WIG20 – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 09-01-2024 10:38 am

8

Myślę, że powoli coraz więcej inwestorów wraca już po przedłużonym noworocznym odpoczynku z włoskich czy austriackich stoków, także można zerknąć na WIG20.

Jak można zauważyć na wykresie linie Tekan-sen i Kijun-sen (niebieska) powoli zbliżają się do siebie i ciekawe czy doczekamy się jakiegoś ich przecięcia.

Ja żadnych pozycji na indeksie WIG20 obecnie nie posiadam. Na naszej grupie dyskusyjnej dla Absolwentów ostatnio Tomek wrzucił kilkanaście wartych uwagi walorów, które także ja mam na oku, więc u nas obecnie trwa czekanie na wypełnienie wszystkich warunków, by zakupić dany walor wtedy, kiedy wszystkie okoliczności sprzyjające są potwierdzone. Innymi słowy, nie muszę „grać wszystkiego co się rusza” i totalnie mnie to nie interesuje. Wolę poczekać i zgodnie z metodologią wejść w najbardziej perspektywiczne walory, by długo za danego ruchu korzystać. 🙂

Komentarze 8 komentarzy

Marku czy sa serwisy gdzie mozna wlaczyc out-of the-box Tekan-sen i Kijun-sen bez konfiguracji?

np. stooq ->wykresy HTML5 -> Ichimoku Clouds

A można wiedzieć jakie to są walory.

Pewnie, że można. Najprościej można to zrobić poprzez udanie się po wędkę, by móc łowić je samemu. 🙂

Co jakiś czas coś podrzucę, ale już w tym roku co nieco było, choćby informacja, że pozamykałem na początku stycznia pozycje. 🙂

Co to za walory?

Jest 14.01.Witam w Nowym Roku.
Od mojego ostatniego wpisu z 28 grudnia trochę czasu minęło,rynek zasięgi zauważył i co dalej…
Teraz gdybym grał na kontraktach szukałbym pozycji S jak najbliżej szczytu z dnia 28 grudnia.SL ponad nim.
PS.
W Naszym pięknym kraju destabilizacja postępuje,a jak wiadomo jeśli chce się przejąć władze w republice bananowej(USA są w tym mistrzem) należy ten kraj zdestabilizować.
Pozdrawiam wszystkich.

Tak jak pisałem na początku stycznia, zamknąłem swoje pozycje (związane z GPW). Teraz czekam (na akcjach) na niższe ceny.

A co do polityki, cóż, jak zawsze polecam lekturę „Folwarku zwierzęcego”. 🙂

Też czekam na korektę korekty jakkolwiek to zabrzmiało:-) bo nawet w dziurawym kajaku jak się ma wędkę można ryby łowić:-) Ja co prawda nie zamierzam ale co kto lubi:-)
Wszystkiego dobrego Wszystkim życzę .