PEO – rzut okiem na wykres

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 20-12-2023 11:50 am

3

Kursy wielu banków osiągnęły nowe rekordowe poziomy. Nie inaczej stało się z bankiem PEKAO SA, który jest już od dawna w moim portfelu (a konkretnie longi na lewarowanym instrumencie), co zapewne stali Czytelnicy dobrze pamiętają.

Patrząc w kontekście Ichimoku, linie Tenkan-sen i Kijun-sen są poniżej bieżącego kursu, choć niebieska zaczyna się do niej zbliżać. Przecięcie się owych linii, gdy niebieska (Kijun-sen) znajdzie powyżej a druga (Tenkan-sen) poniżej, będzie oznaką korekcyjnych zapędów niedźwiedzi.

Póki co w portfelu nie robię żadnych zmian. Walory w portfelu są cały czas te same. Wyniki procentowe cały czas rosną. Jak mówi stare obiegowe giełdowe powiedzonko: „niech rosną, póki nas SL nie rozłączy”.

Nie planuję też nowych zakupów w tym roku. Czekam na styczeń. 🙂

Komentarze 3 komentarze

W styczniu to chyba będziemy już w okopach…

Te wzrosty na giełdzie wyglądają tak jakby największe fundusze chciały wyjść stąd na górce przed tym jak na terenie kraju rozpęta się piekło wojny.

@Tomek żadnej wojny nie będzie, została odwołana;-)Jedyna wojna jaka jest to wojna między dwoma zwaśnionymi obozami Polaków. Giełda teraz dojdzie tam gdzie musi, póżniej kilka, klikanaście miesięcy korekty i nowe szczyty przed nami. Pozdrawiam świątecznie.

Cześć Marku i również wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok dla Ciebie i całej rodziny!
Wpadłem zobaczyć co u Ciebie na blogu i powiem, że chyba czujemy coś podobnego w kościach, ponieważ u mnie 21. grudnia zagościły taktyczne shorty na PKO oraz Alior. Ciasny SL i bdb r/r działa na korzyść tego zagrania, a jak będzie to rynek oceni.
Pozdrawiam!