Złoto – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 15-07-2016 3:39 pm

21

Czas zaktualizować wykres złota. Kurs nieustępliwie pnie się w górę robiąc co jakiś czas korekty „oczyszczające”. Zakupy złota w styczniu były bez wątpienia trafną decyzją.

złoto - gc.f - interwał tygodniowy

Byki obecnie dominują i w średnioterminowym ujęciu nie ma powodów do obaw, zwłaszcza wśród osób, które postanowiły powielić mój zakup, który został ujawniony publicznie na blogu, by każdy mógł z tej informacji skorzystać, jeśli akurat przymierzał się do zakupu fizycznego kruszcu np. na „czarną godzinę”.

Niestety zmiany na Starym Kontynencie są nieuniknione i coraz więcej osób zaczyna to zauważać. Każdy ma przecież własny rozum i nawet jeśli po zamachach w Paryżu, Brukseli czy Stambule wierzył niektórym mediom sugerującym, że nie ma to nic wspólnego z napływem przybyszów i krzewieniem „religii pokoju”, a jest to jedynie „zbieg okoliczności” czy „przypadek”, to po wczorajszym zamachu w Nicei, gdzie przy nadmorskiej promenadzie zginęły 84 osoby, w tym wiele dzieci, chyba nikt już nie wierzy w „zbiegi okoliczności”.

Możliwe, że kiedyś zamachy się skończą, gdyż za parę pokoleń (demografia jest nieubłagana) zwolenników szariatu będzie tak wielu, że ustanowi się go drogą demokratyczną poprzez zdobycie większości w parlamencie. Oczywiście wtedy będzie panował „pokój” i chrześcijanie, ateiści czy buddyści będą mogli żyć „godnie” tak samo jak każdy „niewierny” w Syrii czy Iraku pod panowaniem ISIS czy tak jak w Nigerii, gdzie grasuje Boko Haram.

Obym się mylił.

Komentarze 21 komentarzy

Zazdroszczę momentu zakupu. Pamiętam Twój wpis jak kupowałeś, ale sam nie byłem wtedy przekonany czy ma to sens. Jak widać miało. Chapeau bas!

W kwestii multi-kulti w się 100% zgadzam. Obawiam się jednak, że nasz kraj też to czeka. PiS raczej nie utrzyma się przy władzy (większość ludzi łyka wszystko co podają media, a te z niemieckim kapitałem lżą na rząd) a opozycyjne partie są bardzo uległe wobec polityki Merkel i zatańczą jak im kanclerz zagra. Wyjątkiem będzie Kukiz’15, ale oni nie mają szans na wygraną. KORWIN nie wejdzie do sejmu.

Pozostaje nakupić sztabek złota i czekać. W razie zagrożenia się pryśnie.

Wg mnie niezależnie od innych opinii o rządach PiS to akurat moment w którym doszli do władzy był bardzo dobry z punktu widzenia sprawy uchodźców. Gdyby PO utrzymało władzę lub miało znaczący udział w głosowaniach to moglibyśmy już być uszczęśliwieni przez Unię tysiącami „gości”.
A nawet jeśli za 3 lata PiS straci większość to sytuacja będzie już bardziej klarowna i świadomość skutków spowoduje, że opinia wyborców pohamuje zapędy każdej władzy do udziału w tym europejskim szaleństwie. No i hasło „wpuśćmy imigrantów” nie będzie najlepszą drogą do wygrania wyborów.

Jak widać nacjonalizm z odrobiną szowinizmu jaki wg mnie funkcjonuje w naszym kraju może dawać też pozytywne skutki choć ja generalnie nie popieram.

Pozdrawiam

Jak wygra koalicja PO/N/KOD to multi-kulti będzie faktem. Ludzie wszystko łykną bo są sterowani jak kukiełki.

Zobacz co dziennikarz wyborczej wciskał swoim fanom na twiterze:
https://web.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/a.447609275444525.1073741828.447606255444827/536285513243567/?type=3&theater

Zobacz Twity Lisa:
https://web.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/pb.447606255444827.-2207520000.1469032230./536018226603629/?type=3&theater

Mam pytanie jak daleki zasięg wzrostów złota i innych kruszców Pan widzi?

Ja preferuję zasadę: „Ile rynek da, tyle się weźmie” 🙂 Ropę mam zabezpieczoną dobrym profitującym stop loss’em, także po prostu co jakiś czas go podciągam do góry zgodnie z ideą gry pozycyjnej, gdzie najważniejsze jest podpięcie się pod ruch w dobrym miejscu, a potem pozostaje już tyle spijanie śmietanki przez długi okres czasu.

Spokojnie, niektórzy do samego końca, albo jeszcze dłużej, będą wierzyć w „zbiegi okoliczności”…

Na szczęście ich liczba zaczyna spadać 🙂

Na koniec wrzucam poradnik manipulanta: https://web.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/photos/a.447609275444525.1073741828.447606255444827/527260410812744/?type=3&theater

99% ludzi łyka to bez mrugnięcia okiem. Podświadomie są kodowani (niewidzialne kajdany) i będą łatwo sterowalni.

Z tym, że 99% to łyka to bym polemizował. Aż tak źle to nie jest. Z roku na rok coraz więcej ludzi dostrzega kłamstwa serwowane przez wybiórczą i media jej pokroju.

Nawet prof. Kołodko, który jako minister (SLD) z kolegami postkomunistami robił zawrotną karierę (choć uczciwie trzeba przyznać, że wiedzę ma całkiem konkretną) , zwrócił niedawno na antenie uwagę dziennikarzowi (tvn), że kampania wyborcza się zakończyła i mogliby zamiast atakować rząd skupiać się na rzetelnym przekazie informacji dla dobra ogółu.

Także jeśli ktoś mimo swoich poglądów wybitnie lewicowych dostrzega nieuczciwe podejście do przekazu informacji, to znaczy, że niektóre media musiały naprawdę się zatracić 😉

Nie ma związku między imigracją a terroryzmem. Ataku na WTC nie dokonali imigranci.

Z drugiej strony:
Odkrycia grafenu na uniwersytecie w Manchester dokonali Andre Geim i Konstantin Novoselov – dwaj imigranci z Rosji. Dolina Krzemowa nie powstała by gdyby nie działania przedsiębiorczych imigrantów. Sergey Brin, jeden z założycieli Google, urodził się w rosji. Steve Jobs był synem Syryjskiego imigranta. Takich przypadków można mnożyć. Kim będziemy za 2-3 pokolenia, jeśli zamkniemy kraj na wszystkie inne kultury?

No pewnie 🙂 Przypływ naukowców zawsze procentuje w kontekście rozwoju. Bardzo dobrze działa Arabia Saudyjska, która ściąga wybitnych studentów i naukowców sowitymi grantami: https://www.kaust.edu.sa/en Swojego czasu sam nawet się zastanawiałem nad ich ofertą 🙂

Co do pierwszego zdania, to niekontrolowana imigracja jest perfekcyjną okazją do rozprzestrzeniania się idei walki z „niewiernymi”, którzy są jednoznacznie opisani w Koranie jako „najplugawsze ze zwierząt” (źródło: https://www.thereligionofpeace.com/pages/quran/friends-with-jews-christians.aspx )

I teraz przejdźmy do sedna czy imigracja naprawdę nie ma nic wspólnego z tym, że 70% przestępców we Francji to muzułmanie?

Of the 67,500 people currently behind bars in France, it is estimated that 70 per cent are Muslim” źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11352268/What-is-going-wrong-in-Frances-prisons.html

Albo czy gwałty w Szwecji dokonują rodzimi „wikingowie”?

„Policja opublikowała raport, w którym stwierdza, że Szwecja zajmuje pierwsze miejsce w statystykach Unii Europejskiej pod względem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet, molestowania seksualnego i stalkingu. W raporcie stwierdzono również jednoznacznie, że to „chłopcy ubiegający się o azyl” i „cudzoziemcy” popełniają większość zgłaszanych przestępstw.” źródło: http://pl.gatestoneinstitute.org/8450/szwecja-przemocy-seksualnej

Tego zapewne też nie zrobili imigranci? Okaleczono 38 000 kobiet!
„Sondaż przeprowadzony przez Główny Zarząd Zdrowia i Opieki Społecznej (Socialstyrelsen) sugeruje, że ok. 38 tysięcy kobiet w Szwecji mogło zostać poddanych okaleczeniu żeńskich narządów płciowych (FGM, Female Genital Mutilation).”

źródło: http://pl.gatestoneinstitute.org/8450/szwecja-przemocy-seksualnej

Szanuję odmienne poglądy, ale proszę zgłębić dokładnie temat, gdyż poza tym co można przeczytać w wybiórczej i mediach jej pokroju, jest jeszcze wiele innych źródeł informacji. Nie będę do niczego przekonywał, ale warto poszerzyć horyzonty.

W Szwecji byłem wiele razy na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat i widziałem zmiany jakie tam zachodzą. W ubiegłym roku byłem tam w wakacje i podjąłem decyzję o wykreśleniu jej z listy moich ulubionych destynacji.

Może to nieskromne, ale zmieniając temat, pochwalę się zagraniem na KGHM. Kupiony po 60 zł. Po drodze dywidenda i SL kroczy na 71,90 🙂

Życzę wszystkim czytelnikom udanych zagrań!

Fajny wynik i bardzo dobrze, że pilnujesz by zysk nie zamienił się w stratę 🙂

Stosuję się do zasady opisywanej przez Ciebie jako wyciskanie z rynku tyle, na ile pozwoli 🙂
Zobaczymy, gdzie się zatrzyma KGHM. Cena miedzi odbiła się od dołka, jednak duża konkurencja z Chin ciągle pozostaje.
Zasięg wzrostów to jest ta rzecz, której zupełnie nie potrafię oszacować. Czy przewidujesz wpisy edukacyjne na ten temat?

@Amplus Gratuluję zagrania 🙂

może jsw kupione po ok 10 ile mam …% każdy niech obliczy sl tam gdzie powinien być ile rynek da tyle wezmę
jeszcze mam inne perełki które Marek zna

Na JSW bez wątpienia jest bardzo ładny wynik Przemku 🙂

To ja też się pochwalę. Od razu zaznaczę, że wszystkie zakupy wpisałem w komentarzu z 24.06 (w dniu zakupów).
Do tej pory mam w portfelu papiery:
PZU 27,35zł (+9,3%)
JSW 15,01zł (+52%)
KGH 57zł (+36%)

Ja się chwalę, ale słowa uznania należą się dla Marka.
Gdybym nie trafił na szkolenie do Marka, dalej byłbym dawcą kapitału 😀 Nie mam co ku temu żadnych wątpliwości.

Dziękuję za miłe słowa 🙂

UWAGA: Myślę, że czas zamknąć tematy polityczne i kwestie imigracyjne, zwłaszcza po niedawnych zamachach w Niemczech, których dokonali tzw. „uchodźcy”. Każdy logicznie myślący człowiek potrafi analizować fakty i nie ma sensu prowadzić jałowych dyskusji.

Zaznaczę jeszcze, że bzdurą jest, że każdy muzułmanin jest zamachowcem.

Nasi rodzimi Tatarzy, których darzę szacunkiem i podziwiam za kultywowanie tradycji, nie mają nic wspólnego z tym co się dzieje na zachodzie i bezsensownie jest wrzucać wszystkich do jednego worka.

Nie można porównywać masowego niekontrolowanego przypływu ludności (po co w takim razie są paszporty?), z ludźmi, którzy żyją w danym miejscu z pokolenia na pokolenie i stanowią integralną, wielokulturową część danego społeczeństwa.

Temat uważam za zamknięty i wszystkie tego wątki imigracyjne będą trafiały do spamu. Wiemy czym się kończy niekontrolowane multi-kulti i nie ma sensu tego powtarzać.

drobny wpis apropos ropy
od dłuższego czasu (ok dwóch miesięcy) byłem zwolennikiem scenariusza spadkowego na ropie w średnim terminie

obserwujemy to

obecnie widać, że w krótkim terminie mocno wyprzedana, ma szansę odbić
w srednim potencjał spadkowy nadal dośc duży więc pozostaje na liście obserwacyjnej bo na długoterminowe L przyjdzie czas za jakiś czas
w tym momencie mam inne towary, które mają większe szanse na wzrosty (mniej znane i popularne…)