Średnie IQ spada na pokolenie – co my możemy zrobić?

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 17-09-2021 10:23 am

6

Jakiś czas temu przeglądając stronę National Geographic natknąłem się na taki dosadny nagłówek:

O tym, że kolejne pokolenia (w dobie wszechobecnej elektroniki zwalniającej od myślenia) spoczywają na laurach na pewno każdy z nas gdzieś już zaobserwował w praktyce (w skali lokalnej), ale naukowcy dopiero niedawno zajęli się tym tematem i odkryli, że to nie jest domena pojedynczych jednostek a problem pokoleniowy dotyczący wysoko rozwiniętych krajów. NBC News podaje:

i co więcej, naukowcy odkryli, że to nie kwestia genów:

Naukowcy debatują, ale zapewne wielu z nas pochodzi z pokolenia, któremu nie są obce te słowa: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali„, które wypowiedział nasz Wielki Rodak, a które – choć wstyd przyznać – zrozumiałem dogłębnie dopiero wiele lat po jego śmierci. To jest prawdziwa esencja rozwoju i sukcesu: robić swoje, nie poddawać się, przykładać się z całych sił, stawiać na jakość, dzielić się owocami swojej pracy z innymi.

Dlatego poszedłem w stronę bajek edukacyjnych, by rozwijać ciekawość świata u swoich pociech, przemycając im przy okazji wiedzę. Niech posiadają szerokie horyzonty i głowy pełne pomysłów. Dbajmy o intelekt swoich dzieci, a nauka poprzez zabawę jest najlepsza.

Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach dowiedzą się Julka i Krzyś podczas swojej wakacyjnej podróży. Właśnie wystartowała u Bajubajki przedsprzedaż poniższej książki. Będzie to limitowana seria, gdzie każda książka będzie miała przybity na wyklejce okazjonalny stempel (dostępne tylko u Bajubajki).

Warto poznawać historyczne perełki leżące na terenie naszego kraju. 🙂

Przy zakupie 3 książek DOSTAWA GRATIS. Można nadrobić za jednym zamachem zaległości i zakupić Trójpak Edukacyjny po niższej cenie i z darmową dostawą. 🙂

Komentarze 6 komentarzy

Marku, cały czas wstrzymuję się z zakupem na prezent dla dziecka przyjaciela. Jaki jest minimalny target wiekowy tych książek?

Zalecany wiek był 4-10 (Kosmoliski, Ekoliski), ale po opiniach jakie do mnie spływają „Kosmoliski” i „Ekoliski” znajdują uznanie już nawet u 2,5 – latków. Wtedy ilustracje omawiają rodzice. Starsze dzieci czytają już samodzielnie.

Dla Zamków trochę podniosłem wiek, by wykorzystać tekst do powiększania zasobu słów u dzieci, także jest parę trudniejszych wyrazów.
Sugerowany przedział to 5-12 lat. Bajkę oceniali m.in. pracownicy przedszkola, bibliotekarki i pracownicy muzeów (pod kątem merytorycznym przy odwzorowywaniu historii).
Natomiast czy znajdą uznanie u jeszcze młodszych dzieci? Dowiem się pod koniec listopada. 🙂

Kupione, oby udało się nam uratować młodsze pokolenia przed galopującą głupotą

Krzyżtopór.
Byłem pod wrażeniem dużo większym niż po obejrzeniu niejednego „wypieszczonrgo” zabytku. Dla mnie takie „naturalne” pozostałości po przodkach są najwspanialsze.
Z jednej strony warto byłoby bardziej o niego zadbać (byłem pod wieczór i prawie wpadłem do jakiejś dziury), ale z drugiej te surowe mury maja super klimat.

A na koniec powaliła mnie łazienka :-))

Zamówione – mam nadzieję, że posłuży nam za inspirację w zakresie kolejnych podróży po naszym kraju 🙂

Dlaczego pan nie sprzedał ML System? Przecież to jest przewartościowane a w akcjonariacie tylko „rodzice” założyciele, pół fundu nie ma, pół strategicznego inwestora …

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)