PKN Orlen – znów blisko wsparcia

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 10-03-2018 4:40 pm

6

Po ostatnim odbiciu od linii wsparcia kurs przekroczył 102 złote, po czym ponownie ruszył do okolic dolnej linii.

PKN Orlen - interwał dzienny

PKN Orlen – interwał dzienny

Jak można zauważyć na wykresie spory ruch wzrostowy wykonała jedna świeca, która powstała po wyruszeniu w świat informacji o planowanej fuzji Orlenu z Lotosem. Na pytania o strategię gry, zaproponowałem (przed południem, kolejnego dnia po owej sesji, czyli kiedy kurs był jeszcze w miarę wysoko), by korzystać z euforii i sprzedać już teraz część akcji i dać SL na zero, bądź ustawić ciasnego SL, by zachować jak największą ilość wypracowanego wyniku.

Jak czas pokazał, strategia okazała się zasadna 🙂

Co zatem dalej? No cóż, dla odważnych aktualna jest strategia gry „od bandy do bandy”, gdyż byki kolejny raz dostały energii w okolicy wsparcia. Pytaniem otwartym pozostaje oczywiście na jak długo 🙂

Komentarze 6 komentarzy

Dziękuję!

Jak długo „od bandy do bandy”?
Do czasu wybicia górą 🙂

PS Sentyment dla PL się poprawia (oczywiście nie sam 🙂 ktoś nad tym pracuje i nie jest to sterowane z PL), więc jest szansa, że teraz zacznie się ruch w górę na całym Wig20.
Oczywiście nie są to wnioski z żadnego szkolenia od Marka, lecz z obserwacji i przemyśleń geostrategicznych (żeby Marek nie pomyślał, że tak kiepsko zrozumiałem wykładane techniki :-)). Mogę się mylić, ale zakładam, że raczej tylko co do timingu. Zobaczymy …

Chyba tym razem zagrywka nie wyszła…. :/ Przy kupnie c. 95 zł są plecy póki co.

Zachęcam do poczytania co nieco teorii: https://www.investopedia.com/university/technical/techanalysis4.asp

🙂

Gra od bandy do bandy nie polega na kupowaniu przy środku struktury (jak prawie owe 95zł), tylko na kupowaniu przy dolnej bandzie i sprzedawaniu przy górnej 🙂

Kupując w przypadkowych miejscach nie trudno o „byciu w plecy” czyż nie?

Dzięki Marek. Następnym razem będę uważał.
Po prostu zagrałem dzień po wpisie z 10 marca. 11 marca niestety otworzyło się wyżej tj. właśnie ok. 95 zł i tam już zostało a później spadło.
Zastanowię się czy dać jeszcze szansę formacji i kupić przy dolnej kresce.

ps. trochę mi tu wygląda na rysujący się trójkąt z podstawą na dolnej bandzie i górnym ograniczeniem rysowanym od świeczki z 27 lutego przez świeczkę z 12 marca.

Najważniejsza na giełdzie jest cierpliwość 🙂 Natomiast ruch do górnej bandy jest w dużej mierze zależny od polityki, gdyż niestety nasza giełda jest postrzegana tak jak zagraniczne media postanowią to przedstawić.

Przykład sprzed paru dni. Irlandia pyta czy może odesłać do nas dilera narkotykowego:
http://www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-bezprecedensowa-sprawa-ekstradycji-polaka-w-tle-reforma-pols,nId,2556524

Wszystko jest elementem wielkiej szopki dezinformacyjnej, gdyż w wielu krajach UE powoływanie sędziów przez polityków czy ekipę rządzącą to norma:

W Danii sędziowie powoływani są przez monarchę na wniosek ministra sprawiedliwości, który odpowiada za nominacje sędziowskie przed parlamentem. Tradycyjnie od ponad dwustu lat sędziowie rekrutują się z korpusu urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Austrii sędziowie są mianowani (ernannt) przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego lub z jego upoważnienia przez właściwego ministra federalnego.

W Czechach kandydatów na sędziów zgłaszają prezesi sądów okręgowych, a następnie ministerstwo decyduje, które kandydatury przedstawi prezydentowi do mianowania.

W Niemczech sędziów pięciu sądów najwyższej instancji (bez Federalnego Trybunału Konstytucyjnego) wybiera – jak informuje portal „Deutsche Welle” – specjalna, 32-osobowa komisja rekrutacyjna (Richterwahlausschuss) złożona po połowie z posłów do Bundestagu (skład odzwierciedla proporcjonalnie układ sił w Bundestagu) i ministrów sprawiedliwości krajów związkowych (rządy landowe wyłaniane są w osobnych wyborach, proporcje partyjne są często inne niż w Bundestagu).