Braster – blaski i cienie branży medycznej

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 25-10-2019 10:56 am

20

Wczoraj kurs Brastera mocno eksplodował kończąc sesję z 40% wzrostem.

Było to wynikiem zakończonych paroletnich, precyzyjnych badań, które na przekór lobby mammograficznemu, włożyły kij w mrowisko. Dla grupy wiekowej poniżej 50 roku życia wskaźnik funkcji czułości wyszedł 0,7 a jeśli wierzyć Wikipedii, dla grupy wiekowej 40-44 lata, czułość mammografii to 0,656, czyli dla młodszych pacjentek jest to urządzenie niezwykle cenne. Dla grupy wiekowej po 50 roku życia, wynik jest już gorszy i przegrywa z mammografią – także tort diagnostyki ma szansę się podzielić w zależności od grupy docelowej.

Dodatkowo, jak jest napisane w raporcie: w grupie młodych pacjentek, pozytywny wynik z badania termograficznego przy użyciu urządzenia Braster, podwyższa dodatnią wartość predykcyjną (prawdopodobieństwo raka w badanej grupie) ponad 2-krotnie, natomiast ujemny wynik tego badania znacząco obniża dodatnią wartość predykcyjną (prawdopodobieństwo raka ) ponad 3,5-krotnie. Podobne rezultaty zostały uzyskane w badaniu BRA 11/2014 (ThermaALG ), co wskazuje na powtarzalność obu testów oraz na miejsce zastosowania termografii kontaktowej jako metody wspomagającej (komplementarnej) badanie ultrasonograficzne piersi.

Także możliwe, że coś zatem na krajowym rynku drgnie, gdyż główny argument lobby mammograficznego, że „to nie działa” został wytrącony, gdyż w pewnej grupie wiekowej jest to urządzenie idealne, ale pytaniem otwartym pozostaje czy Braster ruszy teraz ze zdwojoną siłą do ofensywy. Ma swoje 5 minut i może przekuć dobre newsy na dobre pieniądze, ale trzeba pamiętać o jego nieciekawej sytuacji finansowej. Z Analizy technicznej natomiast, nie ma tutaj jeszcze żadnych silnych sygnałów kupna.

Warto też pamiętać, że branża medyczna to swoisty odkurzacz pieniędzy i wg raportu OECD to jedna z najbardziej przeżartych korupcją branż, co potwierdzają również raporty badania KE. Wystarczy sobie też wygooglować jak rosną ceny niektórych leków zaraz po tym jak zostały wpisane na listy refundacyjne.

No i przechodzimy do meritum, koszt jednostkowy badania mammograficznego jest stosunkowo duży, a zakup mammografu to kwestia dużych sum np. w Rzeszowie jakiś czas temu wydano na mammograf 2 mln zł: http://www.rynekzdrowia.pl/Aparatura-i-wyposazenie/Rzeszow-2-miliony-zlotych-na-nowy-mammograf,178372,5.html

Także tam gdzie są wielkie pieniądze, będzie walka do ostatniej kropli krwi, tak jak to widać dobitnie w kwestii szczepień na HPV. W Polsce w zasadzie dwie osoby mogły się poszczycić na tyle dużą naukowo-badawczą wiedzą praktyczną w tej tematyce, by móc rzeczowo zgłębić temat: prof. dr hab.n.med. Jan Madej oraz Prof. dr. hab. n. med. Rudolf Marian Klimek.

Pierwszy z nich, dyrektor i wicedyrektor Instytutu Ginekologii i Położnictwa AM w Krakowie w latach 1973 – 1982, kierownik Kliniki Ginekologii a następnie Kliniki Ginekologii i Onkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie w latach 1980-1997. Założyciel i były honorowy przewodniczący Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy, twórca polskiej szkoły kolposkopii. Jedyny Polak uhonorowany przez Niemieckie Towarzystwo Położników i Ginekologów. Wprowadził do diagnostyki w Polsce metodę kolposkopii szyjki macicy, czyniąc Kraków kolebką tej metody w Polsce.

Niestety profesor odszedł w ubiegłym roku, ale jego syn, który współtworzył z nim podręcznik dla lekarzy, by mogli zgłębić tematykę raka szyjki macicy, posiada 33-letnie doświadczenie i dzieli się dziedzictwem wielkiego ojca. Oto co ma on do powiedzenia w kwestii szczepień na HPV oraz o szczuciu i naciskach na jego osobę:

Przekazuję opinii publicznej te obiektywne i prawdziwe, oparte o doświadczenie i aktualną wiedze medyczną informacje o szczepionce, bowiem w każdym uczciwym /przypomnijcie sobie/ człowieku, a zwłaszcza lekarzu powinien się obudzić naturalny odruch sprzeciwu wobec, bez wątpienia tak skandalicznie prowadzonej propagandy szczepień.

w chwili obecnej są niezbite i niepodważalne dowody naukowe, że jak dotąd szczepionka ta nie ma żadnego  powtarzam żadnego, korzystnego wpływu na ilość zachorowań na raka szyjki macicy na całym świecie. I nie jest to tylko moja opinia, to są oficjalne dane epidemiologiczne z całego świata. Od momentu wprowadzenia szczepień praktycznie w żadnym z krajów prowadzących szczepienia przeciwko HPV współczynnik zachorowalności na raka szyjki macicy nie tylko nie zmniejszył się ale w wielu krajach nawet się zwiększył!

Szwajcarscy naukowcy w swojej publikacji mówią jednoznacznie: „Szczepionka przeciw HPV jest zalecana w Szwajcarii od 2007 roku dla kobiet w wieku od 11 do 26 lat. Wyniki nie wykazują żadnego spadku od 2007 roku co dowodzi, że jak dotąd szczepienia nie miały wpływu na liczbę raków szyjki macicy”. /zobacz/

Są też naukowcy, którzy sugerują wprost, że szczepionki przeciwko HPV przyczyniają się do wzrostu zachorowań na raka szyjki macicy na świecie i nie są to odosobnione poglądy. Francuski onkolog dr Gérard Delepine twierdzi, że: „We wszystkich krajach, które osiągnęły wysoki poziom objęcia szczepieniami przeciwko HPV, oficjalne rejestry nowotworów ujawniają wzrost zachorowalności na inwazyjne nowotwory szyjki macicy, który pojawia się 3-5 lat po rozpoczęciu kampanii szczepień i dotyczy jedynie grup wiekowych, które zostały najbardziej zaszczepione. W tych samych krajach, u starszych kobiet, które nie zostały zaszczepione, nadal widoczny jest spadek ryzyka wystąpienia nowotworu szyjki macicy. Podobnie jak we Francji, kraju o niskim wskaźniku objęcia szczepieniami, zachorowalność na raka szyjki macicy nadal spada w tempie porównywalnym do tego z okresu przed szczepieniami. Oficjalne dane z rejestrów nowotworów umożliwiają zatem ustalenie wysoce prawdopodobnego związku przyczynowego między szczepieniami przeciwko HPV a zwiększonym ryzykiem wystąpienia inwazyjnego nowotworu szyjki macicy”. /zobacz/

Kolejne fragmenty to opis, jak wielka jest obecnie propaganda w temacie szczepień, gdzie ucisza się osoby mające negatywne opinie, by sterować ludźmi jak bezwolnymi marionetkami:

Śledząc doniesienia medialne dotyczące szczepionki anty HPV nie mam już złudzeń, że oficjalna, państwowa propaganda osiągnęła już poziom dawnego PRL-u. O ile jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć w mediach głosy sceptyczne wobec szczepień anty HPV i były to również negatywne opinie ministrów, dziennikarzy, nauczycieli, lekarzy i zwykłych  ludzi, /zobacz/ to w chwili obecnej nie ma już nawet szans na obiektywną dyskusję w mediach na temat szczepionki anty HPV. Pamiętacie Państwo nieistniejący już portal „chronię życie przed rakiem” sponsorowany wówczas przez koncern farmaceutyczny MSD będący producentem szczepionki Gardasil/Silgard. Ponieważ już wszyscy mieli dość tej obrzydliwej propagandy, którą tam uprawiano, więc w końcu sam producent szczepionki portal ten zlikwidował. Oczywiście nie ma nic za darmo. Pojawił się nowy portal „zaszczep się wiedzą.pl”, który przejął ten skandaliczny model przedstawiania informacji odnośnie szczepionki anty HPV. Bez wątpienia jest to propaganda rodem z systemów totalitarnych i nie chodzi tutaj tylko o same informacje, ale także o próby uciszania i dyskredytowania osób, które nie mają pozytywnego zdania o tej szczepionce na związanym z tym portalem forum internetowym.

Co więcej, po serii artykułów, zaczęto mu grozić:

W związku ze skandaliczną, bezprawną próbą ograniczania swobody mojej wypowiedzi dotyczącej szczepionek HPV, wypowiedzi jako lekarza i naukowca, wobec próby zastraszania mnie i grożenia mi konsekwencjami zawodowymi przez lekarza dentystę Annę Kot /poznajmy tę osobę/ uprzejmie informuję co następuje:

Nie przestraszę się tych haniebnych gróźb i odpowiem na nie z całą mocą przysługującego mi prawa. Ponadto przedstawię ze szczegółami opinii publicznej cały ten skandaliczny proceder, fabrykowania dowodów przeciwko mnie i próbę wykorzystania w tak ohydny sposób mojej osoby do jakiejś „obsesyjnej walki” Pani Rzecznik ze środowiskami antyszczepionkowymi. Przedstawię również szczegółową relację z procesów sądowych w sądzie powszechnym, które bez wątpienia będą miały miejsce, jeżeli nie dojdzie do opamiętania się Rzecznika i co prawdopodobne jej mocodawców. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że jestem zapewne pierwszym lekarzem na świecie któremu koncern farmaceutyczny produkujący szczepionkę HPV grozi ustami urzędnika państwowego.

Osoby, które pod napływem perswazji przekupnych blogerów bądź reklam rozważały szczepienie dzieci na HPV, odsyłam do całości artykułów eksperta, który zajmuje się tematem od 33 lat, by decyzję podjęły na podstawie głosów z wszystkich stron i na podstawie opinii doświadczonych badaczy skupiających się na temacie, a nie tylko kolorowych reklam i słodkich słów lobbystów:

Zaszczep się wiedzą, czyli propaganda rodem z PRL-u.

Szczepionka przeciwko HPV – jak jesteśmy oszukiwani.

Reasumując, ciężko ocenić czy Braster się wybroni, gdyż lobbyści mogą zaciekle walczyć o tort diagnostyki, ale ma na pewno większe szanse, niż rodzice, którzy będą mieli odwagę sprzeciwić się szczepieniom na HPV, gdyż część społeczeństwa została już tak wytresowana, że nie mając jakiejkolwiek wiedzy eksperckiej, na samą wieść, że jacyś rodzicie nie chcą zaszczepić na HPV swojego dziecka, najchętniej by tych rodziców ukamienowali! Takie czasy nastały.

Smutne to, że w wolnym, demokratycznym kraju tak tłumi się głosy doświadczonych ekspertów, usuwa ich konta na Facebook’u – jak to się stało w przypadku dr Grzegorza Madeja, który obnażył kłamstwa propagandy proszczepionkowej podając tabele i szczegółowe zestawienie badań naukowych, czy grozi się im odebraniem praw wykonywania zawodu.

Choć z drugiej strony, w niedemokratycznych krajach strzela się do ludzi z działek przeciwlotniczych: https://polskatimes.pl/korea-polnocna-min-obrony-hyon-yongchol-rozstrzelany-za-drzemke-podczas-defilady/ar/3859937 za najmniejsze przewinienia, ale za korupcję stosują za to karę śmierci, co na pewno działa jako swoisty straszak: https://www.tvp.info/27269007/smierc-za-korupcje-chinski-sad-skazal-nieuczciwego-urzednika

Zaskakujące jest też, że dorośli ludzie, którzy intuicyjnie czują, żeby nie ufać państwu w sferze emerytur i sceptycznie podchodzą do kokosów z ZUS’u, bezwarunkowo przyjmują wszystko co państwowe w kwestiach zdrowotnych, zwłaszcza, że zarówno Komisja Europejska jak i OECD alarmują, że sektor zdrowia to jeden z najbardziej skorumpowanych sektorów w Europie, a Polska na tle innych krajów UE wypada fatalnie.

Ten utwór chyba idealnie oddaje całą sytuację:

Komentarze 20 komentarzy

Ciekawostka dla kumatych. Najbardziej szczepienie HPV forsują największe bastiony platformy obywatelskiej

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24942611,radni-zdecydowali-miasto-sfinansuje-szczepienia-przeciw-hpv.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Warszawa-bedzie-szczepic-przeciwko-wirusowi-HPV,194414,1018.html

W stolycy Rabiej dumnie się chwali tymi szczepieniami.

Co tu insynuujesz? Towarzysze! Za rządów PO korupcji NIE BYŁO jako rzecze Pani Pomaska, jako posłanka PO:
https://www.wykop.pl/link/2915395/poslanka-po-za-rzadow-platformy-nie-bylo-w-polsce-korupcji/

Pięniedzy jest tak dużo, że nie ma czasu ich liczyć. Ludzka rzecz zataić: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Prokuratura-Pawel-Adamowicz-popelnil-przestepstwo-ale-chcemy-warunkowo-umorzyc-sprawe-n97329.html

Fejkowe spalarnie Warszafki i rozworzenie cichaczem odpadów po kraju: https://www.wykop.pl/link/5187777/rozkreca-sie-afera-w-czajce-warszawa-rozsylala-nieczystosci-po-polsce-od-6-lat/

To nieistotne. Młodzi, wykształceni, inteligentni z dużych miast i tak na nas zagłosują i … dadzą na rysia:
https://www.wykop.pl/link/5187573/zrzucaliscie-sie-na-rysia-brawo-ekolodzy-wyplacili-sobie-miliony-zl-pensji/

( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 100 lat o gdańszczanach i warszawiakach będą pisać w podręcznikach do psychologii w pozycji o syndromie sztokholmskim.

Piszesz: 'W Polsce w zasadzie dwie osoby mogły się poszczycić na tyle dużą naukowo-badawczą wiedzą praktyczną w tej tematyce, by móc rzeczowo zgłębić temat: prof. dr hab.n.med. Jan Madej oraz Prof. dr. hab. n. med. Rudolf Marian Klimek.’ a piszesz tylko o synu jednej. A jakie zdanie ma ta druga osoba?

W tym filmie jest pełne omówienie tematu przez drugiego profesora: https://www.youtube.com/watch?v=DoSHywUKI78

Prof. dr. hab. n. med. Rudolf Marian Klimek

W 1972 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego nauk medycznych. W 1976 był promotorem Andrzeja Schallego, który został w 1977 roku laureatem Nagrody Nobla.

Od 1969 do 1992 był kierownikiem Kliniki Endokrynologii Instytutu Ginekologii i Położnictwa, zaś w okresach 1969–1974 oraz 1982–1992 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Ginekologii i Położnictwa w Krakowie. Był propagatorem we wprowadzaniu nowoczesnych metod diagnostycznych do ginekologii i położnictwa m.in. rezonansu magnetycznego.

Od 1972 wykładał jako profesor zwyczajny, od 1992 był kierownikiem Katedry i Kliniki Endokrynologii i Płodności oraz dyrektorem Zespołu Katedr i Klinik Ginekologii i Położnictwa Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego).

Jest autorem, współautorem, tłumaczem i redaktorem około 480 publikacji, w tym około 50 książek. Otrzymał wiele zagranicznych i krajowych odznaczeń (m.in. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Decree of Merit for Outstanding Contribution to Medicine and Science czy Medal Waltera Stoeckela Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii)

Od 1969 był ekspertem ginekologii i położnictwa przy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Przedmiotem jego badań była etiologia nowotworów szyjki macicy.

Dziękuję Marku za ten merytoryczny post !

Myślę, że brawa należą się dr Grzegorzowi Madejowi, że pomimo nacisków i prób cenzury (np. usunięto mu konto na FB) ma siłę szerzyć prawdę nam wszystkim, czyli laikom, którzy nigdy by się nie połapali w kwestiach, które nie są ich działką. Wiedza ekspertów jest zawsze bezcenna, także cieszmy się, że dzielą się oni z nami ową wiedzą.

Akurat „za korupcję stosują za to karę śmierci” to chyba dobre a nawet bardzo dobre rozwiązanie.

Wolałbym żeby taki urzędnik odpracowywał wszystko w kamieniołomie i każdego dnia pracy z kilofem żałował przyjęcia łapówki.

Kara śmierci to zbyt proste rozwiązanie, a do tego obciąża sumienie kata, który czy to trucizną czy krzesłem elektrycznym zabija człowieka.

Niech polityk co wziął w łapę się męczy do końca życia!

Też uważam, że kara śmierci jest przereklamowana. Niech każdy sobie odpowie na pytanie, co by wolał, gdyby miał taki wybór: kulka w łeb albo spędzenie reszty życia w więzieniu z 12-godzinnym dniem pracy np. kopiąc rowy siedem dni w tygodniu?

@Rafał: W sensie mamy już tak dojrzały system prawny i sądowniczy w Polsce, tak niezawisłych i wysoko wykwalifikowanych sędziów, uczciwych prokuratorów i przejrzystość przepisów aby wprowadzić do systemu karę śmierci? Serio?

Ja bym wybrał kopanie rowów – zawsze jest jakaś nadzieja na amnestię, ucieczkę, rewolucję, wojnę lub cokolwiek co zmieniłoby moją sytuację.

PS. Ta praca 12h / 7 dni to takie umowne założenie?

Przypominam, zacni spekulanci, iż jest to blog finansowy.
Nie zajmujmy się tutaj sądownictwem czy polityką, tylko rynkami.
Nikt mnie nie chwali, więc muszę sam ML System +17% ,czy to już teraz jest ten moment na kupno Brastera? Co sądzicie?
🙂

im mniej cudowania, tym lepiej dla kapitału 😉

Wy tu pitu pitu a Braster już wyszedł na 0 i zaraz zapewne poleci niżej 🙂

Tak jak pisałem:”Z Analizy technicznej natomiast, nie ma tutaj jeszcze żadnych silnych sygnałów kupna.”

więc brak ruchu nie dziwi 🙂

Marku dalej usredniasz bra?
Piszą nawet na forum bakier o Twoich pseudo rekomendacjach
Zal

Czyżbyś z imprezy jeszcze nie wytrzeźwiał? 🙂 Jak wół pisze we wpisie:
” Z Analizy technicznej natomiast, nie ma tutaj jeszcze żadnych silnych sygnałów kupna.”

Od miesięcy Ichimoku wskazuje nieustannie na spadki, co wie każdy kto ma wędkę 🙂

W sumie to naprawdę mi Cię żal Jacku, tyle zazdrości i zawiści w Tobie siedzi, że jeszcze Ci wątroba siądzie.

Program szczepień dla W-wy
Okres realizacji: lata 2019-2021.

Środki finansowe przeznaczone na program:

2019 r.: 2 083 275 zł,

2020 r.: 5 378 730 zł,

2021 r.: 5 261 890 zł.
Więcej szczegółów:
http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szczepienia/Warszawa-startuje-program-bezplatnych-szczepien-przeciwko-HPV,199677,1018.html

https://warszawa19115.pl/-/programu-szczepien-ochronnych-przeciw-hpv-wirusowi-brodawczaka-ludzkiego-

Społeczeństwo jest dzisiaj bezbronne wobec propagandy realizowanej za potężne pieniądze.

Dzień dobry Panie Marku,

trafiłam na Pana blog próbując zgłębić tajemnice AT, a wychodzę bogatsza o solidny materiał do przemyśleń w temacie szczepień i informacje i sposobie palenia w kominku. Pierwsze zagadnienie jeszcze na etapie rozważań, drugie już w fazie wdrażania :). Dziękuję, że dzieli się Pan swoją wiedzą.
Udało mi się również kupić Pana książkę i poczytuję (część niestety póki co bez zrozumienia).
Czy są jakieś szanse, bym mogła wziąć udział w Pana szkoleniu podstawowym?
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Joanna

Dziękuję za cenny feedback 🙂 Cieszę się, że palenie w kominku przypadło do gustu 🙂

W kwestii szkoleń, w przyszłym roku na wiosnę chciałbym odwiedzić stolicę, ale mam też trochę tematów podróżniczych do nadrobienia i przy okazji chciałbym jakiś duży turniej szachowy zaliczyć, zapewne Memoriał Capablanki w Hawanie, także póki co jestem jeszcze na etapie planowania, ale na pewno coś w przyszłym roku będzie 🙂