Koncentracja pozycji (S&P500)

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 15-12-2012 9:50 pm

18

Koncentracja pozycji (S&P500)

Koncentracja pozycji (S&P500)

Za Oceanem Duzi gracze zamknęli ponad 10 000 longów. Typowa realizacja sowitych zysków na szczycie. Pytaniem otwartym pozostaje czy tyle im wystarczy. Może wybiorą teraz ten sam wariant co ja i po zabraniu zysku postawią na odpoczynek. Może jednak wybiorą pracę i będą chcieli zarobić jeszcze więcej, czyli postawią teraz na shorty.

Na razie 46% obozu Dużych ma probycze nastawienie, czyli jest przewaga tych co postawili pieniądze na spadki. W więcej szczegółów nie będę wnikał, gdyż robię sobie wolne od rynku aż do stycznia 🙂 Trzeba w końcu uszczuplić fundusz podróżnika (na który trafia odpowiedni procent zysków z giełdy z przeznaczeniem do całkowitego wydania na wojaże).

Przy okazji będzie czas na inne zaniedbane pasję. Jedną z nich właśnie odkurzyłem. Wczoraj miałem okazję wystąpić w Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych.

Zabawa na nich była przednia (czas na partię 3min + 2 sek /ruch). Na przygotowania teoretyczne poświęciłem raptem kilkadziesiąt minut + rozegrałem co nieco sparingów (kilka godzin), więc cel jaki sobie założyłem to wygrać chociaż jedną partię by nie wrócić z zerem. Ostatecznie udało się wygrać 8 partii i 3 zremisować, także nie byłem ostatni.

Jednak planuję teraz ostro zabrać się za intensywny trening by wyeliminować większość luk, które mogłem dostrzec dzięki tej imprezie. Tak jak na giełdzie, z każdej porażki można wyciągnąć wnioski na przyszłość. Tak samo w szachach, jak już raz się nabrałem na jakąś pułapkę, to w przyszłości będę już o tym pamiętał 😉 To mi się podoba, że wyniki zależą od ciężkiej pracy dlatego będę kontynuował rozwój szachowy. Zastanawiałem się długo nad udziałem i dobrze, że postanowiłem wystartować. Przy okazji nawet organizator zrobił mi pamiątkowe zdjęcie 🙂

Mistrzostwa Europy 2012

Na koniec skomentuję jeszcze mail od swojego Ucznia, który niedawno dostałem. Przemek uczestniczył na „Esencji spekulacji” w Poznaniu. W mieście, do którego nie chciało mi się jechać. Stwierdziłem jednak ostatecznie, że skoro są tam trzy osoby, które chcą poznać techniki z mojego warsztatu to nie mogę ich zawieść. Teraz wiem, że był to dobry wybór i czas, który tam poświęciłem nie poszedł na marne. Przemek napisał takiego maila:

Mail od Absolwenta szkolenia "Esencja spekulacji"

Dodam jeszcze, że na początku było trochę pod górkę i raz musiałem intensywnie Przemkiem potrząsnąć. Dostał ostrą reprymendę by odstawił na bok wszelkie giełdowe naleciałości z przeszłości. Miał się skupić bezwzględnie na tym co przekazałem na szkoleniu. Mógł się obrazić (mail był naprawdę ostry z mojej strony – krótka piłka, jeśli ktoś reprezentuje moją kuźnię to ma się stosować do zaleceń tak by nie przynosił mi wstydu). Na szczęście wziął się w garść i wszystko zrozumiał 🙂 Teraz może się poszczycić tym, że zarabia na giełdzie 🙂 Co więcej, nawet szybko odrobił swoje wcześniejsze straty. Brawo Przemku!

Komentarze 18 komentarzy

8 wygranych, 3 remisy i 0 porażek brzmi jak świetny wynik! Tymbardziej po przerwie od gry. Jeżeli się przyłożysz do nauki to czuję, że nastepnym razem napiszesz nam, że wygrałeś 🙂
Szkoda, że backgammon nie jest tak popularny jak szachy, bo to również bardzo ciekawa gra. Jak dla mnie ma wiele wspólnego z tradingiem, chociaż patrząc na Twoje rezultaty w spekulacji, szachy wydają się lepszym porównaniem (-:

Przegrałem sporo partii 🙂 Po prostu wymieniłem to co ugrałem. Mam masę rzeczy do poprawienia od otwarć po końcówki 🙂 Dlatego jest wyzwanie by potrenować. W TOP9 nie było Polaków, także nie tylko ja muszę potrenować 😉
W spekulacji na giełdzie czuję się już spełniony, w szachach raczej dopiero raczkuję 😛

Panie Marku, jak czytam Pana wpisy- a w tym szczególnie drugą część, to aż 'coś’ się we mnie robi.
Wg mnie jest Pan niesamowitym człowiekiem, stąd już moja pewna decyzja że jak tylko dogram daty pojawię się u Pana, niestety również mam straty do odrobienia…
Aż się serce raduje że są tacy ludzie jak Pan.
Nawet sam fakt że nie pieniądze są dla Pana najważniejsze… Naprawdę miło mi że trafiłem na tą stronę. Do zobaczenia 🙂

Upss wydawało mi się, że Pana widzę na Blitzkach tylko bałem się zagadać by nie zrobić z siebie glupka :/ Taka okazja …

Witam, mam pytanie dotyczące rozliczania kontraktów które odbędzie się 21grudnia, od czego jest to uzależnione iż na koncie w te dni pojawią się dodatni lub ujemny SWAP? mimo, że SWAP jako tako nie istnieje na indeksach, ostatnio przeżyłem szok gdy miałem kupionego jednego marnego piksa na FW20 a tam po rozliczeniu kontraktów pojawiła się kwota -400zł!! gdybym miał kupionego lota to byłoby -4.000zł?? teraz się zbliża 21grudnia i nie wiem co mam robić, dosłownie, że się tak wyrażę, boje się tego dnia 🙂

Marek z koncentracją rok temu było bardzo podobnie podobnie. Rynki rosły do marca 2012.

Marku czy planujesz zawitać jeszcze w celach szkoleniowych do Krakowa? 😉

Też jestem za Krakowem. 🙂

Ja też jestem za Krakowem!

I ja rowniez jesli to Ichimoku 🙂

Marku Święta ale popatrz jak ładny prezent byki nam dają pod choinkę tego roku. Będzie rekord hossy w 2013. Goldman miał rację ,że czekają nas wzrosty pokoleniowe. Pozdrawiam

nie przeczę że coś może być, ale trzeba pamiętać, że Goldman wyleszczył już swoich klientów nie raz(np krótkie pozycje na Abacus oferowanym „muppetom”) i nie ma pewnosci że to nie jest podpuszczanie jeleni ..

Sea daj zródło tej inf o Goldmanie!

http://stooq.pl/chart.htm?id=109005&nr=01

Ja tu widzę zwrot a nie hosse Goldmana )))))

radzę sprawdzić czy poprzednie prognozy GS były trafne

czy taka instytucja dzieliłaby się prawdziwymi prognozami z ludźmi przeciwko którym gra…?

Pozdrawiam

Myślę, że już wystarczy rajdu Św. Mikołaja. Teraz SP zaliczy zjazd do minimum 1200. My też ale raczej mniej. Minimum 10%.

a może 1000 od razu ? hihihi przecież to jest akumulacja.