Testament Unruga zostaje wypełniony :)

Posted by Marek | Posted in Patriotyzm | Posted on 02-10-2018 10:00 am

9

Miałem co nieco dodać o awansie Polski do grupy krajów rozwiniętych, ale zrobię to innym razem, gdyż dziś zostanie, zgodnie z wolą ze swojego testamentu, pochowany w Polsce mój wielki idol – Józef Unrug. Pamięć o tym wielkim Bohaterze kultywujemy u nas w rodzinie i nie mogłem pominąć dzisiejszego dnia na blogu 🙂

Długo można o nim opowiadać, wystarczy wspomnieć, że kupił z własnych pieniędzy okręt, by podarować go Marynarce Wojennej i szkolić rodaków, odrzucił lukratywną posadę w Kriegsmarine (w przeszłości był dowódcą okrętów podwodnych i flotylli okrętów podwodnych w Kaiserliche Marine), a zamknięty w obozie, stwierdził, że język niemiecki zapomniał 1 września i rozmowy z Niemcami prowadził poprzez tłumacza.

Dla mnie to Wielki Patriota.

PS W luźnej formie, jego sylwetkę przedstawiła ekipa Historii Bez Cenzury, także jak ktoś nie ma czasu na czytanie książek, to w skrócie może liznąć co nieco wiedzy o tym wybitnym człowieku 🙂

Komentarze 9 komentarzy

Takim ludziom jak admirał Józef Unrug powinno się stawiać pomniki. Historia już zweryfikowała ich wielkość.

Oby tak było 🙂

Dla mnie osobiście historia nigdy nie była na tyle interesująca, ani tym bardziej fascynująca, żeby zgłębiać jakoś ponadnormatywnie jej tajniki, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że obiektywnie właśnie jest bardzo fascynująca, no i oczywiście fundamentalnie ważna. Ale przez takich historycznych ignorantów jak ja, niezwykle ważne jest, żeby ludzie mądrzejsi ode mnie się nią zajmowali i o niej barwnie opowiadali, jak np. przytoczeni we wpisie 🙂 dlatego takie wpisy Marku są niezwykle cenne, dzięki wielkie!

Jak czas pozwoli, to opiszę też resztę swoich idoli, ludzi których podziwiam i niezmiernie szanuję 🙂

przynajmniej w tych kwestiach pis nie nawala. Robi kawał dobrej roboty pamiętając o bohaterach. Kolejny z nich spoczął w ojczystej ziemi. Komuniści próbowali wymazać z pamięci naszych bohaterów i większość starszego pokolenia nigdy o nim nie słyszała.

Słynne słowa Unruga „wszyscy kapitulują we wrześniu, my wytrzymamy do października.” I wytrzymali.

PiS nie nawalił też przy siatkówce.

Za PO publiczna telewizja miała w dupie kupno transmisji. Mecze siatkówki były zakodowane.

Platforma lała na miliony kibiców ciepłym moczem. Takie wielkie wydarzenia, gdzie gra narodowa drużyna muszą być ogólnodostępne. Oni mieli nas w dupie. Liczyły się tylko ciepłe posadki w Brukseli.

PiS pozwolił każdemu z nas się cieszyć ze zwycięstwa. Mogliśmy śledzić ich drogę mecz po meczu. Ode mnie wielki plus. W sprawach zwykłych ludzi robią naprawdę dużo. PO straszyło, że po wyborach gospodarka się załamie. Mamy największy wzrost gospodarczy w regionie. Koniec.

W kwestii siatkówki nie ma co polemizować, fakty są niezbite i każdy logicznie myślący człowiek, wie jak było, ale starajmy się nie wchodzić w politykę w wątkach ku temu nie przeznaczonych 🙂

Natomiast można śmiało tutaj dyskutować o takich bohaterach jak Joseph Michael Hubert von Unruh 🙂

Obejrzałem. Szacunek i pamięć się należy, ale jakby te pieniądze od Brytyjczyków wziął i przekazał np na pomoc dla kombatantów to nadal byłby patriotą.
P

A w kwestii siatkówki to fajnie by się zachowali nasi piłkarze gdyby część pieniędzy za występ na MS przekazali dla kolegów sportowców, którzy bardziej zasłużyli.

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)