Getin Holding SA – przegląd waloru wybranego przez Czytelników #3

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 05-10-2018 5:00 pm

10

Na fanpage’u padło kolejne pytanie, który walor należy wziąć pod lupę i tym razem plebiscyt wygrał GTN, także czas rzucić okiem na wykres:

Getin – interwał dzienny

Jak widać GTN zanotował solidny spadek, a czasy gdy jego kurs przekraczał 15zł należą już do odległej przeszłości. Co więcej GPW umieściła Getin Holding na liście alertów i wykreśliła jego akcje z indeksu sWIG80.

Nie jest zatem kolorowo.

Osobiście mnie groszowe spółki nie interesują, także pomijając już i tak fakt, że cały mój kapitał inwestycyjny jest już zaalokowany w wielu innych miejscach (i cały czas zarabia), więc nie zamierzam nic zmieniać, ciężko jest mi tutaj cokolwiek powiedzieć. Ichimoku w większości ma sygnały niedźwiedzie, choć parę sesji temu linia Tenkan-sen przecięła linię Kijun-sen dając pierwszą prowzrostową „jaskółkę”.

Walor jest raczej wybitnie dla agresywnych spekulantów, gdyż wahanie kursu o przysłowiowe trzy grosze daje tutaj na „dzień dobry” dwucyfrową zmianę w górę bądź dół. Nieco mniejszy roller coaster powinien być dopiero po scaleniu akcji, do którego zarząd się przymierza, gdyż wtedy Getin Holding będzie mógł się „ewakuować” z listy alertów, co powinno zmienić co nieco nastawienie do tego waloru.

 

Komentarze 10 komentarzy

„wybitnie dla agresywnych spekulantów” – zgadzam się z tym. Tylko tacy zarabiają najwięcej.
GTN sprzedałam 1/2 @26, +38% oraz 1/2 @34, +78,9%
Odkupię jak spadnie. Teraz patrzę na BRA. Czekam kiedy obkupionym puszczą zwieracze i oddadzą na dołku.

Jakich obkupionych na BRA masz na myśli? Tych co kupowali na ostatniej emisji? Bo BRA spada od wielu miesięcy więc ostatni obkupieni to ci na emisji. Nie jestem pewien czy tak mocny spadek BRA to nie coś więcej niż tylko wywalanie w panice. Marku może jakaś krótka opinia na temat spadku BRA? 🙂

Takie rzucanie wynikami post factum to wiesz 🙂

Cwaniakuj sobie gdzie indziej. To ja jeżdżę Maserati i wypraszam sobie uwagi od ludzi jeżdżących mpk.

Niczego nie muszę udowadniać. Nie zamierzam się z niczego tłumaczyć. Kto nie jest tłumokiem czytał w komentarzach moje zakupy @19 i sprzedaż 1/2. Pisałam to miesiąc temu pod tym wpisem http://www.technikaichimoku.pl/2018/09/altus-tfi-rzut-okiem-z-perspektywy-czasu/

@Łukasz mam na myśli tych co trzymają zwieracze i wlepieni codziennie w monitor przeżywają spadek kursu.

nie chwal się, że jeździsz fiatem bo to wstyd.

@Magnificja Może by kolega pochwalił się swoim samochodzikiem na forum Bankiera? Tam z pewnością zaimponuje. Tutaj trzymamy poziom i dyskutujemy co najmniej kulturalnie.

Zabawny jesteś. Mamusia kupiła internet co? Moje reakcja jest adekwatna. Baju baju zamiast sprawdzić czy na pewno nic nie pisałam po zakupie, rzuca oskarżenia. Takich frajerów trzeba piętnować a nie się przed nimi tłumaczyć.

Z perspektywy pracownika wszyscy mamy „w gaciach mokro”. Cisną nas bezlitośnie. Nawet człowiek boi się na papieroska wyskoczyć bo plany, plany i plany do wykonania

Bodo:
To może dobry czas na zmianę pracy?
Zmiany na pewno nie są łatwe , ale przynajmniej slipki będziesz miał suche :-). Powodzenia

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)