Najwyższe średnie zarobki w kraju – rzut okiem na JSW

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 30-10-2019 9:16 am

15

Jakiś czas temu GUS opublikował doroczny raport dotyczący średnich zarobków w miastach na prawach powiatu (dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców), gdzie stolica, wbrew obiegowym opiniom, wcale nie dzierży palmy pierwszeństwa.

Liderem jest Jastrzębie-Zdrój (8 121 zł brutto) i kwota przeciętnych zarobków stanowi tam 168 proc. średniej krajowej. Na drugim miejscu znalazła się Warszawa (6 433 zł brutto). Wynagrodzenie w Jastrzębiu-Zdroju rosło w ub. roku niemal pięć razy szybciej niż średnia krajowa. Różnica w porównaniu z 2017 r. w kraju wyniosła bowiem 307 zł, a w Jastrzębiu – 1 511 złotych.

Za rekordami stoi oczywiście JSW, w której, jak można wyczytać w raportach rocznych, wynagrodzenie w ub. roku wzrosło o 49,2%.

Jeśli podwyżki idą wraz za wzrostem wydajności, to zawsze są jak najbardziej zasadne. W końcu ta sama roboczogodzina przynosi więcej efektów, więc załogę trzeba szczodrze nagradzać. Natomiast, gdy te rzeczy nie są ze sobą powiązane, może się to w przyszłości odbić czkawką, zwłaszcza jeśli jest się spółką, której zyski zależą od cyklicznych wahań cen węgla.

Na szczęście znając Ichimoku, człowiek nie musi się zastanawiać nad cyferkami w arkuszu kalkulacyjnym i gdybać o stanie finansów spółki.

JSW – interwał dzienny

Ichimoku po raz kolejny okazało się bezbłędne, wskazując w połowie października kontynuację tendencji spadkowej 🙂 Wiedza to potęga, a wiedzieć kiedy nie dać się nabrać na fałszywe ruchy przy chwilowym przesileniu to rzecz bezcenna 🙂

Co dalej? Póki co wszystkie wytyczne z poprzednich wpisów pozostają bez zmian 🙂

PS Kto dostał wędkę na ES, niech zerknie do skryptu i przyjrzy się temu co jest w materiałach zaraz za psychologią inwestowania. Chodzi o pierwszy setup. Póki co nic tam nie ma – zwłaszcza nie ma sygnału, ale warto sobie odświeżyć wiedzę, poprzeliczać wszystko zgodnie z metodologią i cierpliwie sprawdzać wszystkie warunki, bo może za jakiś czas zostaną wypełnione.

Komentarze 15 komentarzy

Na grubie robota roz lepszo roz ni a kasa taka tylko pod JSW. U prywaciarza ani połowy tego nie ma.

Oczywiście to średnie zarobki 🙂

Cierpliwość to podstawa. Ja po esencji miewam jeszcze głupawe zagrywki, ale walczę z tym. Czy zrobisz Marku szkolenie z Ichimoku w tym roku?

W tym roku niestety już nic nie będzie. Wszystkie weekendy przeznaczam w całości dla rodziny.

Podpisam się. Jak z przyszłym nadchodzącym 2020 Panie Marku ?

Ja kupilem rcfl3jsw z mnoznikiem ×3 bo wierze mocne odbicie.Kurs trzyma sie powyzej 19-20 zl i byly spore obroty w tym przedziale po 30-40 mln zl na sesje.

Ichimoku, tak jak pisałem we wpisie, cały czas jest prospadkowo. Życzę wysokich wygranych, ale ja po prostu poczekam i postoję z boku, gdyż wolę wchodzić jedynie, kiedy moja metodologia daje mi ku temu logiczne podstawy.

Odbicie oczywiście kiedyś nastąpi, ale poczekam na silny sygnał kupna, a czy on będzie przy 20zł czy 5zł, to już mnie nie interesuje 🙂 Jak będzie, to kupię i tyle, a jak sygnału nie ma, to nie dotykam. To już szesnasty rok mojej przygody giełdowej, także trzymam się tego co działa 🙂

szczerze, to taki wpis jak ten bardzo przekonuje mnie do scenariusza wybicia dołem i dołka na JSW jeszcze jakieś 50% niżej, kiedy inwestor kierujący się podejściem „wierzę w spółkę i odbicie” będzie pisał, że to bankrut i ogłaszał upadłość.

Mój głos rozsądku podpowiada żeby poczekać spokojnie, bo chyba jest na co 🙂
Ps: Sprzedałem ML System 🙁

Wykres wygląda obiecująco pod zaistnienie warunków, o których pisze Marek, ale póki nie zaistniały, to obydwie drogi otwarte.
Podobny wolumen obrotu na JSW w ciągu kilku sesji, jeśli w ogóle zaistniał kiedykolwiek taki, zwykle dawał mocniejszy kierunkowy ruch. Bardzo powoli dokupuje, ale ze swiadomoscią, ze szanse na to, że to 'już’ teraz, jak i że 'jeszcze’ niżej, są równe – wiem, że to nie po 'Markowemu’, ale trudno 🙂

Oj chyba się zaczęło….

Grzeje, trzeba brać bo odjedzie!!!

No i niestety doczekaliśmy się… Tutaj też pojawiły się w końcu „inwestory” z wpisami rodem z forum Onetu… :/

Pewnie będzie jakaś korekta jeszce ale ewidentnie coś się dzieje na papierze.

Siema Marku a czy obecnie pierwszy setup z ES nie przeszedł w trzeci? Pzdr 🙂

Verified by MonsterInsights