nVidia – czy bańka spekulacyjna już pękła?

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 11-03-2024 8:59 am

15

Akcje nVidii przez długi czas biły kolejne rekordy, stając się więcej warte od Mety czy Amazona.

Nie ujmując nic producentowi, sam wszakże niejedną ich kartę graficzną już na przestrzeni dekad miałem i sprawdzały się znakomicie, to powstała na ich walorach istna „gorączka złota”. 🙂

Spółka stała się też dodatkowo głośna, gdy wyszło, że:

źródło: bankier.pl

Korzystając z prawa cytatu, przytoczę fragment z powyższego artykułu:

Nancy Pelosi grała na akcjach spółki Nvidia, obracając milionami dolarów. Miało to miejsce tuż przed przedstawieniem pomysłu administracji Bidena w sprawie ustawy o półprzewodnikach. Pelosi dysponowała informacjami na ten temat przez oficjalnymi ogłoszeniami. Decyzja Białego Domu oznaczała miliardowe inwestycje w producentów chipów z USA, do których należy Nvidia.

Także jak widać nie tylko w naszym kraju są ludzie, którzy… 🙁

Każdy logicznie myślący człowiek wie o czym mowa. 😉 Wracając jednak do pytania z tytułu wpisu, warto wrócić do klasyki giełdowej, czyli poniższego schematu:

Czy teraz zaczyna się „Denial”? Jeśli zaliczymy „Bull trap” to po „Return to 'normal'” giełdy czeka „niespodzianka”.

PS Wskazówka dla posiadaczy wędek. Koło Faz Giełdowych przesunęło się, także teraz preferowany jest inny zestaw narzędzi, zgodnie z tym co jest wskazane dla danej fazy.

Komentarze 15 komentarzy

W piątek pozamykałem longi na ^SPX i ^NDX.
Palce świeżbią by ładować shorty ale w środę lecę na Zanzibar. Chcę wakacje bez stresu z wyłączonymi apkami giełdowmi.

Dobra, zdrowa zasada. Ja mam tak samo. Jeśli zbliża się rodzinny wyjazd, nowych pozycji nie otwieram, a dla tych, co są otwarte, podciągam maksymalnie SL, by był mocno profitujący. 🙂

Panie Marku według mnie jest teraz first sell off. Karty są potrzebne do kopania krypto. Przez potrzebę coraz większych mocy obliczeniowych do kopania krypto będzie tylko rosnąć.

To co się dzieje z insider traidingiem dla kongresmenów to jest jakaś parodia. Przed lockdownami było podobnie, tylko wtedy kilka osób pozbyło się akcji zanim giełda spadła… To tylko pokazuje, że „równość” w USA to tylko dla bogatych ;).

A co do Nvidii – moim zdaniem to pokazuje jak bardzo rynek jest oderwany do fundamentów, wyceny z kosmosu. Powiem Ci Marku, wcale bym się nie zdziwił jakby tym razem wykres bański spekulacyjnej nie zadziałał ;). „Ciekawe” czasy.

Generalnie tzw. „równość” od zawsze była tylko dla bogatych, bez względu na to czy to skorumpowany zachód, czy komunistyczna Korea Płn., tylko w skorumpowanym zachodzie zwykli ludzie mają przynajmniej pełne brzuchy, często z nadwagą, a w Korei Płn. na otyłość cierpi tylko Kim…

A czasy ciekawe. Szczególnie tzw. „demokracja”, gdzie rządzi ten, kto ma lepszy marketing/wmówi ludziom, że jest lepszy od poprzedników, a nie ten, kto faktycznie coś tam potrafi.

Marzy mi się, by kiedyś ktoś stworzył ustawę, że ministrami mogą być tylko ludzie o udokumentowanych sukcesach.
Np. kto chce być wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za drogi/mosty powinien udokumentować, że pracując w prywatnym sektorze przez ostatnie 10 lat ma takie i takie ukończone obiekty.
Itd. 🙂

Witam
@Marek takich czasów pewnie nie doczekamy. Przestałby istnieć „zawód” polityk 🙂

A szkoda. Może chociaż ktoś w końcu przepchnie ustawę, że osoby, których rodziny są członkami partii nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.
Taki sam zakaz dotyczyłby osób, które w ciągu ostatnich 10 lat wpłaciły pieniądze na fundusz wyborczy jakiegoś polityka czy partii, bo obecnie niektórzy traktują to jako „inwestycję”, że wpłacą 45 000 na daną partię, a potem wyjmą 450 000 w ramach uposażeń z ciepłych posadek. 🙁

„All animals are equal. But some animals are more equal than others.”
„Folwark zwierzęcy” oczywiście 🙂

Tym razem na pewno się uda 😉

O! Znam ten tekst z zakładki I tomu, które były w przedsprzedaży. 😉

https://www.technikaichimoku.pl/wp-content/uploads/2020/08/pakiet_newsl-768×960.png

aż ciężko mi w to uwierzyć, ale jeszcze nie sięgnąłem po Wiele do stracenia. Są gdzieś może w dystrybucji audiobooki @Marek?

Ewentualnie jest jeszcze tańsza wersja na płycie CD: https://ksiegarnia.pwn.pl/Wiele-do-stracenia,1031728617,p.html

Nie wiem skąd ten pomysł o bańce i oderwanych fundamentach. Dopóki spółka bije oczekiwania analityków giełdowych (a Nvidia robi to znacząco), to spółka będzie rosła.

W tytule wpisu jest pytajnik, także to rozważanie, wymiana myśli. Każdy może mieć inne zdanie, a to rynek oceni. 🙂

Niebawem się okaże czy to „Return to 'normal’” czy jeszcze „greed”. Ja pozycji żadnych tutaj nie mam i obserwuję.

Verified by MonsterInsights