WIG – przegląd indeksu szerokiego rynku

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 10-10-2012 10:18 am

19

WIG - interwał dzienny

WIG – interwał dzienny

Aktualizując sytuację na naszym indeksie szerokiego rynku, podtrzymuję to co było w ostatnim wpisie, gdzie sugerowałem czas na sprzedaż z zyskiem istotnej części akcji (link). Resztę papierów zalecam zabezpieczyć dobrym stopem i niech on profituje w razie zwrotu na rynku. Jeśli rynek da więcej to będzie wtedy premia 🙂

Kto jeszcze nie zredukował bardzo konkretnie pozycji w akcjach, zalecam to zrobić. Choćby było na nich „tylko” 20 czy 30 procent zysku, to warto dla większej części już te zyski zmaterializować. Później jeśli będzie taniej na rynku, to za tę samą kwotę zakupi się dużo więcej papierów.

Wbrew temu co gdzieniegdzie można znaleźć na niektórych stronach/forach/blogach (opisujących, że niby teraz jest czas na zakupy akcji), raz jeszcze podkreślę, iż kupowanie teraz to gonienie uciekającego pociągu. Kupuje się jedynie w trafnych miejscach. Czas na zakupy sugerowałem wiele miesięcy temu podając przecieki z Listy Absolwentów. Później jeszcze w kolejnym wpisie napisałem, by wziąć sobie tę sugestię do serca, by nikt nie zaspał 🙂 Teraz jest natomiast czas zbierania plonów z tego co się zasiało.

Komentarze 19 komentarzy

Tylko 30% zysku? To ile się tak normalnie zarabia? 🙂

Ile rynek da tyle się weźmie 🙂 Nie ma reguły. Synthos jakiś czas temu chodził po 31-35 groszy, a teraz ma ponad 5,5zł. Kiedyś też pamiętam łupy na Beefsanie, który kręcił się ~ 20 groszy, a potem eksplodował do 180 groszy. Wcześniej jeszcze był Bytom, Optimus … rynek był wtedy bardzo szczodry 🙂

No jak na tym Synthosie wychodzi ponad 1800% zysku to rzeczywiście te 30% marnie wygląda :). Ja mam podobne osiągi, tylko, że „w drugą stronę”: Hydrobudowa brana po 1,37 a obecnie kurs to jakieś grosze ;(

HBP dawno powinna Ci na SL wylecieć. A jako ciekawostkę dodam że w drugiej połowie września Hydrobudowa chodziła po 0,01 pln a dziś to 0,04 – kilkaset procent zysku !!!

A co z Fw20?

Pzu również do sprzedaży? bo zachowuje się znacznie lepiej niż rynek, widać że idzie na 400 🙂

czas na eski na FW20?

Tomku wrzuć koncetracje pozycji – jak tam gruby ?????

Gospodarz ma na imię Marek 😉

Witam,

W sprawie PL przytoczę post z poniższej dyskusji pod koncentracja SP500. Mała korekta obliczeń jeżeli Niedźwiedź nie dokonywał żadnych zmian od rolowania to ma 35-36 tyś sztuk. Co więcej przedwczoraj aktywny był automat sprzedaży od około 15:55 aż do fixingu zamykający 7L/min a wczoraj od około 15:40 zamykający 11L/min. Są to kolejne argumenty za tym iż po wybiciu 2375 powinniśmy zrealizować cel 2310 wynikający z dużej M-ki. Dzisiaj także jesteśmy zaniżani przez zamykającego L-ki Byczka:) Pozdrawiam

oj Racja sorry i dzieki MIS

DO MIS powinniśmy zrealizować cel 2310 wynikający z dużej M-ki. ?????????????

Jest to wykres H1 naszych kontraktów -od kilku dni cena bardzo ładnie respektuje medianę i jej ograniczenia.Może komuś się to przyda: http://www.bankfotek.pl/view/1341730 .

Marcel, na S&P na D1 można wyznaczyć lekko nachylony kanał (max z 14.9.12 i 5.10.12 wg kwotowań GO4X górna linia, dołek z 26.9.12 dolna), wczoraj kurs prawie przetestował dolną (ok 3 pkt do linii) i dziś jest (póki co) duża biała świeca, jak zapatrywałbyś się na scenariusz, że teraz idzie w kierunku górnego ograniczenia, a z kanału – jeśli np. wyniki spółek lub Hiszpania nie przestraszą – nie wyjdzie przez najmniej 2 tyg ?

Tomku :)!
Bardzo fajna mediana, przyznam się ,że nie brałem jej pod uwagę. Kanał tej mediany jest jak najbardziej, ale tak na jakiś krótszy okres niż 2 tygodnie.
Mam wrażenie, iż jeśli ten tydzień cena zakończy powyżej 1448-50 -to pnie się dalej do 1473-6, zaś gdy zakończy poniżej 1438 to mam wrażenie, że jednak spadnie w dół.Pewnie jeden z tych scenariuszy się sprawdzi.Ale tylko obserwacja codzienna da nam odpowiedź.Teraz jest jeszcze ciut za wcześnie na prognozy.Jak będę coś więcej wiedział to napiszę post na ten temat.

Na tym wykresie są zmieszane dwie różne serie kontraktów…

Innaczej podwojny szczyt:) 2455-2378-2446. Brdzo waznym wsparciem jest 2375 i jezeli wybijem obszar cenowy 2378-75 powinnismy pojsc w kierunku realizacji zasiegu podwojnego szczytu innaczaej M-ki. Oczwiscie negacja tego scenariusza bedzie wybicie 2450-55. Wtedy cele wskazane przez rynek sa 2501-22-29 i dalej 2620. Moge dodac iz sp500 naruszyl wczoraj linie trendu wzrostowego wiec jezeli ja wybije to mozemy sie raczej szykowac na jakas wieksza przecene zgodnie z prognoza gospodarza:) Redystrybucja towaru w moim mniemaniu trwa ale dopuki nie wybijemy 2375 doputy S-ki brane pod 2446 nie moga byc spokojne:):) Takze obserwujemy i reagujemy.

Do marca spadki na SP wyniosą ok. 20% (słownie: dwadzieścia).

Sorry. To nie ten wątek…