Brawa dla Patrioty!

Posted by Marek | Posted in Patriotyzm | Posted on 25-06-2021 11:22 am

5

Dziś chciałbym uhonorować naszego rodaka, który pokazał dobitnie czym jest miłość do Ojczyzny.

Nastoletni Jakub Vaugon nie pozwolił na przedstawianie na lekcji historii kłamliwej narracji stosowanej przez niedouczoną francuską nauczycielkę, gdzie szkalowano dobre imię Polaków przypisując im mordy w Treblince.

Chłopiec zaprotestował przez co został napiętnowany zarówno przez uczniów, który wyśmiewali się z niego i nazywali „potomkiem morderców” jak i nauczycieli czy dyrektora, który jak powiedziała mu nauczycielka historii: „przez niego nie spał pół nocy szukając dowodów na to, iż to Jakub jest w błędzie”. Dowodów oczywiście nie znalazł, a zamiast przeprosić, udowodnił brak honoru.

Jakub dzielnie znosił opresje, będąc wspieranym przez ojca Francuza i matkę Polkę, po czym dzięki przedstawieniu merytorycznych dowodów, doprowadził do tego, że wydawnictwo przyznało się do błędu i poprawiło treść w podręczniku, by kolejne pokolenia uczniów z francuskich szkół nie otrzymywały kłamliwych informacji.

O całej sprawie dowidziałem się przypadkiem i od razu ów młody człowiek został moim idolem!

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2760676,Francja-polski-uczen-wywalczyl-sprostowanie-klamstwa-o-Treblince-Rodzice-w-szkole-byl-przez-to-wysmiewany

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-francja-polski-uczen-wywalczyl-sprostowanie-w-podreczniku-by,nId,5314656

Komentarze 5 komentarzy

Szkoda, że Jakub posiada niemodny w obecnych czasach kolor skóry – wtedy sprawa byłaby załatwiona w bardziej cywilizowany sposób.

Brawo dla Jakuba i autora bloga, który taką postawę promuje.

Brawo, brawo, brawo dla Jakuba za tak odważną postawę i to jeszcze w tak młodym wieku, i oczywiście dla Ciebie Marku, że takie tematy nagłaśniasz.

Panie Marku, czy przewiduje Pan jeszcze szkolenia w tym roku, obecnie widzę brak wolnych miejsc 🙁 Pozdrawiam

Ciężko jest mi cokolwiek określić. 🙁

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)