Altus TFI – wielka okazja inwestycyjna czy „gorący kartofel”?

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 31-08-2018 11:55 am

13

Dziś bardzo wiele osób pyta o Altus TFI (ALI) z naciskiem na to czy to jest właśnie „ta” wielka wyprzedaż i czy mają już teraz „kupować pod korek”, także spróbujemy sobie na te pytania odpowiedzieć.

Najpierw jednak zerknijmy na publikowane na blogu wpisy dotyczące wyprzedaży. Zapewne stali Czytelnicy pamiętają wpis o XTB, gdzie wystąpiła panika i tanio można było skupić papiery dochodowej firmy.

XTB - interwał dzienny

XTB – interwał dzienny

Była wtedy po postu bardzo dobra cena i głupio byłoby nie skorzystać.

Omawialiśmy także wyprzedaż na GBK, gdzie dobitnie zaznaczyłem, że to żadna okazja i trzeba uciekać.

Getback - interwał dzienny

Getback – interwał dzienny

Każdy wpis okazał się trafny, gdyż XTB wzrosło a GBK runął ku otchłani.

Teraz wróćmy do AltusTFI. Mamy w tej chwili ponad 33% na minusie.

ALI - interwał dzienny

ALI – interwał dzienny

Czy jest to zatem niesamowita okazja inwestycyjna? Moim zdaniem zdecydowanie nie jest to podobna sytuacja jak ta wskazana jakiś czas temu na XTB, gdzie wzrosty były jedynie kwestią czasu. Tutaj jest zbyt wiele niewiadomych.

Ja osobiście wolę wchodzić w walory, gdzie prawdopodobieństwo sporego zysku jest znaczne, a gdy nie jest to spełnione, wolę stracić okazję niż pieniądze 🙂 Od razu też zaznaczę dla osób wolących tracić pieniądze niż okazje, że na AltusTFI nie ma aż tak tragicznej sytuacji jak to miało miejsce na Getback.

Reasumując, po takiej wyprzedaży może się trafić tzw. „odbicie zdechłego kota”, gdzie parę groszy może wpaść, ale prawdopodobieństwo silnego odbicia jest podobne do rzutu monetą (pół na pół), co mnie nie interesuje 🙂

Komentarze 13 komentarzy

A dla czytających Marka ze zrozumieniem chyba ciekawie na złocie, prawda? 😉

No i przecież wybiło z klina 🙂

W znaczeniu, że przy Altus TFI nie ma nic do czytania ze zrozumieniem o złocie 🙂 Jest wątek o złocie i tam fajnie by było umieszczać tematycznie komentarze, by nie powstał rozgardiasz 🙂

Marku a co sądzisz o innych przecenionych walorach takich jak BAH i PCM? Może tu jest okazja?

a co sądzisz o Getin Holding ?

No właśnie, ktoś mnie uprzedził. Mnie się wydaje o wiele ciekawsza sytuacja na Getinach, tym bardziej, że mam konto firmowe w Idei 😉

Na Altusie przecena nie wydaje mi się aż tak spektakularna…

Nie ryzykowałbym z Getinami. Kaczor ciśnie wszystkich ubeków i ich biznesy po kolei. Niedawno skończył z Mazgajem teraz zabrał sie za Czarneckiego. Lepiej inwestować w etyczne biznesy.

Ależ ja również nie zamierzam ryzykować 😉 nie widzę wszak żadnych sygnałów, które by wskazywały, że coś się tam kroi pozytywnego. Jednak banki z polskim kapitałem wydają się mieć względnie zdrowe fundamenty, dlatego wydaje mi się, że w nieskończoność spadać nie będą, a są już naprawdę blisko dna…

Inwestujesz w gamedev? Co sądzisz o piątkowych spadkowiczach 11bit i CI Games?

11b i CIG – zakupione w lutym – wywaliłam z portfela tydzień temu.

„Ładnie” pojechali z Altusem. I jeszcze opcja utraty licencji. Kurs leci. I znowu dobre ostrzeżenie dla łapaczy noży. Brawo Marek ;).
A tak po ludzku to ludzi zwykłych żal, ci w zarządzie, prezesi itp itd swoje „zarobili” i nie wierzę, że nie wiedzieli co się dzieje z getbackiem….. a tracą zwykli ludzie.

Kurs spadł ponad 50% od daty posta, czy taki poziom już można uznać za „okazję”? Oczywiście pojawiły się nowe negatywne informacje.