Praca wre. :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 10-07-2021 11:46 am

16

Planowałem dodać jeszcze trochę wpisów odnośnie rynku, ale czas płynnie bezlitośnie i nie było kiedy zasiąść na spokojnie do wykresów. Zapewne przez najbliższy tydzień też mi się to nie uda. Wyjazd do Grecji odbił się niestety na moim sadzie i teraz trwa walka z inwazją mszyc, a do tego jeszcze na głowie pozostała masa spraw organizacyjnych. Ostatnio postanowiłem przebudować oraz rozszerzyć spektrum działań dobroczynnych i zarazem też bardziej kompleksowo sprawdzać na co idą pieniądze, bo już parę razy się nadziałem na wsparcie niewłaściwych miejsc i osób.

Z ostatnich zmian, postawiłem na regularne wspieranie aktywności wśród dzieci na takich płaszczyznach jak taniec

bieganie

i szachy.

Dużo się dzieje, ale „takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie” jak to mawiał jeden z najbogatszych Polaków, więc trzeba wziąć sprawy we własne ręce.

Po drodze jeszcze odhaczam kolejne zamki, gdyż po „Kosmoliskach” uczących astronomii, „Ekoliskach” ukazujących, że warto dbać o przyrodę, przyszła pora na historię. Głównymi bohaterami nowej bajki będą Julka i Krzyś. Oto szkic z nowo powstającej książki. 🙂 Prócz wiedzy historycznej, będzie ona dodatkowo posiadała ukryte rebusy dla bystrzaków. 🙂

Udanych wakacji!

Komentarze 16 komentarzy

Widzę pod grzybem symbol Bitcoina a dziewczyna na plecaku ma misia.

Strong sell 🙂

😀

Gratulacje za tyle słusznych działań, brawo!
U nas grad w tym tygodniu zniszczył większość upraw, tyyyle pracy na marne… Może co nieco się jeszcze uratuje.

Dzięki!. 🙂
PS U mnie też niestety grad zrobił swoje. Ponad 2/3 jabłek opadło, a na jednej z jabłonek – specjalnie sprowadzanej odmiany z „tych starych” popularnych w okresie międzywojennym – pozostało mi tylko jedno jabłko. Ehh a tak liczyłem, że w tym sezonie posmakuję ów dawny gatunek. 🙁

Czekamy w takim razie na akt założycielski Akademii na wzór przywoływanego Jana 🙂

Mam sporo koncepcji, póki co „eksperymentuję na dzieciach” i zobaczymy co z tego wyjdzie. 😉

Super! Fajne pomysly 🙂
Myslales nad stworzeniem zabawek dla najmlodszych, tj. dzieci od 1 r.ż. lub mniej? Takim, co w kołyske by można wpoić wiedzę. Mój smyk ma dopiero 2 miesiace, ksiazki juz czekaja jak bedzie rozumial, ale chcialbym dac mu juz jeszcze jakas wartosc dodana. Patrzenie na wykresy raczej na nic sie nie zda ;))

Z zabawek to jesteśmy na etapie zabaw z prądem – tym stałym. Zbudowaliśmy nawet radioodbiornik. 😀

To może jakieś szkolenie na zamku+ atrakcje? np. strzelanie z łuku do niesfornych uczniów.

Bardziej myślę o premierze bajki o zamkach w zamkowej komnacie, połączonej z pokazem walk rycerskich na dziedzińcu z udziałem zaprzyjaźnionego bractwa, ale premiera jest na listopad i nie wiadomo czy do tego czasu nie powstaną warianty Omega, Phi i Kappa, więc organizowanie dużej imprezy staje pod znakiem zapytania…

Brawoooooooo!

Dzięki. 🙂

Marku czy korzystarz z usług dostarczanych przez publiczne jednostki oświatowe czy wziąłeś na barki samodzielnie nauczanie ?

Nie musiałem jeszcze bo szkoła dopiero przed moimi brzdącami. Na pewno jak pójdą do szkoły to nauczanie programowe zostawię szkole, a sam wezmę się za przygotowywanie ich pod olimpiady i rozmaite konkursy przedmiotowe.

Jaskinia nietoperzy???

Na innych stronach są jeszcze inne wskazówki do hasła głównego. 🙂

Verified by MonsterInsights