WIG20 pod oporem – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 18-01-2018 8:17 pm

8

Warto ponownie rzucić okiem na nasz flagowy indeks, gdyż po „zmasakrowaniu” wielką białą świecą oporu wynikającego z dwóch poprzednich szczytów, dotarliśmy do górnej linii granicznej nieco większego trójkąta z podklasy tych rozszerzających się.

WIG20 - interwał dzienny

WIG20 – interwał dzienny

Mamy zatem wielką strukturę, z której wybicie wg. książek powinno wskazać dalszy kierunek, ale póki wybicia nie ma, pozostaje strategia gry „od bandy do bandy” (kupowanie blisko wsparcia i sprzedaż blisko oporu), co zapewne nie będzie w smak akcjonariuszom JSW, gdyż jak już to zostało omówione w poprzednim wpisie, dalszy los kursu JSW zależy od sentymentu na głównym parkiecie (bez dynamicznych wzrostów na naszej giełdzie, nie ma szans na kontynuację rozpoczętego ruchu, gdyż potencjał wzrostowy jest tam już bardzo ograniczony).

Komentarze 8 komentarzy

Czyżby dzisiaj W20 przebiło opór i pojedzie dalej, a JSW może wrócić do łask?

Niebawem się okaże 🙂

No i tak jak pisałem we wpisie, bez silnego rynku, JSW nie ma szans. Dynamiczne wzrosty na WIG20 są warunkiem kluczowym.

Wydaje się, że również ta przeszkoda została przełamana…

Czy możesz polecić jakieś źródło, gdzie można dowiedzieć się w którym miejscu książkowo ustawić SL w przypadku tego rodzaju trójkątów?

Coś mi się wydaje, że niebawem pula możliwych zagrań może się co nieco powiększyć 🙂
W przeszłości i takie rzeczy się rysowały. Jednym słowem może być sytuacja jakich nie lubię, czyli rozkład prawdopodobieństwa co do kierunku porównywalny do rzutu monetą 🙂

Zapukałem do drzwi WIG20 i otworzyl mi niedźwiedź .. zabolało. Powiedział, że w tym roku ferii juz nie będzie. Mam się dalej pouczyć :-/

Czyżby scenariusz zaprezentowany na wykresie (powyżej w komentarzu) stawał się faktem? 🙂

Verified by MonsterInsights