Piętnasta edycja „obiadu czwartkowego” już za nami :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 24-02-2016 10:13 pm

10

Tym razem spotkaliśmy się wraz z Absolwentami we Wrocławiu, by po raz XV debatować na temat rynków finansowych. Standardowo przeglądaliśmy zagrania, by rozwiać nurtujące przypadki oraz omówiliśmy walory, na które warto zwrócić uwagę, gdyż wyglądają bardzo obiecująco.

krasnale we Wrocławiu

Wcześniej były też bardzo pracowite dwa dni, kiedy to miałem okazję podzielić się wiedzą ze swojego warsztatu. Atmosfera była rewelacyjna, dzięki wszystkim za udział! Było to też spore wyzwanie, gdyż w sobotę na „Esencji spekulacji” miałem u siebie osobę z bardzo dużym stażem giełdowym, a w niedzielę na Technice Ichimoku uczestnikiem był Krzysiek, który podczas rocznych międzynarodowych mistrzostw w inwestowaniu (edycja 2015) był najlepszym Polakiem i co ważne jako jedyny z naszych rodaków uzyskał dodatni wynik.

Warto zaznaczyć, iż wśród uczestników owych mistrzostw były także osoby kreujące się na wielkich guru, a na mecie wyszło, że „król jest nagi”, gdyż nie zmieścili się w pierwszej piątce. Jeśli dodamy, że piąta osoba z naszych rodaków miała po roku wynik -75%, to widać jacy to byli „guru”.

W przerwach szkolenia (jak i na „obiedzie czwartkowym”) z przyjemnością słuchało się relacji Krzyśka, który opowiadał o swoich perypetiach z wielu masowych konferencji, gdzie skutecznie zdemaskował wielu naciągaczy wskazując ich kłamstwa, kiedy to po jego trafnych, logicznych i odkrywających prawdę spostrzeżeniach zarządzano przerwę i informowano go, że jest osobą niepożądaną.

Omawialiśmy też przekręt jaki zorganizował pewien człowiek mogący bez problemu sprzedawać piasek beduinom na pustyni, czy kostki lodu pingwinom na Antarktydzie. Ze słabym angielskim akcentem opowiadał cuda na kiju łapiąc sporo osób na swoje szkolenie za 30 000zł, na które co niektórzy pozaciągali w bankach kredyty. Pojawił się znikąd, narobił dużo szumu i zniknął.

Rynek giełdowych naciągaczy rośnie w zastraszającym tempie, dlatego trzeba się mieć na baczności. Bardzo dobrze, że są takie osoby jak Krzysiek, które nie boją się „włożyć kij w mrowisko” na auli liczącej setki uczestników.

Zwłaszcza trzeba uważać na rosnącą liczbę „guru” sprzedających swoje „cudowne” automaty inwestycyjne. Jest ich coraz więcej i mają coraz bardziej zaawansowany marketing, korzystając nierzadko z usług drogich profesjonalistów do tworzenia kampanii reklamowych, dlatego zdrowy rozsądek musi zawsze brać górę.

Tak jak pisałem jakiś czas temu przy prezentacji jednego ze swoich automatów, po kompilacji programu należy przez kilka lat sprawdzać jak sobie radzi ów system po „zamknięciu kodu”. Bazowanie jedynie na testach historycznych jest bardzo złudne, co z premedytacją wykorzystują rozmaitej maści naciągacie, zatem trzeba być czujnym.

Komentarze 10 komentarzy

Marku przypomnisz namiary na Kasię? Chciałbym się zapisać na grupę dyskusyjną po esencji spekulacji a nie zapisałem sobie jej maila.

Oto on: kasia.lista4es (małpa) gmail.com

Dziękuję bardzo 🙂 Zaraz do niej napiszę. Na esencji byłem w ubiegłym roku, ale dopiero teraz czuję się na tyle pewnie, by konfrontować swoje analizy na grupie. Miłego wieczoru 🙂

I ja Marku dziękuję za możliwość pogawędki z kumatymi i otwartymi ludźmi 🙂

Dzięki również i do następnego razu! 🙂

Czyżby słynne 30 000 to ten kolo od zdjęć z bentleyem? Nieźle znalazł jeleni. Po nim przyjdą kolejni. Tak jak z amber gold. Za parę lat znów będzie głośno jak padnie podobna piramida. Naciągaczy jest w cholerę. Dziwię się, że ludzie się na takie rzeczy łapią. Zamiast patrzeć na marketing, trzeba sprawdzać jak im się sprawdzają prognozy i dopiero na końcu wybiera się szkolenie.

Swoją drogą będziesz Marku w tym roku robił coś w W-wie? Mam już dokończony etap sprawdzania prognoz i zgadnij do kogo zamierzam pójść .. 🙂

Mam podobne wnioski jak mój przedmówca i chciałbym zaprosić Pana do Lublina słowami Władysława Rawickiego:

„Niech tam sobie ze swej krasy cały świat słynie;
Z całej Polski wszak najpiękniej w naszym Lublinie!
Bo przeszłością mi tu patrzy każdy zakątek,
W którą stronę kroki zwrócić pełno pamiątek.
Każdy gmach pociąga oczy, serce zachwyca;
Najgodniejszą zaś uwagi stara dzielnica.”

Lublin czeka!

Dziękuję za merytoryczne szkolenie. Od kilku dni siedzę i wertuję wykresy. Czasem podśmiewuję się jak błazen widząc swoje wcześniejsze zagrania 😉 No nic, teraz czeka ciężka praca i za jakiś czas chciałbym pójść na Ichimoku. Pozdrawiam serdecznie!

Dzięki za wartościowe szkolenie. Do zobaczenia na grupie.

Fajnie było się po raz kolejny spotkać i omówić sytuację na rynku. Przygody Krzyśka bez wątpienia były wisienką na torcie. Z niecierpliwością czekam na następne spotkanie 🙂

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)