Podsumowanie ostatnich tygodni

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 25-08-2021 11:51 am

19

Ostatni okres, choć kalendarzowych wakacji, był nadzwyczaj roboczy, bo jak wiadomo giełda nie może być całym światem, a pieniądze to tylko środek do celu, a nie cel sam w sobie. Prócz regularnego wspierania Domów Dziecka, szpitali dziecięcych czy organizacji charytatywnych, doszła też piecza nad zwierzętami.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu

Naturalne siedliska wielu gatunków stają się zagrożone, także warto wspierać ogrody zoologiczne, bo dzięki nim niektóre zwierzęta mogą przetrwać. Między innymi dzięki ogrodom zoologicznym i prywatnym hodowlom udało się odtworzyć populację żubrów w Puszczy Białowieskiej, które swego czasu zostały na tych terenach wybite do ostatniej sztuki.

Z aktywności jakie postanowiłem wspierać finansowo: taniec, bieganie i szachy, dwa pierwsze już zostały dopięte wcześniej, a na szachy przyszedł czas na drugą połowę sierpnia, kiedy to w Ustroniu odbywał się jeden z największych festiwali szachowych w Europie. Gościł na nim nawet legendarny mistrz świata – Garri Kasparow (na zdjęciu z byłą minister finansów jednego z europejskich krajów).

Miałem okazję dołożyć swoją cegiełkę do imprezy i ponad 130 dzieci z najmłodszych grup otrzymało zasponsorowane przeze mnie nagrody. Szachy rozwijają logiczne myślenie, także warto premiować najmłodszych, bo to od nich przecież zależy nasza przyszłość.

Na festiwalu obecny był także Jan-Krzysztof Duda – nasz rodzimy geniusz, zdobywca Pucharu Świata, który ograł w tym roku m.in. Magnusa Carlsena. Gościem był także Piotr Żyła, który pokazał jak się skacze przez szachownice 😉

Po rozegranej partii na uczestników czekała cała masa atrakcji od pieszych, górskich wędrówek poprzez konkursy plastyczne, mecz piłkarski juniorzy vs seniorzy czy lekcje tańca.

Za organizacją stał tytan ciężkiej pracy, szachista od dekad promujący królewską grę i także nietuzinkowy człowiek, poliglota o wręcz niewiarygodnym zmyśle organizacyjnym (wpadł na pomysł ściągnięcia kolejnych mistrzów świata i ten cel realizuje). Doświadczony podróżnik, zwiedził kawał świata, przejechał Rosję Koleją Transsyberyjską. Jednym słowem człowiek który osiągnął w życiu rzeczy, którymi można obdarować z setkę życiorysów. Idealna osoba na czele. Nawet widziałem jak gratulował mu inny szachista, jednocześnie aktywny działacz ruchu Hołowni (organizator jest radnym PiS), co też pokazuje, że szachy łączą nie tylko pokolenia, ale i pokazują, że kulturalni i inteligentni ludzie potrafią zawsze się dogadać. 🙂

Cieszę się, że mogłem być częścią tak fantastycznej imprezy, a nowo poznany taniec wykorzystam na hucznej imprezie z okazji premiery kolejnej bajki. Skończyłem ją parę dni temu. Teraz „masakrują” ją krytycy, a we wrześniu ruszy skład i przedsprzedaż. Kto chętny na wspólne podróże z dzieckiem i odkrywanie nietuzinkowych zakątków? Julka i Krzyś chętnie oprowadzą po zamkach. 🙂

PS A na kartach bajki są ukryte rebusy dla bystrzaków. 🙂

Komentarze 19 komentarzy

Koniec rynku niedźwiedzia na Mlsystem ?? (Przekreślony symbol Ml a na nim cieknący miód- który lubią niedźwiedzie)??

😀

Gratuluję Panie Marku, Pana działania są inspirujące. Trzymam kciuki za sukces nowej bajki 🙂

Dziękuję 🙂

Czyżby niedźwiedź na plecaku? A może to kot, który lubi skakać 😉 Pozdrowienia Marku!

Miś 🙂

Kramik – MI = KRAK

🙂

ody rodziny Lubomirskich?

miody – rodzina – zamek Lubomirskich w Łańcucie

🙂

Wow kolejna książka dla dzieci-super !! Mam nadzieję ,że gospodarz pamięta o drugiej części WDC. 🙂

II tom cały czas jest ulepszany, ale jeszcze jest za słaby. 😉

Odrodzenie 🙂

🙂

fajne laska 😉 jak tańczy?

Mówi się piękna niewiasta 😉 Nina tańczy wyśmienicie. 🙂

Marku, uda Ci się jeszcze we wrześniu zrobić szkolenie? 🙂

Nie myślałem jeszcze o tym. Fajnie było się spotkać i osobiście podziękować za otrzymane miody 🙂

Miód na zdrowie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym 🙂
A człowiek chciałby na dwie wędki łowić 🙂 także czekam z niecierpliwością na jakiś wrześniowy termin 🙂

Verified by MonsterInsights