S&P500 – aktualizacja wykresu – profit całości

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 13-12-2012 12:43 pm

11

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 – interwał dzienny

Ostatnio była okazja by zabrać konkretną część zysku i pozostawić kontrolnie jakąś pozycję by ją prowadzić profitującym stop lossem (jest to taki stop loss, który w momencie wybicia przynosi zysk). Ta pozostała część to premia od rynku 🙂

Jak widać na załączonym wykresie rynek dał nam sowitą premię 🙂 Dla mnie taka premia jest w zupełności wystarczająca. Zabieram co moje zamykając już całość pozycji. Zysk jest bardzo ładny 🙂

Przy okazji pragnę pogratulować Filipowi i Adamowi, moim uczniom aktywnie uczestniczącym na Liście Absolwentów (po szkoleniu z Techniki Ichimoku można aplikować o akces), którzy pięknie wyłapali ruch na TVN zarabiając kilkadziesiąt procent w kilka tygodni. Dobra robota!

Komentarze 11 komentarzy

Gratulacje Marku 🙂
Muszę się też pochwalić, że uchroniłam koleżankę przed stratą. Chciała grać shorty, bo w komentarzach na blogu jednego znanego analityka znalazła wpis, że jest sygnał sprzedaży na Ichimoku. Od razu jej wytłumaczyłam, że to ten gość od pseudoichi tam spamuje i nie należy go wcale brać pod uwagę.
Było to trochę po tym jak napisałeś u siebie na blogu, że jest czas na wzrosty. Istna paranoja, jak ktoś nie znał twojego bloga to mógł zagrać na podstawie pseudoichi i by stracił.
Jak dobrze Marku, że jesteś :*:*:*

Cynk o zwrocie był piękny. Na wielu blogach siedzieli na S i widzieli tylko spadki. Gdyby nie Twój wpis też bym pewnie siedział z nimi na shortach.
Dzięki również. 🙂

Gratulacje dla absolwentów szkolenia z techniki
ruch wyłapany na TVN godny mistrza 🙂

bo większość się łapie na spadki lub wzrosty jak ratio S/L jest maksymalnie po jednej lub drugiej stronie odpowiednio robi dołek lub górkę. Trzeba podchodzić kontrariańsko.

http://www.bankfotek.pl/view/1377824
Zobaczcie jaki moze byc zasieg ….
I jesli jutro cena spadnie jeszcze ciut to otrzymamy pin na T.
Reszte dopiszcie juz sami…

Marcelu, możesz co nieco napisać o medianach np. na ww wykresie? Które respektujesz i dlaczego?
Czy to jest tak że rysujesz linie o dużym zasięgu wyłapując trend główny, a tymi na końcu, najbliższe ruchy?

Czyli jak wystąpi T pin i przebije linie oporu, to znaczy ze rynek respektuje kanały mediany i mamy spadki?

1. 21.05.12 .2. 29.05.12 3. 04.06.2012 .To są dane mediany ,której widać dolne ograniczenie.Dwie pozostałe -te mniejsze również widać.
Medianę możesz rysować jak chcesz-warunek jest jeden: cena powinna ją w większości wcześniejszych zachowań respektować najlepiej wraz z ograniczeniami.I to tyle.Warto zostawiać wcześniej wyznaczone mediany ,bowiem mogą być za jakiś czas ważnymi oporami i wsparciami. Moja rada: porysuj mediany z uwzględnieniem szczytów ,dołków i „popacz” krytycznym okiem czy Ci pasuje to co narysowałeś ,czyli czy coś się dzieje na wyznaczonych liniach.
Trendy trendami,a mediany zależy w jakim przedziale czasowym jak grasz tak wyznaczasz- oczywiście im wyższy interwał tym bardziej poważany przez cenę.
Maniek o jakiej linii oporu wspomniałeś? 🙂

@Marcel
„Pacze, pacze” i nic nie widzę 🙂
Po co ta druga mediana? Że jej dolna krawędź jest zarazem odcinkiem BC dla ostatniej mediany?
Ostatnia mediana wydaje się, że nie jest jeszcze przetestowana (nie odbijała się od krawędzi) i nie wiadomo czy cena ją respektuje…?
Wydaje mi się (oczywiście z zielonego punktu widzenia, gram na demo), że fajnie mieć jako dodatek taką medianę, na kilku interwałach. Ale potrzeba czegoś jeszcze 🙂 i na pewno nie są to flagi, głowy, i inne 69. Czego? Tego nie wiem 🙂 dlatego mam zamiar uczestniczyć w następnym szkoleniu p. Marka. Jak coś będzie do mnie przemawiać to wtedy zainwestuje na real.

Hej pytanie z innej beki, pewnie wielu z Was zna Wojeciecha Białka, czy kiedykolwiek ktoś z Was robił sobie ex post analizę jego prognoz publikowanych na jego blogu? Tzn jak się one miały do tego co pokazała rzeczywistość?

80% prognoz jest nietrafnych w zasadzie zasięg indeksów jest podobny jak pisze ale w drugą stronę.

Verified by MonsterInsights