Giełdowe eksperymenty na instrumentach pochodnych – część II

Posted by Marek | Posted in Edukacja finansowa | Posted on 04-02-2013 9:15 am

28

Wchodzimy obecnie w drugą część naszej zabawy, gdzie będziemy komentować sesję na bieżącej serii kontraktów terminowych na wig20. Dla przypomnienia wymieniam raz jeszcze poziomy MKJTFMWRWL: 2507-11, 2521 (+- 3pkt bufora, gdyż 21 wystąpiło 3 razy), 2533 (+- 2pkt), 2555 (+- 3pkt), 2566-9. Pogrubione poziomy są silne.
Rozpoczynamy zatem naszą zabawę.

[8:30]
Otwarcie sesji na serii FW20H13 następuje po cenie 2516 po czym kurs chwilowo się obniża spadając do 2513. Jest w pobliżu silny poziom MKJTFMWRWL, zatem nic dziwnego, że kurs zaczyna z tamtego miejsca rosnąć.

[8:39]
Kurs po odbiciu się od silnego MKJTFMWRWL, dociera co do punktu do kolejnego poziomu MKJTFMWRWL (2521) po czym zawraca.

[8:47]
Wybijamy poziom MKJTFMWRWL potwierdzając siłę trendu, kolejnym naszym celem jest teraz poziom 2533, gdzie znajduje się kolejne MKJTFMWRWL.

[8:51]
Pierwsze podejście zostało zatrzymane na kolejnym poziomie MKJTFMWRWL. Teraz możliwy jest test poprzedniego poziomu (2521).

[9:07]
Bronimy poziomu MKJTFMWRWL wynoszącego 2521 podtrzymując tym samym trend wzrostowy. Naszym celem dalej jest kolejny MKJTFMWRWL (2533).

[9:18]
Docieramy perfekcyjnie w punkt do oczekiwanego poziomu MKJTFMWRWL (2533).

[9:30]
Poziom MKJTFMWRWL o wartości 2533 w dalszym ciągu zatrzymuje wzrosty.

[10:20]
Kolejna próba przejścia bieżącego poziomu MKJTFMWRWL.

[10:29]
Siła MKJTFMWRWL po raz kolejny została udowodniona.

[10:30]
Odczyt danych makro dla Strefy Euro. Indeks Sentix wyniósł -3,9 (prognoza mówiła o -3)

[11:00]
Dane makro ze Strefy Euro. Inflacja PPI: -0,2% m/m, 2,1% r/r dane zgodne z prognozami. Kurs FW20H13 zniżkuje. Nie ma się co dziwić w końcu poziom MKJTFMWRW pokazał swoją wartość.

[12:00]
Kurs po zatrzymaniu na poziomie MKJTFMWRW (2533), który wielokrotnie dziś okazał się potężną zaporą dotarł do celu w postaci MKJTFMWRW (2521) i pokonał ten poziom zmieniając trend na spadkowy. Kolejnym celem jest silny poziom MKJTFMWRW (2507-11)

[13:23]
Pokonany MKJTFMWRW staje się teraz zaporą z drugiej strony i skutecznie blokuje wzrosty po raz drugi dzisiejszego dnia.

[14:35]
Cel w postaci silnego MKJTFMWRW (2507-11) został osiągnięty. Poziomy sprawdzają się wyśmienicie.

KONIEC ZABAWY.

Wybrane losowo przez Czytelników liczby okazały się „niewiarygodnie skuteczne”? Bliżej wszystkiemu przyjrzymy się w kolejnym wpisie, gdzie podsumujemy ten eksperyment.

Komentarze 28 komentarzy

hahahahahahhaha jesteś wielki 🙂
czy mógłbym odkupić od Ciebie ten system na sygnały? płacę 200zł/miesięcznie 🙂

System już Marek podał, wiec jedyne co Ci pozostaje to przelewać kasę 😉

Wrodzony perfekcjonizm nakazuje mi zwrócić uwagę na pewien szczegół. Poziom powinien nazywać się MKJTFMWRWL a nie MKJTFMWRKL 😉

Dzięki za cynk 😉 Już poprawiam literówkę 🙂

Odnoszę wrażenie jakbym czytał pewną stronę 😀

Brakuje tylko zdjęcia komentatora który wygląda jak miś Fazi z „Mapetów” 😀

Zastanawia mnie o kim mówisz :>

Myślę, że liczby wybrane przez Czytelników nie do końca są losowe. Można by tak powiedzieć gdyby każdy z nas uruchomił generator liczb losowych o zadanym zakresie i te liczby podał. Z pobieżnej analizy podanych liczb można zauważyć, że były one wybierane według jakiegoś klucza np.:10,20,30,40,50,60 lub 1,2,3,5,7,11. Dlatego niektóre z nich wstępowały częściej, a niektóre rzadziej.

Masz rację, zatem nazwijmy te liczby po prostu Liczbami Czytelników 🙂

troche dostalem ostatnio po d…. to moze jakas nagroda dla tworcow systemu? bez L na koncu system moglby juz tak nie zadzialac wysmienicie:-)

Nie żartujmy 🙂

Co to za klucz ciagu fibo jak to opanoawc i jaka jest trafnosc tego czy ktos sie wypowie?

Val, ten eksperyment pokazuje, jak to biorąc liczby z kapelusza, stajesz się zawodowym analitykiem rzucającym komentarze w ciągu dnia na „profesjonalnym” portalu giełdowym.

Co miesiąc zwijasz rolkę z etatu. Musisz pracować w tym portalu, bo jakbyś sam grał pod te sygnały, nie byłoby Cie stać na karton … pod mostem. 😉

pozdro

A może po prostu przy DT da się dopasować każde poziomy pod aktualną sytuację?
Myślę że kruczek tego systemu jest w tym że on nie istnieje 🙂

A mnie się wydaje, że mając kilka wyznaczczonych poziomów Możemy w zależności od sytuacji interpretować zmiany kursu tak jak chcemy właśnie pod te poziomy bo kurs będzie przecież gdzieś tam między nimi się przemieszczał to raz w góre to raz w dół 😉 a jeśli wybije??”to zmieni się aktualny trend” troszke nie jasno napisałem ale chyba wiem o co kaman.. 😉

Maciek, Bartek, Darek dobrze kombinujecie 🙂 Za niedługo zacznę pisać podsumowanie, to wszystko się wyjaśni 🙂

Jaki kierunek obstawiacie na fw20?

VAL szczerze to powinni zabrać tobie komputer i odciąć od internetu. Dla twojego dobra bo z takim IQ jakie wcześniej zaprezentowałeś nie powinieneś się zajmować fw20. Tu trzeba myśleć VALDI. Nie każdy ma do tego smykałkę.

Ktoś musiał dać zimny prysznic. Wypadło na mnie. To nie jest forma ataku czy obrażania, lecz obiektywna ocena niezależnego obserwatora. Chcę pomóc.

Waldi Wake UP-czy ty zawsze taki mądry się stajesz ,czy tylko na potrzebę chwili jak możesz dowalić „słabszemu”?

Marcel, proponuje żebyście z Markiem przemyśleli formę pomocy dla Veldemara pt 'ryba’ a nie wędka z obietnica, ze za zarobione pieniądze przyjdzie na szkolenie do Marka. Serio. Bardzo często silna chęć zarobku powoduje totalne zaślepienie i chwytanie się wszystkiego a mam przeczucie ze dokładnie tak jest z Valdemarem… 🙁

Dagny -W tej sytuacji nie ma znaczenia ,czy Valdemar coś wie czy nie.Nie ma to znaczenia. Każdy odpowiada za siebie i robi co chce.Także Valdemar ma prawo się wypowiedzieć.
Czy wszyscy wszystko wiedzieliśmy ? , bo ja nie i zadawałem głupie-niegłupie , ale „inne” pytania.Raz dostałem porzadną odpowiedź,a innym razem zostałem „zmyty” czasem w niewybredny sposób.I co jak myślisz jak się wtedy mogłem czuć? Dodam do tego również , że osoby „zmywające” mnie uważałem za bardzo ” lotne” w interesujących Nas wszystkich tematach,lecz czas zrobił swoje i teraz wiem , że to byli niestety tylko „analitycy-teoretycy” co to dużo mówią i mało grają i z reguły przegrywają.Dalej nie będę się rozpisywał ,bo jeszcze po nazwiskach polecę i się narobi…
A nie moją ,ani nikogo rolą jest Valdemarowi „ojcować”. A tym bardziej „ojcować” , a następnie się usprawiedliwiać ,że to „niby” dla dobra tego kogoś. Opieprzyć,a potem przepraszać.
A czy nie lepiej zapytać się w czym Ci pomóc ?

Marcel, nie miałam na myśli 'ojcowania’ 😉 bo to zbyt wiążące, ale jednorazową POMOC/SZANSĘ – jak z niej skorzysta Wasz Czytelnik i czy skorzysta to już Jego decyzja 🙂 i tu się zgadzam, ze każdy odpowiada za siebie. Pozdrawiam 🙂

Wake up Widze ze jestes super graczem z duzym IQ czaisz baze zazdrosze Ci ja juz wypowiedzialem umowe internetu i oddam PC na karitas ale zani to zrobie napisz cos o sobie i swej wiedzy i sukcesach zawodowych co?

DZIEKI MARCEL 2 RAZ MI POMOGŁEŚ CZŁOWIEK WIELKIEGO SERCA

To napisał Maniek w konkursie.Mam przez to do niego ogromny szacunek.I dlatego wygrał nagrodę główną. Proponuję co poniektórym raz jeszcze przeczytać ze zrozumieniem.A najlepiej kilka razy.Tylko taka postawa życiowa powoduje sukces.Jeśli ktoś tego nie rozumie, jestem do dyspozycji….
Jest jeszcze jedno wyjście :można zostać sukinsynem i osiągnąć sukces-pytanie : tylko jak potem sobie spojrzeć w twarz w lustrze?

Oto wypowiedź Mańka:

Multimilioner… hmmm…

M&M „zmuszacie” mnie do refleksji nad swoim bytem. Postaram się sprostać zadaniu, opiszę w kilku zdaniach co mógłbym mieć a może kim być?

Może będziecie się z tego śmiać, ale co tam.
Sięgam pamięcią do lat podstawówki. Był tam jeden chłopak Adam, strasznie potyrany przez życie. Często obrywał od rówieśników za nic, za to że jest „wieśniakiem”, za wygląd, za to że ledwo zdawał. Do tej samej klasy chodziłem ja i mój najlepszy kolega z podwórka. Razu pewnego, ten kolega zaczął tak dla zabawy go opluwać, ja nie wytrzymałem. Biliśmy się na środku klasy. Wszyscy skandowali imię kolegi no bo przecież był fajniejszy, silniejszy. Po tym zdarzeniu Adam miał trochę spokoju a my już nigdy nie byliśmy kolegami.

Zawsze odnajduję się w sytuacjach gdzie trzeba się sprzeciwić większości albo gdy większość się boi. Tak już mam.

Na wszystko patrzę z dystansu, telewizji w ogóle nie oglądam a jak oglądam to bez wysuwania poglądów na dany temat, przecież lwia część jest spreparowana, nacechowana emocjami… W życiu to samo, jest tyle barw, odcieni, po prostu nie można przyjmować informacji jak matematyki 1 + 1 = 2. Ktoś mi coś opowiada, a ja i tak mam duży margines na np. informacje z innej strony, z innego źródła. W nic ślepo nie wierzę.

Mając miliony kompletnie nie interesowało by mnie skupienie się na „mieć”, to tamto sramto. Nie ma w tym dla mnie tego czegoś, czegoś ważnego i wielkiego.
Pieniądze to tylko narzędzie. Bycie multimilionerem wyniosłoby moje decyzje na inny wyższy poziom. Dałoby pewien rodzaj siły i zarazem wolności.
Komu bym pomógł i co bym zdziałał tego nie wiem. Chciałbym żeby został po mnie ślad w historii.

Pomiędzy mieć czy być, wybieram to drugie.

Marcel perfekcyjnie wszystko wyłożył, także myślę że nie ma co jeszcze dodawać.

Proszę nie obrzucać się tu wzajemnymi pyskówkami bo to prowadzi do błędnej spirali. Zacznijcie stosować metodykę Mańka 🙂

Wybieram sie do Marka na szkolenie ale hmmm najlepiej byloby zarobic na to bo cienko Przydalbymi sie TAKI Anioł jak Marcel tylko jak do tego doprowadzic?

Valdemar tylko bez „aniołowania” i bałwochwalstwa poproszę.

Valdemar na spokojnie, na wszystko przyjdzie czas. Widzę u Ciebie silną chęć gry co jest bardzo niepokojące. Powoduje to wtedy, że szuka się na siłę czegokolwiek do zagrania, co pogłębia straty i daje jeszcze większe ciśnienie na odrobienie strat. Na początku zrób parę dni przerwy i postaraj się ocenić swoje poprzednie zagrania. Znajdź w nich mocne i słabe strony, a następnie zastanów się co trzeba poprawić. Czy jest to moment wejścia, czy czas profitu? Po takiej gruntownej przeprawie powinno się wiele rzeczy wyklarować.
Pozdrawiam
Marek

Verified by MonsterInsights