Szesnasta edycja „obiadu czwartkowego” już za nami :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 26-04-2016 8:55 pm

6

Przepiękny Gdańsk po prostu musiał zostać ponownie odwiedzony, a skoro byłem przy okazji na miejscu dzieląc się wiedzą z bardzo sympatyczną i bystrą grupą, nadarzyła się również okazja do kolejnego spotkania z Absolwentami w ramach naszego „obiadu czwartkowego”.

Był to bardzo intensywny weekend i warto było przejechać ponad 700km, by móc zobaczyć się ze swoimi Uczniami i przejrzeć dokonane zagrania. Przez ponad 3 godziny wzięliśmy na tapetę dziesiątki wykresów, omawiając między innymi rozmaite niuanse Techniki Ichimoku, na które trzeba zwracać uwagę, a także poruszyliśmy temat zagrożeń związanych z przechowywaniem pieniędzy, by wiedzieć, których banków lepiej unikać, gdyż są w gronie podwyższonego ryzyka. To bardzo ważne, gdyż jak dobrze pamiętamy z historii, nie istnieją niezatapialne banki co pokazał przykład upadku Lehman Brothers, także trzeba dmuchać na zimne, zwłaszcza, że konkurencja na naszym rynku jest całkiem spora, więc nie ma sensu trzymać kapitału w nie do końca pewnych instytucjach.

Wiele godzin owocnej dyskusji sprawia niesamowitą frajdę. Całkiem dobrym doświadczeniem, była także możliwość zobaczenia zagrań Krzyśka, jakich dokonywał przed szkoleniem. Można się było nieźle złapać za głowę, ale na szczęście to już odległa przeszłość i przynajmniej przydała się ona w tym roku podczas rozliczeń podatkowych, gdyż dzięki temu „podatek Belki” nie był aż tak bolesny. Niemniej jednak lepiej mieć z roku na rok coraz to większy podatek do zapłaty, czyż nie? 🙂

Pobyt w Gdańsku i spotkania z Uczniami w pełni pozwoliły mi zrekompensować długą podróż, także nie mogę się już doczekać kolejnej wizyty na Wybrzeżu.

Gdańsk_Ichimoku

PS Czas tak szybko leci, że nawet się nie zorientowałem, że już powoli trzeba będzie się przygotowywać na jubileuszowy XX „obiad czwartkowy”. Podczas poprzedniego jubileuszu weszliśmy wspólnie w niezły kanał, także tym razem trzeba wymyślić coś równie interesującego.

Komentarze 6 komentarzy

Dzięki Marku za podzielenie się swoim warsztatem i spostrzeżeniami na temat sytuacji omawianych wykresów. Jak to mawiają, mądrego to i posłuchać miło 🙂

Dzięki również 🙂

Mam wrażenie, że towary ogólnie a niektóre w szczególności urosły zbyt mocno i zbyt szybko. Trend ogólnie jest wzrostowy więc dla tych co nie lubią nadmiaru adrenaliny i prób załapania się na korektę warto czekać na niższe poziomy, żeby zabrać co swoje i zarobić na cały karton czekolady:) A jeśłi ktoś lubi adrenalinę i podwyższone ciśnienie to ma szanse na dwa kartony…Jeden z S, drugi potem z L.
Tylko dla mających mocne nerwy i technikę…

Oj tak, dobra technika to podstawa a mocne nerwy to zawsze się przydają 😉

Hej Marku:)

Dobra technika. Nawet śladu butów nie widać:-)

Dzięki za miłe towarzystwo na obiedzie i do następnego razu:-)

Pozdrawiam,
Marek

Dzięki i do następnego razu!