WIG20 – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 14-03-2024 8:57 am

20

Wczoraj na wykresie po początkowym wzroście na kontraktach można było zauważyć przewagę graczy grających shorty. Grał ktoś z Was wczoraj shorty na kontraktach terminowych na indeks WIG20? 🙂

A kto czeka i obserwuje? A kto ma longi i obstawia jeszcze większe wzrosty? Póki co w kontekście Ichimoku linia Tenkan-sen przecięła się z niebieską Kijun-sen „stawiając” niedźwiedziom „drinka”.

Komentarze 20 komentarzy

Ja wczoraj brałem longi. Niżej raczej nie spadnie. To tylko chwilowe cofnięcie przed dużym odpałem.

ja longi

Zapakowałem się pod korek

L czy S?

niestety longi 🙁 wczoraj wybiło mi sl’a

Mam symboliczny short jednej akcji nvidii po 900 😀 kontrakty kuszą bardzo, ale kiedyś sobie obiecałem, że nie otwieram pozycji na jeden/ dwa dni przed rolowaniem, bo różne cuda się wtedy dzieją. Chociaż patrząc ile tu optymistów to shorcik kusi coraz bardziej 😛 może jednak jakiś long na waluty na spokojniej wejdzie 🙂

Po wpisie Marka w ramach eksperymentu też zszorciłem CDF na nvidie. Symboliczne 1,5k. Zagranie raczej dla beki.

Longi, trend jest jeden

Ja shorty, wejście z esencji spekulacji

Chętnie dowiedziałbym się co zakupił Marek

Jeśli coś brał to na pewno nie Longi w tym układzie jaki był.

Longi mam na pewnym surowcu. 😉 Tutaj oczywiście Tomon20 ma rację. Postawiłem na shorty z niewielkim SL.

Gwiazdą sesji, ale chyba miesiąca i kwartału zostanie LPP. Ładnie nasi sojusznicy zaa Oceanu namieszali. Ciekawe czy z LPP będzie jak kiedyś z XTB po spadku jednego dnia -40%.

To pokazuje jak duża jest siła plotki.
Co jeśli prowadzą interesy legalnie?
Tomasza Komendę też załatwiły plotki i… sędziowie łasi chwały za „zapuszkowanie gwałciciela”. Czy któryś z sędziów za to odpowiedział?

Ciekawe czy pojawią się twarde dowody.

Tu zapewne nie o prawdę chodzi, a o pieniądze. Jeśli dzień zajęcia pozycji jest nieprzypadkowy, to chyba grubi musieli wcześniej źle obstawić kierunek na serii H i ratują się czymś takim. Nie mogli zrolować na kolejną serię?
Ciekawe te krótkie pozycje. Nie ma co tworzyć spiskowe teorie, trzeba cieszyć się zmiennością 🙂

@Slavko
Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Natomiast nie wiem czy akcjonariuszom jest do śmiechu i czy cieszy ich ta zmienność.

Lukas, to nie mój poziom inwestowania – akcje po 17k. Nie wiem ilu drobnych w to inwestuje, raczej spodziewam się instytucji zaangażowanych w takie papiery. Więc drobni poprzez fundusze nie tracą tak dużo, bo mają zdywersyfikowane udziały.
Post Marka jest o Wig20, dalej o zajęciu pozycji short na kontraktach, to mnie cieszy, a nie nieszczęście posiadaczy LPP.

@Slavko

LPP spółką z WIG20 i z tego co kojarzę wcale nie z małym udziałem (chyba 7.5%). No i dziś masz już akcje po 11k z haczykiem 😉
Wiesz tu nie chodzi tylko o drobnych inwestorów. A co z właścicielami? Z powodu głupiej plotki ich majątek jednego dnia skurczył się o 1/3.
Pewnie za jakiś czas i tak okaże się, że żadnych wałków nie robili, kurs zawróci i cieszyć się będą Ci co w dobrym momencie weszli.

To z komentarzami wstrzymajmy się do czasu, aż będzie wiadomo czy to plotka, czy fakt. W sytuacji pomówienia właścicieli stać na prawnika i odszkodowanie w sądzie jest do uzyskania.

Ta firma jest znana z tego, że szuka dziury w czymś robiąc research i później gra na spadki. Ale z tego co czytałem, to nie jest „plotka” tylko mają podstawy do swoich tez. Czas pokaże.

Verified by MonsterInsights