Rejestr Krótkiej Sprzedaży KNF – kto z dużych graczy ma shorty, czyli kto gra na spadki)

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 23-01-2024 8:49 am

10

Jak zapewne każdemu dobrze wiadomo na giełdzie można zarabiać zarówno wtedy gdy rośnie, jak i wtedy gdy spada. Gra na spadki do zajmowanie krótkiej pozycji. Śledzeniem takich pozycji pośród dużych graczy zajmuje się KNF.

Oto ostatnie zestawienie:

Duże fundusze nie lubią chyba CDR, bo jest on najczęściej wymienianą w zestawieniu spółką.

Mamy też ALE

Czy DNP

Czy JSW

Posiada ktoś z Was którąś z ww. spółek? 🙂 Jak myślicie, hedge fundy się pomylą i zanotują duże straty? Czy zarobią?

Komentarze 10 komentarzy

Duże podmioty grające na spadki lokują na tych walorach jedynie ułamek swoich środków. Wiadomo, że tak jak w przypadku instrumentów pochodnych, w pewnym momencie przy niskich obrotach to ogon może zacząć kręcić psem i na to właśnie liczą hedge, natomiast już nie raz przewieźli tych dużych (tak było na CDR kiedy na Reddit większą grupa detalistów wspólnie wzięła się takich kozaków)

Na moje oko JSW wygląda obiecująco pod kątem jakiegoś klina, ale czy fundy na tym stracą, to nie wiem 🙂
CDR też kiedyś ruszy.

PS chyba poprawnie jest 'ww.’, a nie 'w/w’ 🙂

Dzięki, poprawione! 🙂

Goldman Sachs ma taki raport, w którym pokazuje ile dni jest w zysku i jak dużym. „goldman sachs daily trading net revenues chart” – https://tradingqna.com/uploads/default/original/2X/e/eebe64a34958a2ac4e2023b59fa94ebdadf17158.png
„Ilosc dni w przedzialach w milionach $”
– sa przez 90% dni w roku w zysku
– straty jezeli sa to sa male

No wszystko rozumiem ale Dino już tyle razy od debiutu było szortowane a kurs jest tu gdzie jest:)
[deleted link]
Skoro Lpp po każdym tąpnieciu się podnosi to i Dino sobie poradzi w dłuższym terminie a branża mocniejsza niż ciuchy:) także spoko niech szortuja przynajmniej będzie można dobrać taniej na dłuższą perspektywę inwestycyjną.

Marku nie rozumiem czemu skasowałeś ten link do artykułu o unikalnym modelu biznesowym Dino to nie była reklama tylko tekst z 2018.czy masz coś przeciwko żebym wkleił tylko treść bo czuje się trochę dziwnie potraktowany a bardzo cenię sobie twojego bloga.

Po prostu jest zakaz reklamy blogów/stron osób trzecich. 🙂

Można za to śmiało opisać pokrótce wszystko własnymi słowami.

Jest to zarazem dobry trening przetwarzania informacji i wyłapywania tego co najważniejsze, by to potem streścić mając własne zdanie. 🙂

Co do Dino, to jako sklep, z którego korzystam jest ok. Duże wózki, wygodny parking i lokalizacja przy drodze, gdzie mam łatwy zjazd. 🙂

Zerknąłem na JSW i Marshall Wace. Od września ubiegłego roku mają 0,5-1,32%.
To raczej nie koresponduje ze spadkami. Nie znamy strategii i pozycji na innych instrumentach.

Zaglądam tu dość często i nagle po prawej widzę, że jest szkolenie. Jak się na to szkolenie można zapisać. Czekam na nie kilka miesięcy. Zapisałem się na newsletter, ale tam info nie dostałem. Zatem jak to zrobić? Jeśli to jakaś tajna informacja to proszę o maila.