MLSystem – pędząca rakieta – „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 23-07-2020 7:56 am

21

Jak mawia stare chińskie przysłowie: „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”. Myślę, że nie trzeba tutaj nic komentować 🙂

Nawet najwięksi maruderzy powinni być zadowoleni, wszakże informowałem na blogu o zakupie, gdy kurs miał dwadzieścia parę złotych 🙂

Komentarze 21 komentarzy

Nic tylko pogratulować 🙂 Sam też nie narzekam. 13/15 zarobione 🙂

Dzięki!

PS Widzę, że wędka nie obrosła kurzem 🙂 Dobra robota 🙂

Wędka zacna rzecz. Trzyma w ryzach mój gwałtowny temperament, który czasem „płoszy ryby”

Bardzo dobrze zarabiam, dużo zagrań mi siadło +100%, ale tego mls’a naprawdę zazdroszczę!!!!

Takie słowa z ust weterana to miód na moje serce 🙂

Uwierz mi w moich ustach wielkiego przeciwnika szkoleń jest to naprawdę wielki komplement. Jesteś jedynym szkoleniowcem, który naprawdę najpierw daje każdemu zarobić. Uczciwe podejście.
Nawet rozważam udział w szkoleniu. Bardziej po to by się spotkać, bo zarabiać na giełdzie już umiem.

Ja sprzedałem przy 50 🙁 Może jeszcze odkupię. Do ilu może spaść? Trzymasz dalej Marku?

Ten zakup był dla mnie w ramach portfela długoterminowego i wahania mnie nie ruszają 🙂

Takie są założenia portfela długoterminowego w ramach IKZE. Lokalne wahania mnie nie interesują i tyle, bo to portfel emerytalny. Prócz MLS mam jeszcze długoterminowo Browar Jastrzębie z crowdfundingu i tylko to mam długoterminowo – to są jedyne walory, gdzie wahania mnie nie interesują.

Cała reszta walorów np. Tauron jest grana spekulacyjnie czyli kupno i sprzedaż po jak najlepszej cenie – tam już wahania są istotne i staram się je wykorzystywać – kto ma wędkę, wie jak to robię 🙂

Reasumując, portfela długoterminowego (horyzont 10-letni) nie należy mylić z portfelem spekulacyjnym, czyli znajdowaniem punktów zwrotnych o podwyższonym prawdopodobieństwie wygranej.

Marku a kiedy bedzie debiut Browaru Jastrzębie?

Cześć Marek. Jak wejść w Browar Jastrzębie? Wiem, że ma chyba zadebiutować na NC we wrześniu jakoś. Czy mój broker (Alior) wystawi mi możliwość kupna na IPO tych akcji? Czy będę musiał brać z rynku jak się pojawią w notowaniach?

Debiut chyba we wrześniu. Andrzej chyba rozmawiał z prezesem ostatnio, więc może jak zobaczy ten komentarz, to podpowie 😉

Co do wejścia, to ja mam z akcji crowdfundingowej, ale ona już się zakończyła.

Na debiucie może posiadacze z crowdfundingu spanikują, bo przez zamknięcie pubów parę miesięcy pójdzie na straty i wyniki raczej nie będą szałowe, ale jak tylko ukończą budowę browaru, to marże wzrosną bo będą warzyć u siebie i odpadnie prowizja jaką płacą innym browarom za produkcję z ich receptur.

To czas na szkolenie z analizy fundamentalnej i sposób doboru spółek do portfela długoterminowego? 😉

Raczej z patriotyzmu gospodarczego 🙂 Portfel długoterminowy ma wyłącznie rodzime spółki, które produkują u nas w kraju 🙂 Browar Jastrzębie – piwo rzemieślnicze. MLSystem – rodzima, autorska fotowoltaika z kropek kwantowych 🙂

dziękuje Marku! po ujawnieniu przez Ciebie zagrania na MLS w długoterminowym horyzoncie, sama postanowiłam iść w Twoje ślady i coś na dłużej zakupić. Zakupiłam podczas pandemicznej korekty i co dzień pozytywnie się szokuje ogromnym wzrostem :):):) osobiście bardzo kibicuje taki ekologicznym biznesom!

Uśmiech Płci Pięknej raduje podwójnie, także cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

Marku, może jakieś szkolenie online? Lub wydanie wersji elektronicznej szkolenia aby szersze grono potencjalnych adeptów mogło zasięgnąć Twojej wiedzy?
Książkę Sukces na giełdzie oczywiście mam, chcę więcej wiedzy:)

Szkolenie online to jak całowanie dziewczyny przez szybę lub lizanie lizaka przez papierek. To nie dla mnie 🙂

Twoja symboliczna inwestycja 6k w emeryturę teraz już nie jest taka symboliczna.

Zobaczymy co będzie za te 10 lat, może nowy CDR 🙂

P.S. OFE na moją emeryturę w tym roku wykręciło bajeczne -12%, 3 lata -16%, 5 lat 0+%, 10 lat 30% (nawet nie chcę odejmować od tego inflacji, aby się nie denerwować).

No i ja dzisiaj pożegnałem się z MLS. Stop mi wywalił. Chyba teraz czas poczekać na jakąś okazję i trochę ochłonąć, bo widzę giełda dzisiaj wariuje. Powodzenia Wam życzę i dalszych wzrostów po korekcie.
Panu Markowi natomiast dziękuję, za te wszystkie rybki i za to jakim jest Pan człowiekiem! Wszystkiego dobrego!

Wszystkiego dobrego!

Co Pan sądzi o „pędzącej rakiecie” , że ma takie wysokie c/z, /bo też ją mam/

pozdrawiam

Zostaw komentarz