Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Posted by Marek | Posted in Życzenia | Posted on 31-03-2021 7:06 pm

15

Wielki Tydzień już na półmetku. Nie wiem jak Wy, ale ja totalnie nie czuję świątecznego klimatu. Sama myśl o tym, że ponownie nie spędzimy Wielkanocy w licznym, wielopokoleniowym gronie jak to zwykle bywało, nie potrafi przeniknąć do mojej świadomości. Próbuje słuchać rekolekcji online, ale… to nie to samo. Chyba, że trafiam w słabe miejsca, jak macie jakieś fajne linki, które polecacie, to chętnie przygarnę. 🙂

Niemniej jednak, trzeba być optymistą. Życzę Wszystkim Wesołych Świąt, niech napełnią serca radością i nadzieją. Wypocznijcie od wykresów, wypocznijcie od pracy, by zwłaszcza ta zdalna, nie pochłonęła w dni wolne.

I na koniec dużo zdrowia!

https://www.technikaichimoku.pl/wp-content/uploads/2013/03/Jajko.jpg

Komentarze 15 komentarzy

Wesołych Świąt dla Ciebie Marku, dla całej Twojej rodziny, a także dla szanownych czytelników wraz z rodzinami.

To faktycznie będą dziwne święta, najtrudniejsze dla tych samotnych.

Wesołych Świąt dla Gospodarza i wszystkich Forumowiczów.

I zachęcam do wysłuchania:
http://www.swjangdansk.pl/REKOLEKCJE-WIELKANOC-2021.html

Dzięki!

A ja Wam wszystkim życzę przede wszystkim Spokojnych i (chociaż trochę) Rodzinnych Świąt. Wesołe będą jak skończy się ten cały cyrk.

W tym roku przygotowałem siebie i swoją rodzinę w taki sposób, że bez problemu spędzimy ten czas z Seniorami rodu. Właśnie dobiega 13 dzień naszej samo-kwarantanny. Po zeszłorocznych Świętach – kiedy straszyli nas wszystkich, że najstarsi umrą jak ich tylko odwiedzimy postanowiłem, że tym razem nie zostawię rodziców samym sobie. To starsi ludzie – bardzo przeżyli zeszłoroczne straszenie oraz świąteczną izolację. Nie mamy zamiaru tego powtarzać już nigdy, bo nie wiadomo czy to nie są te ostatnie święta…

I pamiętajcie, kort tenisowy – nie, Kościół pełen wiernych – tak! Tyle w temacie logiki walki z „pandemią” w tym dziwnym kraju rządzonym od dekad przez przypadkowych ludzi.

Super pomysł. U mnie niestety nie do zrealizowania, bo żona chodzi do pracy i ma pacjentów, którzy potrzebują pomocy „już teraz” i zostawienie ich na dwa tygodnie nie wchodzi w grę. Jeden jest np. po udarze i każdy dzień ma znaczenie, bo potem regres może być już ciężki do cofnięcia.

A i są limity w kościołach, nawet większe niż w żabce bo 1 os na 20m2 a w sklepikach 1os na 15m2. A przestrzeganie zależy od ludzi. Jak ostatnio byłem w markecie, to prócz mnie tylko obsługa i może jeszcze parę osób miało maseczki. O odległości nie wspomnę. Stojąc przy pomidorach i szukając w opisach skąd są, to ocierano się o mnie nieustannie sięgając po towary po mojej drugiej stronie jakby nie można było przejechać wózkiem dalej. 🙂

U mnie w parafii jest wywieszone: „Oddajcie Cezarowi, co należy do Cezara, a Bogu, co należy do Boga” i wytyczne, że w kościele mogą przebywać wyłącznie osoby, za które sprawowana jest intencja oraz ich członkowie rodziny mieszkający w tym samym domu. Dla reszty jest msza zdalna. Byłem niedawno na pogrzebie babci i nawet na cmentarzu wytyczne były przestrzegane, ale jest tyle kościołów, że prędzej czy później znajdzie się taki, gdzie ludzie olewają temat i faktycznie do takich ludzi nie przemówi nic jak zamknięcie bramy.

Tak samo jak na giełdzie, jest ileś osób, którym mówi się, by nie grały vabank, a one i tak to robią. 😉

Hej Marek,

polecam Ci ks. Dominika Chmielewskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=w_oJZrA0RSY

Spokojnych Rodzinnych Świąt. Marcin.

Dzięki!

Rzeczywiście w tym roku ja też w ogóle nie czuję zbliżania się Świąt. i na Rekolekcje zdalne też jakieś takie średnie trafiłem.

Mimo wszystko, życzę by odradzające się w Wielkanoc na nowo życie, dało Tobie jeszcze więcej nadziei na lepszą przyszłość!

Również Wesołych Świąt! 🙂

Dołączam sie do życzeń: Zdrowych i Słonecznych Świąt!

Wesołych Świąt!

Wesołego Alleluja

Ps
Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza tych którym w kościele nie śmierdzi 😉

Żeby Wielkanoc w tym roku przyszła z sukcesem na giełdzie u boku. Aby żyło Wam się zdrowo, prywatnie i zawodowo.
Mnóstwo chwil radosnych i cudownej ciepłej wiosny. 🙂

Także dołączam się do życzeń, mając jednocześnie nadzieję, że następne Święta będę mógł spędzić z rodziną. Uważajcie na siebie.

Wzajemnie Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pana!

Verified by MonsterInsights