Oscylator kontraktowy 2.0 – rozliczenie sygnału

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 11-09-2011 7:43 pm

6

Wygenerowany 6 września przez oscylator 2.0 sygnał kupna (opisany we wpisie: http://www.technikaichimoku.pl/2011/09/oscylator-kontraktowy-2-0-sygnal-kupna/ ) należy zakwalifikować jako poprawny. Osiągnięto bowiem wymagany ruch w górę minimum 60 punków na kontraktach terminowych na indeks wig20. To cenne wskazanie pozwoliło określić potencjalny zasięg korekty, po której można było ponownie podpiąć się do trendu spadkowego. A co ważne zrobić to w nieprzypadkowym miejscu.

Więcej o moich autorskich oscylatorach można przeczytać tutaj:
http://www.technikaichimoku.pl/2011/07/systemy-mechaniczne-oscylatory-kontraktowe/

Statystyka oscylatora 2.0 na rzeczywistym rynku wygląda zatem następująco:

3 – poprawne sygnały (nastąpił ruch na co najmniej 60 punktów)

1– sygnał błędny (nie nastąpił zakładany minimalny ruch)
[wystąpił ruch na 57pkt – zabrakło 3 oczek do wypełnienia założeń, dlatego sygnał jest błędny, pomimo iż można było sowicie zarobić]

Dla przypomnienia na danych historycznych oscylator miał 100% skuteczność. Pomiędzy danymi historycznymi a teraźniejszością są jednak olbrzymie różnice, dlatego okres testowania na realnym rynku musi być długi. Pozwoli to na obiektywną ocenę skuteczności tego oscylatora.

Komentarze 6 komentarzy

Dobra robota Marek! Z resztą jak zawsze 🙂 Jesteś niesamowitym trenerem, wytrawnym inwestorem i dzielisz się z nami za free sygnałami z Twoich oscylatorów.
W swoim imieniu, a także moich znajomych również czytających ten blog, składam ogromne podziękowania za to co robisz.

Jesteś WIELKI. Tak jak to napisał kiedyś GS, pomiędzy Tobą a resztą trenerów jest wielka przepaść – wyprzedzasz ich o epokę lub dwie.

Pozdrawiam i składam wielkie dzięki
Bartosz

Ja też jestem pod wrażeniem. Może nie piszę tego za często, ale wiedz jedno – bardzo Cię cenimy i dziękujemy za czas, który nam poświęcasz 🙂

Łap :* :* :*

Dziękuję za miłe słowa 🙂 Nie przesadzajmy jednak, są trenerzy, których uważam za lepszych od siebie np. Joe DiNapoli.
A sygnałami z automatów lubię się dzielić i mam satysfakcje jeśli ktoś dzięki temu będzie mógł zarobić. Raduje to moje serce 🙂 Kontaktów terminowych przecież wystarczy dla każdego 😉

Pozdrawiam
Marek

Patrząc na wykres dzienny, a taki tu widzę, sygnały sprzedaży, a nie kupna u mnie widać. Słaby masz ten oscylator.

Panie Hubercie, to jest rozliczony przeszły sygnał o którym z wyprzedzeniem pisałem. Ma dać ruch pewnych 60 punktów. Taki ruch się zrealizował. 😉

Zasada jest prosta. Jest sygnał, zabiera się określony ruch i idzie na plażę 😛

Huberton nie wiem czy powinieneś się zajmować giełdą skoro piszesz takie rzeczy. Kiedy wszyscy krakali o spadkach Marek napisał, że oscylator dał sygnał kupna. Po czym faktycznie ruszyło w górę ponad 90 punkcików na fw20u11. Wszyscy co brali shorty zostali wyczyszczeni. Oscylator ostrzegł przed korektą, dzieki czemu można było zamknąć shorty i zarobić na longach.

Teraz tylko Marek napisał wpis podsumowujący tamte wydarzenia. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to dobrze i zrozumiesz teraz dobrze temat.