Koncentracja pozycji na kontraktach terminowych (S&P500)

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 13-10-2012 12:26 pm

2

Koncentracja pozycji na kontraktach terminowych, rynek amerykański indeks S&P 500

Koncentracja pozycji (S&P500)

W kolejnej odsłonie raportu w obozie dużych graczy widać, po raz kolejny, zwiększenie ilości niedźwiedzi (graczy obstawiających spadki).  Natomiast 45% obozu stanowią optymiści, mający bycze nastawienie. Kto będzie miał rację przekonamy się zapewne w najbliższych tygodniach 😉

Komentarze 2 komentarze

Witam

Panie Marku analizuję sobię właśnie owe raporty o koncentracji i nie mogę tak naprawdę dojść do jakiś wniosków w jaki sposób nam to może pomóc , bardziej niż zwiększyć naszą ostrożność .
W okresie grudzień – luty 2011 commercials zwiększali pozycje krótkie po czym nastąpił ruch totalnie w przeciwną stronę i s&p500 rosło aż do marca . Co pokazuje że gruby się pomylił .
W okresie maj – czerwiec grubi zwiększali pozycje buy po czym nastąpił ruch w oczekiwaną stronę aż do teraz . Obrazuje to że commercial mieli racje .
Wniosków z tego nie potrafię wycągnąć, stąd moje pytanie , może ktoś potrafi mnie nakierować , bo wolumen pozycji niezaprzeczalnie jest istotny , a chciałbym lepiej umieć go wykorzystywać.
pozdrawiam

Tutaj trzeba bardzo dużo czytać między wierszami 😉 Trzeba odsiać drobne szczególiki, które nas interesują i je wykorzystać 🙂 Czasem gruby po prostu zabezpiecza shortami pozycje na akcjach, a czasem stara się zarobić. Tu i tu da się po części to wydedukować i odpowiednio się przygotować. Tylko to jest złożony temat. W naszym kontekście z pewnym prawdopodobieństwem obstawiam, że teraz grubas chce zarobić 😉 Powody na razie zatrzymam dla siebie.

Jarku na spokojnie trenuj do perfekcji koronną metodologię z ES, którą poznałeś. Jest jedynie garść metod, które działają i takie poznałeś. Także nie musisz się już przekopywać przez tony książek i marnować czasu. Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj 😉 Pewnego dnia jak już kolejne LVL giełdowe będą za Tobą, to na zamkniętym szkoleniu eksperckim tylko dla Absolwentów możemy zająć się dogłębnie raportami ;). Najgorsza rzecz jaką możesz teraz robić to ładować do głowy rzeczy, które później trzeba będzie oczyszczać 😉
Pozdrawiam
Marek