PKN Orlen – finalizacja

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 13-05-2021 10:29 am

23

W ubiegłym roku informowałem na blogu, że brat od jakiegoś czasu przymierzał się do kupna akcji PKN Orlen. Zależało mu na programie „Orlen w portfelu”. Przez wiele miesięcy odradzałem mu zakup, gdyż warto kupować po jak najlepsze cenie w nieprzypadkowych miejscach, by kapitał mógł się przy okazji pomnażać wraz z upływem czasu. Rodzinie trzeba pomagać, więc moim zadaniem było dopilnować, by cena była jak najlepsza.

Gdy kurs dotarł do poziomu, który uznałem za dobry (wynosił on wówczas nieco ponad 40zł), wyraziłem swoją opinię dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale bez nacisków, tak by brat mógł samodzielnie podjąć swoją decyzję. Kiedy decyzja o zakupie zapadła, podrzuciłem też przeciek z naszej rozmowy na blogu, by każdy mógł sam ocenić, czy moja wiedza jest przydatna. 🙂 Nie ma dla mnie problemu podzielić się próbką wiedzy i doświadczenia, by każdy mógł sprawdzić rezultaty. Wokół tematu giełdy żeruje masa naciągaczy, którzy wabią reklamami i sztuczkami marketingowymi, a nikt nigdy nie widział na żywo podrzuconej przez nich świeżej ryby. Dlatego postanowiłem lata temu włożyć kij w mrowisko i pozostawić furtkę dla tych, którzy będą chcieli wędkę.

Ów moment został oznaczony na wykresie:

Wczoraj natomiast dzwonił do mnie brat i znów co nieco przegadaliśmy. Finał jest taki, że obecne poziomy cenowe zostały uznane za satysfakcjonujące. Środki są potrzebne bratu na inne, bardziej priorytetowe cele, więc nie było sensu ich dłużej mrozić na giełdzie.

Reasumując, przygoda z PKN zostaje zakończona i brat nie posiada już obecnie ani jednej akcji. Czy było warto korzystać z moich sugestii? Brat jest w miarę zadowolony. 🙂

Komentarze 23 komentarze

Panie Marku, też skorzystałem, dziękuje bardzo z cynk.

🙂

Rozumiem, że stwierdzenie „Brat jest w miarę zadowolony.”
Jest z przymrużeniem oka tak zwanym, ponieważ trudno być w tym wypadku w miarę zadowolonym przy jakiś 70 kilku procentach zysku.

P.S.
Kolejna świetna analiza i rybka, niestety akurat ja nie skorzystałem, ponieważ akurat miałem Action na tapecie, na którym de facto wychodzę na ten moment nieco lepiej. Pozdrawiam!

🙂

Pogratulować. A Ty Marku trzymasz?

Wpis dotyczy ubiegłorocznego przecieku związanego z poszukiwaniem dobrego miejsca na zakupy przez mojego brata w celu korzystania z programu „Orlen w portfelu”. Obecnie ze względu na potrzebę środków przygoda z inwestowaniem dobiegła końca, także wrzucam o tym informację, by była ciągłość od A do Z.

Skoro dałem przeciek z zakupów, to naturalne trzeba dać info ze sprzedaży.

Wpis dotyczy tylko i wyłącznie tej konkretnej sytuacji.

Sam osobiście nie grałem, o czym jasno pisałem na blogu. Jako, że zajmowałem się wówczas kwestiami wydawniczymi, o spekulacjach giełdowych nie było mowy, bo jak się kończy łapanie wielu srok za ogon, to każdy wie. 🙂

Skorzystałem. Dzięki Marku. I mam nadzieję do zobaczenia na szkoleniu.

🙂

Też chciałbym być twoim bratem….

🙂

Trzeba przyznać smykałkę do giełdy masz ogromną. Pozazdrościć.

🙂

Gratulacje dla wędkarza i smacznego dla konsumentów. Mnie smakowało. Dzięki.

🙂

Ja akurat wstrzymałem się z rybą bo wędka z ichimoku wskazywała, że jeszcze nie teraz.
Kto nie skorzystał z ryby a miał wędkę i tak mógł wejść odrobinę później.

Marku, gratulację i też dziękuje.

ps. Brat mógł jeszcze chwilę poczekać, jakiś czas temu wrzuciłem post na grupę ES w temacie pkn 😉

Akurat potrzebuje on środków w połowie przyszłego tygodnia, a z giełdy 3 dni trzeba czekać aż kapitał trafi na konto, więc technicznie nie mógł już czekać. 🙂

A czy to dobry moment na WEJŚCIE w PKN dla takiego świeżaka jak ja?

A na jakiej podstawie i w jakim celu chce Pan wejść? Jeśli na czuja, to polecam przeczytać „Sukces na giełdzie”, potem „Wiele do stracenia” i dopiero wrócić do tematów giełdowych. 🙂

Nie znam sie na ichimoku, decyzja na podstawie AT – wybicie oporu na 73,5 i sporo miejsca do wzrostów.

Czy mozna kupic Pana skrypt? Nie jestem w stanie udac sie na szkolenie a chetnie bym liznal troche wiedzy

Skrypt bez szkolenia nic Ci nie da 🙂

Przede wszystkim stawiam na zrozumienie materiału, a nie jego wykucie. Na szkoleniu kładę na to nacisk, a skrypt ma służyć jako ściągawka i uporządkowanie materiału.