MLSystem – pędząca rakieta – „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 23-07-2020 7:56 am

25

Jak mawia stare chińskie przysłowie: „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”. Myślę, że nie trzeba tutaj nic komentować 🙂

Nawet najwięksi maruderzy powinni być zadowoleni, wszakże informowałem na blogu o zakupie, gdy kurs miał dwadzieścia parę złotych 🙂

Komentarze 25 komentarzy

Nic tylko pogratulować 🙂 Sam też nie narzekam. 13/15 zarobione 🙂

Dzięki!

PS Widzę, że wędka nie obrosła kurzem 🙂 Dobra robota 🙂

Wędka zacna rzecz. Trzyma w ryzach mój gwałtowny temperament, który czasem „płoszy ryby”

Bardzo dobrze zarabiam, dużo zagrań mi siadło +100%, ale tego mls’a naprawdę zazdroszczę!!!!

Takie słowa z ust weterana to miód na moje serce 🙂

Uwierz mi w moich ustach wielkiego przeciwnika szkoleń jest to naprawdę wielki komplement. Jesteś jedynym szkoleniowcem, który naprawdę najpierw daje każdemu zarobić. Uczciwe podejście.
Nawet rozważam udział w szkoleniu. Bardziej po to by się spotkać, bo zarabiać na giełdzie już umiem.

Ja sprzedałem przy 50 🙁 Może jeszcze odkupię. Do ilu może spaść? Trzymasz dalej Marku?

Ten zakup był dla mnie w ramach portfela długoterminowego i wahania mnie nie ruszają 🙂

Takie są założenia portfela długoterminowego w ramach IKZE. Lokalne wahania mnie nie interesują i tyle, bo to portfel emerytalny. Prócz MLS mam jeszcze długoterminowo Browar Jastrzębie z crowdfundingu i tylko to mam długoterminowo – to są jedyne walory, gdzie wahania mnie nie interesują.

Cała reszta walorów np. Tauron jest grana spekulacyjnie czyli kupno i sprzedaż po jak najlepszej cenie – tam już wahania są istotne i staram się je wykorzystywać – kto ma wędkę, wie jak to robię 🙂

Reasumując, portfela długoterminowego (horyzont 10-letni) nie należy mylić z portfelem spekulacyjnym, czyli znajdowaniem punktów zwrotnych o podwyższonym prawdopodobieństwie wygranej.

Marku a kiedy bedzie debiut Browaru Jastrzębie?

Cześć Marek. Jak wejść w Browar Jastrzębie? Wiem, że ma chyba zadebiutować na NC we wrześniu jakoś. Czy mój broker (Alior) wystawi mi możliwość kupna na IPO tych akcji? Czy będę musiał brać z rynku jak się pojawią w notowaniach?

Debiut chyba we wrześniu. Andrzej chyba rozmawiał z prezesem ostatnio, więc może jak zobaczy ten komentarz, to podpowie 😉

Co do wejścia, to ja mam z akcji crowdfundingowej, ale ona już się zakończyła.

Na debiucie może posiadacze z crowdfundingu spanikują, bo przez zamknięcie pubów parę miesięcy pójdzie na straty i wyniki raczej nie będą szałowe, ale jak tylko ukończą budowę browaru, to marże wzrosną bo będą warzyć u siebie i odpadnie prowizja jaką płacą innym browarom za produkcję z ich receptur.

To czas na szkolenie z analizy fundamentalnej i sposób doboru spółek do portfela długoterminowego? 😉

Raczej z patriotyzmu gospodarczego 🙂 Portfel długoterminowy ma wyłącznie rodzime spółki, które produkują u nas w kraju 🙂 Browar Jastrzębie – piwo rzemieślnicze. MLSystem – rodzima, autorska fotowoltaika z kropek kwantowych 🙂

dziękuje Marku! po ujawnieniu przez Ciebie zagrania na MLS w długoterminowym horyzoncie, sama postanowiłam iść w Twoje ślady i coś na dłużej zakupić. Zakupiłam podczas pandemicznej korekty i co dzień pozytywnie się szokuje ogromnym wzrostem :):):) osobiście bardzo kibicuje taki ekologicznym biznesom!

Uśmiech Płci Pięknej raduje podwójnie, także cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

Marku, może jakieś szkolenie online? Lub wydanie wersji elektronicznej szkolenia aby szersze grono potencjalnych adeptów mogło zasięgnąć Twojej wiedzy?
Książkę Sukces na giełdzie oczywiście mam, chcę więcej wiedzy:)

Szkolenie online to jak całowanie dziewczyny przez szybę lub lizanie lizaka przez papierek. To nie dla mnie 🙂

Twoja symboliczna inwestycja 6k w emeryturę teraz już nie jest taka symboliczna.

Zobaczymy co będzie za te 10 lat, może nowy CDR 🙂

P.S. OFE na moją emeryturę w tym roku wykręciło bajeczne -12%, 3 lata -16%, 5 lat 0+%, 10 lat 30% (nawet nie chcę odejmować od tego inflacji, aby się nie denerwować).

No i ja dzisiaj pożegnałem się z MLS. Stop mi wywalił. Chyba teraz czas poczekać na jakąś okazję i trochę ochłonąć, bo widzę giełda dzisiaj wariuje. Powodzenia Wam życzę i dalszych wzrostów po korekcie.
Panu Markowi natomiast dziękuję, za te wszystkie rybki i za to jakim jest Pan człowiekiem! Wszystkiego dobrego!

Wszystkiego dobrego!

Co Pan sądzi o „pędzącej rakiecie” , że ma takie wysokie c/z, /bo też ją mam/

pozdrawiam

Marku, jakiś przegląd „naszego” waloru? Nie chodzi mi o wymuszanie rekomendacji bo trochę już Ciebie poznałem 😉 Ale interesuje mnie jak oceniasz to co się stało i w jaki sposób się stało z Covid Detector czyli romans biznesu z polityką. pzdr.

Dla mnie silny Prezydent to ktoś, kto potrafi wspierać rodzime biznesy. Takie wsparcie to duży plus, gdyż media dzięki temu podchwyciły temat i zagranica powinna również się tym zainteresować. Jeśli testy wypadną pozytywnie (bez badań klinicznych nie ma co jeszcze gdybać), to sukces będzie murowany. Zagranica sama będzie się dobijać do drzwi. Grunt, by nie eksportować do kraju, który rozkręci na śrubki i zrobi podróbkę za pół ceny.

Dzięki 🙂