George Orwell – epilog i opinia internisty

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 30-11-2017 9:42 am

11

Jakiś czas temu analizowaliśmy na blogu problem związany z projektem ustawy, która upoważnia do przekazywania naszych wrażliwych danych medycznych na rzecz podmiotów trzecich i to bez zgody pacjenta.

George Orwell – skuteczny dokumentalista przyszłości?

W powyższym wpisie zostały wymienione zagrożenia wynikające z udostępniania takich danych (m.in. gotowa baza osób, które można porwać, by wyciąć im organy, gdyż jak alarmuje ONZ, rynek handlu organami, na zamówienia bogaczy, cały czas drastycznie wzrasta i to także w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie szuka się zdrowych i silnych osobników).

Niestety Senat nie wprowadził poprawek, a wystarczyła przecież prosta korekta, by w  Art 16.2 dopisać takie oto zdanie: „Forma i zakres przekazywanych informacji, musi być każdorazowo uzgodniona ze świadczeniobiorcą.”.

Ustawa została już także podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę, pomimo zabiegów Rzecznika Praw Rodziców, także niniejszym już oficjalnie powstanie centralna baza danych, do której będą miały dostęp podmioty, których niestety nie wymieniono w treści ustawy, więc dostęp będzie uznaniowy (raj dla lobbystów).

Na końcu pozostawię komentarz dr n. med. Huberta Czerniaka, internisty z ponad 20-letnim stażem, który szczerze podsumował obecną sytuację.

Po prostu ręce opadają 🙁

Komentarze 11 komentarzy

Ciemnogród moherowy chciał pisiory niech cierpi

Wydanie zero-jedynkowej opinii jest bardzo trudne, gdyż prócz wielkich minusów są też plusy. Uszczelniono np. pobór VAT’u ucinając „karuzele podatkowe” (paliwowe, stalowe, sprzętu elektronicznego), które przez 8 lat rządów poprzedników grabiły Skarb Państwa wyłudzając kolosalne sumy:
Rok 2015:
https://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1395509,Gigantyczna-skala-oszustw-na-podatku-VAT
https://www.pb.pl/plaga-wyludzen-vat-w-polsce-jest-bezkarna-791672
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fikcyjne-faktury-vat-podatek-wyludzenie-2015,37,0,2154021.html

W maju tego roku nawet TVN wrzucił newsa o tytule „PiS w 1,5 roku zrobiło więcej niż poprzednicy przez 10 lat”:
http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/rzad-uszczelnia-system-podatkowy-budzet-zyskal-5-5-mld-zl,737164.html

Także obecna władza ma także plusy. Wicepremier Morawicki okazał się wizjonerem, postawił na elektromobilność i polskie miasta, zamawiają polskie autobusy, rozwijając naszą gospodarkę, a nie nabijając PKB zagranicy. Tutaj ocena dobry z plusem: 4,5/5.

Niestety na drugim biegunie jest służba zdrowia i lobbyści big farmy. Tutaj ocena niedostateczna: 1/5.

Bardzo ciężko jest całościowo ocenić bieżącą ekipę, gdyż jest to istna amplituda skrajności.

Ja pytam gdzie była opozycja? Dlaczego nikt nie protestował? Ustawy sądownicze były zasłoną dymną. Mamy przejebane. Zrobią przymusowe szczepienia na grypę dla dorosłych. Rok temu się zaszczepiłam i zdychałam dwa miesiące. Nigdy więcej!

Z grypą niestety może to być prawda, bo szczepionki nie schodzą nawet wśród lekarzy: https://martabrzoza.pl/szczepienia/93-proc-lekarzy-pielegniarek-nie-szczepi-sie-na-grype/

ludzi to nie interesuje Marku 🙂 To wymaga myślenia. Lepiej jak państwo paluszkiem wskaże co zrobić. Nie trzeba myśleć. Wykonuje się rozkazy jak na niewolnika przystało.

Ehh mam nadzieję, że wśród moich Czytelników jest odwrotna tendencja i mamy tutaj osoby, które potrafią samodzielnie myśleć 🙂

Wśród Twoich czytelników Marku na pewno tendencja jest odwrotna, jeśli ktoś jest świadomy to tu trafi prędzej czy później jeśli go interesuje świat go otaczający, generalnie wśród młodych dorosłych jest bardzo wielu świadomych ludzi, jednak wciąż zbyt mało żeby coś zmienić. Ludzie nie mają czasu działać w tym kierunku, bo mają prace, rodzine, więc mimo tego że są tego świadomi, nie wiele mogą zrobić aby uświadomić resztę. A nasza Polska dusi się zimowym smogiem https://map.airly.eu/pl/ (polecam patrzeć wieczorami jak bardzo przekroczone są normy)

O tym też niebawem napiszę na blogu 🙂 Walczę gdzie tylko się da, by promować bezdymne spalanie u siebie w okolicy, ale niektórzy politycy upadli chyba na głowę i ciężko im coś wytłumaczyć i jeszcze o stalking potrafią oskarżyć, a chyba po to są, by odpowiadać na pytania wyborców.

a tymczasem indeksy amerykańskie chcą chyba dolecieć na księżyc:)
nie wystarczy im, że był tam Armstrong?

Pytaniem otwartym pozostaje czy Armstrog rzeczywiście był na księżycu 🙂

He he, dokładnie Marku ;))

Zostaw komentarz