Siedemnasta edycja „obiadu czwartkowego” już za nami

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 22-06-2016 11:05 am

6

Tym razem spotkaliśmy się wspólnie w stolicy, by już po raz XVII debatować w gronie Absolwentów na temat rynków finansowych.

Standardowo przeglądaliśmy zagrania, by rozwiać nurtujące przypadki, a także zastanawialiśmy się nad przyszłymi kierunkami na rozmaitych rynkach i to nie tylko w kontekście indywidualnego tradingu, ale także w kontekście maksymalizacji wyników przedsiębiorstwa, którym kieruje Maciek, gdyż regularnie dokonując zakupów liczonych w milionach euro, jako inteligentny zarządca wie jak ważne jest odpowiednie dobieranie kursu do wymiany tak dużych środków. Omówiliśmy zatem możliwe warianty rozwoju dla pary EUR/PLN, wraz z zaznaczeniem elementów widocznych na wykresie wspierających dany scenariusz.

Spotkanie z Absolwentami kończyło mój kilkudniowy pobyt w stolicy, a wcześniej były bardzo pracowite dwa dni, kiedy to miałem okazję podzielić się z Adeptami wiedzą ze swojego warsztatu. Atmosfera była rewelacyjna i dziękuję wszystkim za udział.

Było to też spore wyzwanie, gdyż na „Esencji spekulacji” miałem u siebie dwie osoby z ponad dwudziestoletnim stażem giełdowym i jedną będącą na rynku od początku istnienia naszej GPW, także było wesoło 🙂

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za miłe spotkanie i do zobaczenia na kolejnej edycji „obiadu czwartkowego”!

Komentarze 6 komentarzy

Było coś o BREXIT?

A jak oceniacie podpisanie umowy o strategicznym partnerstwie Polski i Chin? Jeden z większych sukcesów polskiej dyplomacji od czasu wstąpienia do NATO a mainstream zataja to przed swoimi zakodowanymi wyznawcami. Wystarczy porównać nagłówki gazet chińskich i polskich:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/13502895_10150681406834955_934834013625560784_o.jpg

Kolejny sukces to zakończone prace nad rządowym projektem obniżającym horrendalne uposażenia eSBeków:
http://niezalezna.pl/81864-byli-sb-cy-z-nizszymi-emeryturami

W KODzie roi się od współpracowników SB. Zidentyfikowano kolejne nazwiska. Nic dziwnego, że organizują marsze:
http://niezalezna.pl/82203-leszek-moczulski-zostal-kodziarzem-zatail-wspolprace-z-sb-teraz-broni-demokracji

Petru się wygadał na temat ściemy kodziarzy:
http://niezalezna.pl/81784-petru-wkopal-kijowskiego-na-jaw-wyszla-cyniczna-gra-lidera-kod

Dla ludzi łykających tefełeny i wyborczą to może być szokiem. Okazuje się, że żyli w innym świecie sterowani jak w hipnozie i nagle następuje wybudzenie 😀

Hmm Brexit? Po wstrzymaniu badania „exit polls” wynik referendum na pewno będzie „właściwy” 🙂

zgadzam sie z „wlasciwy” tylko dla kogo?;dla London City;)
btw,
osobiscie sadze, ze dzisiejsze wydarzenia dały szanse do zakupów dobrych społek (m.in. wydobywczych) po okazyjnych cenach, kto wczesniej nie podpiął sie do trendu ten dzis rano mógł wykorzystać przecene.

Na otwarciu brałem PKO, PEO, PZU, JSW i KGH. Nie tylko surowce, ale i banki powinny dać zarobić.

Tutaj czynię ukłony wobec Marka za wskazówki jakie puścił przed sesją na naszą listę mailingową. Rano byłem z lekka przerażony minusami, ale brałem co się da 😀 Taka okazja prędko się nie powtórzy.

Pod koniec lipca -> WIG20 poniżej 1500 😉

1500? Do tego czasu wszystko sprzedam. Dałem wąskie SL.

Verified by MonsterInsights