiedź potężnego człowieka z rodziny królewskiej jest dla mnie przysłowiową jaskółką, która zapala ostrzegawczą lampkę.

Pamiętam jak w 2008 roku jeden z prezesów z mięsnej branży zarzekał się, że jego firma nie posiada opcji walutowych. Potem nagle się okazało, że nie tylko owe instrumenty posiadają, ale do tego zanotowali na nich straty rzędu kilkudziesięciu milionów złotych! Także jak o czymś trąbią media, trzeba ogromne pokłady energii przetransferować do sektora zwanego „samodzielne myślenie” 😉

Odnośnie bariery cenowej, trzymałbym się tezy „nigdy nie mów nigdy”, gdyż rynek w każdej chwili może powiedzieć „sprawdzam”, zatem póki ceny paliwa są niskie zachęcam do aktywnego podróżowania 😉

Komentarze 7 komentarzy

Coś czuję nosem nachodząca dyskusję o franku 🙂

Marek,

Trochę z innej baczki ale po decyzji Banku Szwajcarii może napiszesz coś w temacie CHF/PLN – sam mam kredyt we frankach ;( jak pewnie wielu z nas i jestem ciekawy twojego (obiektywnego;) punktu widzenia.

Oj, nie wiem, czy tak wielu akurat TUTAJ ma kredyt we frankach. Przynajmniej w teorii finansowa świadomość tutejszych czytelników powinna być większa niż ogółu ogłupionego przez „doradców” kredytowych. Ja od początku świadomie upierałem się na złotówki, nawet płacąc na początku większą ratę.

Zniewolonym we Franku pozostaje rewolta, inaczej Wasze dzieci beda splacac Wasze M3 do swojej smierci.

czy frank ma szansewrocic do poziomu cen sprzed wczoraj? czy moze wrocić do poziomu zawieranych umow kredytowych ?
teoretycznie wszytko jest mzoliwe patrzac na przyklad ropy alejakie warunki musza byc spełnione i jakie jest prawdwdopodobienstwo?

Przez spektakularne wzrosty na JSW ten temat pozostał w cieniu a nadal wydaje się być ciekawy do przemyśleń 🙂

Dokładnie, czy właśnie teraz przypadkiem nie ma miejsca zmiana trendu, albo przynajmniej korekta ostatnich spadków cen ropy?

Verified by MonsterInsights