EUR/PLN – ocena wymiany waluty do celów podróżniczych

Posted by Marek | Posted in ciekawostki, Podróże, waluty | Posted on 05-05-2018 5:24 pm

17

Długi weekend majowy powoli dobiega końca, także dla wielu była to na pewno okazja do solidnego wypoczynku na terenie państw strefy euro. Ja osobiście wybrałem Grecję, by ruszyć na Wyspy Jońskie, które skrywają olbrzymią ilość kulturowego dziedzictwa, począwszy od Odyseusza i antycznych szlaków, idąc następnie śladami Bizancjum, Wenecjan, cesarzowej Sisi, a na Filipie, księciu Edynburga – znanemu bardziej jako mąż królowej brytyjskiej Elżbiety II – kończąc.

Jako, że Grecja, tak jak i inne państwa przyciągające turystów lubiących dużo słońca, takie jak Hiszpania czy Włochy, posiadają za walutę euro, to przy większych wydatkach, zwłaszcza jak podróżuje się z liczną rodziną i wybiera usługi z segmentu premium, odpowiednio dobrany kurs wymiany ma całkiem spore znaczenie (choć może nie aż tak duże, jak przy kredycie hipotecznym).

Zerknijmy zatem jak mi wyszła wymiana środków. Dla przypomnienia, pod koniec stycznia, po wielu miesiącach oczekiwania na wyznaczony uprzednio rejon docelowy, dokonałem zakupu sporych ilości euro na cele podróżnicze, o czym napisałem od razu na blogu, by każdy mógł z tej wiedzy skorzystać. Był to prosty i jednoznaczny komunikat, mówiący, że dokonałem właśnie zakupu w dużych ilościach. Ów moment został oznaczony na poniższym wykresie.

EUR/PLN - interwał dzienny

EUR/PLN – interwał dzienny

Jak widać miejsce nie było przypadkowe 🙂 Ostatnio dostaję także miłe maile z podziękowaniami za wskazówki wymiany, co mnie bardzo cieszy, gdyż na tym to polega, by co jakiś czas dzielić się swoimi działaniami. Dzięki temu każdy może empirycznie doświadczyć, że warto posiadać odpowiednią wiedzę i wie, gdzie jej szukać 🙂

Komentarze 17 komentarzy

Nie ma co komentować. Wyczucie rynku, wiedza i doświadczenie robią swoje. Czapki z głów. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy. Fajnie jakbyś też wrzucał więcej zdjęć. Antyczna Grecja to mój konik 🙂
Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!
Willy

Dorzucam zatem jeszcze jedno zdjęcie 🙂

Jeszcze lepszym rozwiązaniem niż zakup EUR był zakup USD pod koniec stycznia…

śmiechłem, po co w Grecji dolary? Ktoś chyba potrzebuje maści na ból dupy ..

Dolary już wcześniej zakupiłem i też jestem na + 🙂

Korfu Podróżniku? 🙂

Tak, zdjęcie z Korfu.

A jak liczna jest Twoja rodzina? 🙂

Olbrzymia 🙂

Prosze mi uwierzyć, dla budżetowych backpakersów kurs jest jeszcze bardziej ważny 😉 Skorzystałem, więc dziękuję 😉

Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

dla spóźnialskich na kawie dziś dzień przyjrzenia się temu towarowi…

Cukier też jest w dobrej cenie.

Kawa, cukier to i mleko, by się przydało 🙂 Jest z nami dobry barista?

nic tylko pogratulować 🙂

Dzięki!

Witaj Marku, euro robi rajd do góry, a ja wybieram się z rodziną na wakacje. Zakupów w maju nie zrobiłem, jak prognozujesz najblizsze tygoshy? Kupować teraz czy czekać?